Karel, mladý muž s neznámou minulostí, ale s vyhraněným žebříčkem hodnot a ideálním morálním kodexem, přichází uprostřed žní do vesnice. Pro obyčejné, přízemní venkovany je Karlův životní styl málo pochopitelný, a tak ho mezi sebe prostě nepřijmou. Léto končí a on odchází se svým poselstvím zase někam jinam. Snad se sem vrátí za rok, aby se pokusil svou podivnou misi opakovat... (oficiální text distributora)

GIK

Příjemné překvapení. Nadprůmné hodnocení hlavně za Markétu Fišerovou a celkově milou atmosféru snímku. Povedla se i akční stránka filmu. Honičky traktorů jsou velice originální spestření a třešničkou na dortu je spektakulární bouračka. Zajímavé jsou rovněž lovecké metody pytláka Petra, i když je jinak samozřejmě odsuzuji. ()

Jan.S.Harold

No, snažil jsem se to dokoukat dvakrát po sobě a nešlo to... Hraný to neni úplně špatně, ale fakt se mi nedařilo z toho vytěžit nějakej smysl nebo základní dějovou linku... Nevim. ()

coco.brice

česká verze Tenkrát na západě z roku 1977...místo drsných chlápků s bouchačkama tu máme drsné chlápky na traktorech a Markéta Fišerová zde zastává ulohu vesnické femme fatale.. ()

topi80

Cizí mladík přichází na venkov. Místo aby se dal k pistolníkům, jak tomu bývá u podobných motivů ve filmech o Divokém západě, zapojuje se v dresu místního JZD do boje o zrno při žních. Hlavní hrdina není ani tvrďák, ani podivín, vlastně se až tak moc nevymyká z běžného vzorku populace, přesto má všude, kam přijde, problém sžít se s přirozeným prostředím. SPOJLER. A tak ho v místě neudrží ani půvabná Markéta Fišerová. Musel jsem si trochu zvykat na to, že gentleman Havelka umí dát dohromady traktor, vyklepávat plechy a umí bezvadně couvat s valníkem. Jaké mělo být poselství filmu, moc netuším, ale na tuto exkurzi do vesnice, jak si ji pamatuji z dob minulých, si nemůžu stěžovat. ()

Mykhaluu

Mám na to zasuté jisté prebupertální vzpomínky, kterými se nenechám ovlivnit a po letošním (2011) shlédnutí musím kroutit hlavou nad spoustou podivností... Opravdu byl to zvláštní život v českých zemích druhé poloviny 20. století!! Některé věci byly ostřejší a jiné unikaly mezi prsty do surreálna a zde zjevná absence zpěvňujících aspektů volného trhu na mezilidské vztahy!!! :) I když za něco může i použitý filmový jazyk. Divadelní pohledy. Nedokončené věty. Nekompromisní "všeříkající" střihy! :) ()

Pitryx

Pana Havelku vůbec nemusím, ale zde byl docela dobrý. Snímek nemá ucelený děj, jsou to spíše takové drobné příhody. Bavil jsem se, a to je důležité. ()

Lancelot

Právě reálná všednost se mi na tomto filmu líbila. A troufám si tvrdit, že se jedná i částečně o psychologický snímek. Samozřejmě, hudba Ursinyho byla též nádherná a už kvůli ní bych snímek doporučil muzikantským fajnšmejkrům. Chyběl kousek a dal bych pět hvězdiček. ()

Danulinda

Film sám o sobě byl pro mě milým překvapením, škoda jen příliš otevřeného konce a především katastrofální umíráčkové hudby se stejně příšerným zpěvem, respektive recitací namísto zpěvu. Naštěstí na dvd bylo možné si tyto otravné části přetočit. Holt Karel Svoboda či Petr Hapka a jim podobní, kteří filmy svými díly vždy vyšperkovali a posunuli je o patro výše, jsou bohužel jen jedni. ()

vinducha

Prequel k  seriálu Plechová kavalerie . Bavil mě hospodský Béda Zemánek  v podání K. Vochoče. Ty jeho nešťastné grimasy , když si Alžběta začala s Drobkem. Jinak ta vesnička na Táborsku byla na svojí dobu docela hodně malebná. ()

raininface

Typický normalizační produkt: šedivou nudu bez děje a nápadu nezachrání ani účast známých herců, Ursinyho hudba a kozy Markéty Fišerové. ()