Světlo pro Světlušku 2018

(pořad)
všechny plakáty

Charitativní večer na podporu nevidomých z prostor Pražské křižovatky. Přímým přenosem nás provedou Lucie Výborná a hosté. Smyslem benefičního večera je podpořit talentované nevidomé muzikanty i sportovce, kteří mají možnost vystoupit na jednom pódiu společně se známými osobnostmi. Především ale oslovit širokou veřejnost a formou dárcovských SMS nebo finančním darem přislíbeným prostřednictvím call centra získat potřebné finanční prostředky do sbírky Světluška. Díky tomu pak může Světluška pomáhat konkrétním nevidomým dětem a dospělým z celé České republiky žít lépe a samostatně. I v letošním roce vznikala všechna hudební vystoupení speciálně pro tento večer. Zpěváci vystoupí v netradičních duetech společně s nevidomými muzikanty. V rámci večera budou také odvysílány unikátní reportáže „DEN POTMĚ“. O svůj zážitek ze tmy se v nich podělí Eva Samková, která si spolu s nevidomým sportovcem Lubošem Zajícem vyzkoušela windsurfing, Bára Poláková se svoji nevidomou průvodkyní Kateřinou Peškovou a tématem rodičovství a Jiří Ježek, který si po boku zrakově postiženého sportovce Tadeáše Kříže zkoušel biketrial. Nebude chybět ani medailonek jak konkrétně Světluška pomáhá s nevidomou Kačenkou S. z Varnsdorfu. Tento večer je také poděkováním všem, kteří Světlušce pomáhají. Během patnácti let se do projektu zapojilo více než 95 tisíc dobrovolníků a na pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým bylo rozděleno více než 150 milionů korun. (Česká televize)

Účinkují