Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (Cinemart)

Bloody13

Rozhodně ne film pro každýho, ale pokud máš rád starý gotický horory, je slušná pravděpodobnost, že ti to sedne. Trefou do černýho nejsou jenom ty bizarní přeludy, díky nimž tě Verbinski drží na vážkách, jestli hrdinovi skutečně nehrabe. Hlavní doménou je totiž samotný sanatorium v nádhernejch kulisách švýcarskejch Alp. V tomhle odcizenym prostředí léčebny pro "nemocný" je totiž spousta prostoru pro rozehrání silný paranoie. Napravo vidíš starý a oschlý, avšak neustále šťastný pacienty, zatímco nalevo na tebe čeká podezřelej doktor s personálem a jeho neobvyklejma léčebnejma procedurama. Je sice fakt, že je to dlouhý jak tejden před vejplatou, ale než stačíš usnout, film na tebe vybalí sem-tam nějakou humusárnu... třeba jako rozseknutí kravskýho břicha nebo detailní vrtání do zubu. Závěr je pak trochu nečekaně béčkovej až hanba, ale pokud to budeš brát jako poctu Kladivářům, skousneš to a celkem se i pobavíš. ()

Marceloo

Mladý manažér je poslaný do sanatória v Alpách, aby priviedol späť dôležitého člena komisie. Po príchode na miesto sa nečuduje, že jeho nadriadený netúži odísť, pretože sanatórium je nádherné. Zhodou okolností však začína zisťovať, že aj keď je zvonku nádherné, vo svojom vnútri ukrýva množstvo temných tajomstiev a že možno aj on je jedným z tých, ktorí potrebujú vyliečiť. - Pre mňa bol A Cure for Wellness jedným z najočakávanejších hororov za posledné roky a mal som už niekolko mesiacov nachystaných pre tento horor päť hviezdičiek, ale výsledok je ovela menej uspokojivý, než som očakával. Velké očakávania som mal hlavne preto, že mám rád, keď sa tvorcovia, ktorí začínali u hororu, k tomuto žánru vrátia, aj keď medzitým natočili mnoho nezmyslov, čo je zrovna prípad pána Verbinskeho. Rovnako ma zaujal aj marketing, aj keď som samozrejme trailer nevidel, ale z posterov a podobne som mal pocit, že si to medzi divákmi drží akúsi mystickú atmosféru. Táto atmosféra sa preniesla aj do výsledného produktu, pretože už na začiatku je jasné, že priestory obrovského sanatória poskytnú mnoho možností na vystrašenie diváka a psychologické hrátky s ním. Priestory toho nemeckého zámku sú jednými z najkrajších miest, ktoré som v stovkách hororov videl, a už sa nemôžem dočkať, kedy sa na tento zámok pôjdem pozrieť, pretože vyzerá dokonale. Dane DeHaan mi v jeho úlohe vyhovoval, pretože vyzerá presne ako tí dnešní manažéri. Skeletoni vážiaci šesťdesiat kilogramov, ktorých drží pri živote len káva a ich túžba po úspechu, ktorý sa nakoniec väčšinou aj tak nedostaví a oni zistia, že sa dlhé roky hnali za ničím a zničili si zdravie. Dane DeHaan má však v tomto prípade šťastie, pretože dostane možnosť liečiť sa. A liečebné metódy a procedúry sú tu špeciálne. Bavilo ma to aj napriek tomu, že stredobodom sú väčšinou dôchodcovia, ale z toho miesta akosi vyžarovala pozitívna energia. Pre Jasona Isaacsa je to v podstate prvá väčšia úloha v hororovom žánri a dokáže pôsobiť dostatočne nepríjemne. Mia Goth parádna a zrovna ona je tou, ktorá má podla mňa v tomto žánri najväčšiu šancu uspieť, pretože vyzerá, ako keby mala 14 rokov a je drogovo závislá, takže pre Exploitation horory je podla mňa ako stvorená a v týchto úlohách by dokázala hrať velmi uveritelne, takže som zvedavý, ako sa jej zadarí v novej Suspirii a v Marrowbone. Scenáristicky je to trochu slabšie, pretože dej je až príliš predvídatelný a divák si dá až na malé detaily velmi jednoducho dokopy cielovú myšlienku. Záver je asi najmenej vydarenou časťou, pretože sa všetko odohrá velmi rýchlo a niektoré dôležité veci zostanú úplne neobjasnené, pričom sa tá fajnová atmosféra a napätie úplne vytratia, čo je velká škoda. Vizuálne sa tomu dá vytknúť snáď len to, že sa toho v exteriéroch neodohrávalo viac, ale inak je práca s kamerou hravá a v niektorých momentoch som pozeral s otvorenými ústami na tie krásy v Alpách. Hudobná stránka sa tiež velmi vydarila, z čoho mám asi najväčšiu radosť, pretože pán Benjamin Wallfisch je podla mňa velmi talentovaný a som nesmierne rád, že si ho po televíznom projekte The Enfield Haunting, na ktorom pracoval v roku 2015, všimli tvorcovia z väčších štúdií a teraz už pracoval na A Cure for Wellness, Lights Out, Crawlspace a momentálne chystá hudbu pre Annabelle: Creation, kde bude opäť pracovať s Davidom Sandbergom, a pre It, ktorý je jedným z najočakávanejších hororov roku 2017. Po dlhšej dobe som sa trochu rozpísal, ale tento horor je tak zvláštny, že som jednoducho musel, a myslím, že keď si to pozriem na Blu-ray, tak bude ten komentár ešte dlhší. A taktiež sa teším na ten spomínaný výlet na miesta, kde sa natáčalo. A v prvom rade na zámok Hohenzollern. A Cure for Wellness odporúčam každému, pretože napriek tomu, že to je dosť dlhé, sa neustále niečo deje a je to jednoducho pastva pre oči, ktorú v hororoch zase tak často nevidíme. + herec z Life After Beth + herečka z Goodnight Mommy + herec z Victor Frankenstein a Residue + herec z The Atticus Institute () (méně) (více)

*CARNIFEX*

"Shutter Island", len bez ostrova a na Bojnickom zámku. Áno, je to sčasti kopírka iných, uz mnohými spomínaných filmov, no skutočne premýšľam nad tým, komu sa čo zas nepáči. Obzvlášť keď sa samotný tvorca, uberá vlastnou cestou, preukazuje vlastný pohľad na mysteriózno a tajomno, ktoré je navyše obohatené o pomerne originálne vsuvky a nápady. Síce sa nikto nedočká mimoriadneho násilia či gore, no tá záhadnosť v novom šate v obdobne spracovanej story, v ktorej exceloval Di Caprio, mňa osobne veľmi potešila - 75% ()

Omnibus

"Panna je stará dvě stě let, incest s ní není žádný med. Fotr chce dcerušku šustit, já z nudy plyn si chci pustit." Pche. Trpělivost prý růže přináší. Teď jde jen o to, za jak dlouho. Aneb kdyby si každý potenciální prznič vlastní dcery na její "zprovoznění" musel počkat 200 let, řady incestních prasáků by nám dost prořídly. Dojmy z filmu, odborný výcuc: Krajně nesympatický, nedomrlý vlček z Wall Street versus ovečka s kozičkami ven, tied for use na svatebním loži, plus (i mínus) žabák, zde značně ohořelá švýcarská verze MUDr. Mengeleho se žabákoidním ksichtem v rozkladu, jehož vykouknutí po sloupnutí kůže definitivně zkazilo nevěstě Ovečce romantiku svatební noci. Bohužel, vlček a žabák spolu soupeří o titul otravný blbec roku dlouhých 146 minut, přitom 90 by bohatě stačilo. Na druhou stranu v tom bylo více než malé množství vody i zábavných lázeňských procedur, sanatorium bylo fajn, s atmoškou jak švýcarský cyp, jelen skokan taky zabodoval a hadů se tu urodily tři prdele a ještě jedny necky k tomu. Úhoře mám rád, mňam! ()

Tsunami_X

Doufám, že za deset let budou někde v hospodě, tak ve dvě ráno ve Varech, nad pivem sedět NextGen Rob Roy a NextGen Tsunami_X a řešit, že tuhle chybu v systému, Verbinskiho odpustek společnosti a životní výkon famáka Bojana Bazelliho musí vidět i lidi, kteří za chvíli přijdou z večerní projekce. A pak se všichni hrozně zlijou a možná za rok si to ten zbytek stáhne. ()

• Ve filmu měla být původně i scéna, kdy je hlavní hrdina ponořen do nádrže s vodou a hlavou se mu míhají vize. Nakonec byla z filmu vystřižena. [Zdroj: refresher.cz] (pornogrind)
  • Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 12 000 pracovních míst. (BMW12)
  • Film se natáčel na hradě Hohenzollern v městečku Hechingen v Německu. (MessiM)

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt