Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (Cinemart)

Dennnisa

Nebýt závěrečné scény, kde si p. Volmer (Jason Isaacs) strhne obličej, dala bych 5*. Hodně to připomíná Prokletý ostrov s DiCapriem. Žrala jsem to od začátku až..do té závěrečné scény, to už bylo trochu moc. A ještě jedna věc..ta scéna se zubařem..bolely mě z toho zuby ještě 2 dny ! ()

dynamic_duo

"...ke konci se už dost evidentně vařilo z vody a první půlka filmu tak svou pozdější druhou půlku proměnila jen v chudýho příbuznýho." No tak v tom případě je asi dobře, že jsem to ani nedokoukal...působilo to uměle a snaha o jakoukoliv napodobeninu se rozhodně nepovedla. ()

krumlajs

Dlouhý strašně dlouhý, kdyby to bylo o 40 minut kratší nic by se nestalo a byl by to lepší film, ale takhle jen 50% ()

matolos1

Podla mňa si Verbinsky pred natáčaním určil jasný cieľ: Natočím náhodne zostrihanú hovadinu bez štipky napätia či gradácie, zasadím do toho vymletých priblbnutých hercov s prázdnymi výrazmi a na čele bude kópia nekvalitná Di Capria zo Shutter Island, bude tam úžasná historická báchorka, ktorá sa na konci ukáže ako zásadný "menič situácie", a keďže Prekliaty Ostrov sa odohrával v nízkej nadmorskej výške tak pre zmenu bude psychiatria vo Švajčiarskych horách. Možno by som tomu dal aj 3*, keby sa Verbinski nesnažil miestami nadviazať v prvej polovici filmu na Burtonovskú mystickú atmosféru (možno to iba mne tak pripadalo) ale vskutku to tam nesedelo. Nič tam nesedelo! Odbočka do dedinskej krčmy, riešenie povesti s mäsiarom alebo kto to vôbec bol, všetky scény s úhormi. ()

Cannonball

Mohol to byt naozaj dobry na ktory som sa tesil pravom. Ale ta dlzka je umorna. Tolko krat sa schyluje k vyvrcholeniu ze kym sa na koniec tam aj dostane uz mi na tom moc nezalezi. Cure for Wellness pre Verbinskeho je dobry strihac, ktory zbavi film o dobrych 40 min. ()

TinyMartina

Bylo to především strašně dlouhé. Už po tři čtvrtě hodině jsem vlastně jen čekala, až to konečně skončí, čímž jsem byla, logicky, minutu od minuty znuděnější. Tisíckrát omletá léčebna, kde znovu čekáte jen na to, jestli je blázen hlavní postava, nebo vedoucí léčebny a čekáte na to bolestné dvě a půl hodiny, jen abyste z "mind blown závěru" chytli záchvat smíchu a šli domů. ()

Cerebrum

K horroru to má velmi daleko. Spíš jde o krásně vizuálně zpracovanou náladovkou jak weird fiction od Lovecrafta. A neříkám, že je to dobře, ale rozhodně je zajímavé, že něco takového vůbec vzniklo jako velkorozpočtová produkce.. ()

FosaCZ

Sanatorium ve švýcarských scenériích vypadá moc hezky, jenže to, co se v něm děje, je po dvou hodinách otravné. Napětí brzy zmizí a sním i zájem zjistit, co vodou zfetovaní pacienti prožívají. Místo pointy pak přijde vyhrocené finále a celé to snažení je k smíchu. ()

IZFNP

Po traileroch a napriek negatívnym recenziám som bola presvedčená, že toto bude film pre mňa. Pripravená na ohranú a stokrát videnú záplietku z prostredia "shady" liečebne in the middle of nowhere, som sa pustila do filmu, prvých 20 minút ohúrená jeho vizuálnou stránkou. Lenže ani pekná (a teda na moje nemilé prekvapenie i občas vcelku umelá a lacná) štylizácia nedokázala zachrániť, že DeHaan je tu vlastne nesympatický jak ďas, stopáž je prepálená minimálne o 30 minút a samotný príbeh pôsobí, akoby ho písal niekto, kto nemal tušenia, ako funguje filmový scenár. Možno by to fungovalo v knižnej podobe, neviem, ale film na nebavil. Nehovorím, že nebol zaujímavý a že nemal atmosféru, len ma proste nebavil. ()

waltosin

Nemohl jsem se nějak vtáhnout do děje, prostě to nešlo asi mě to moc nebavilo, ani tolik nezaujalo, jak bych cekal. 40% ()

HellFireFery

Na tento film jsem se opravdu těšil. Když jsem viděl zdejší hodnocení, tak jsem se bál, že se nakonec bude jednat o nějakou omšelou kravinu. Když jsem si film pustil, tak jsem hned od prvních minut věděl, že tohle mě bude bavit. Režisér Gore Verbinski dokázal vytvořit v naprosto dokonalém stylu hororový thriller, na který jen tak nezapomenu. Prostředí je naprosto úchvatné a Dane DeHaan v hlavní roli exceluje. Věřím mu každé slovo a jeho herecký koncert si nesmírně užívám. Po celou dobu filmu jste stále na pochybách a přemýšlíte nad tím, jak to celé vlastně je a to mě na tom filmu moc baví. Nebýt kýčovitého konce, který to velké očekávání trochu zesral, tak by to mohlo být plné hodnocení. ...ale bavil jsem se náramně. ()

honzic

Zajímavý scénář a námět kazí nesmyslně dlouhá a nudná stopáž filmu, velmi nepovedené herecké výkony a celkově ne moc smyslupné vyznění celého filmu. Nadějný pokus skončil ve ztracenu a ani dobrá melodie a celkem i kamera to už nezachrání. Hodnocení: 60 % ()

natalie15

Dávno som nevidela tak rozporuplný film. Napriek jeho obdivuhodnej dĺžke som sa nenudila. Kde scenár pokulháva, tam ho zastúpi perfektná audiovizuálna stránka. Škoda, že sa viac nevenovali postavám - a to napríklad Volemrovi a Hanne, namiesto halucinogénnym zážitkom hlavného hrdinu. Napriek tomu zaujímavý a audiovizuálne znamenitý film. 70%. ()

srolyma

Mysteriózní film o tajemném sanatoriu ve švýcarských Alpách, kde se léčí staří vyhořelí podnikatelé a to tak úspěšně, že se jim ani nechce domů. Už nikdy. A do toho sanatoria přijíždí mladý nevyhořelý podnikatel, aby jednoho takového starého vyhořelého odvezl zpět do práce ve firmě. Což se ukáže jako ne úplně jednoduchý úkol. Byl by to výborný film, ale má to bohužel dvě zásadní chyby. Jednak se to až příliš podobá Scorseseho Proklatému ostrovu, a to až tak, že už dopředu očekáváte i stejný konec. Což je ten druhý problém, protože konec stejný není. A nutno říct, bohužel není, protože tak stupidní konec jak z béčkového hororu tu celou pracně budovanou atmosféru sráží minimálně o stupeň dolů. Škoda. ()

Nikolas__

Nejlepší horor roku 2016. A současně i jeden z nejlépe natočených filmů (co se týče kompozice záběrů, kamery atd.), za hodně dlouhou dobu. Zajímavá hlavní postava, v posledních minutách totální bizarnost, a nevadí ani podobenství s plus mínus stejně dobrým Shutter Island. A Cure For Wellness je částečně relaxační, částečně vyhrocený zážitek. Celý film jsem měl konstantě žízeň a to jsem se několikrát napil. ()

Drozdo57

Natočené je to pekne. Krásna krajina ešte ľahko pridáva a dokonca aj mne, s mojou poruchou pozornosti neprišlo viac ako 2 hodiny nudných. Na druhú stranu vlastne netuším, ako sme sa niekedy dostali od jednej scény k druhej. Prečo "hlavný hrdina" mal raz za čas osvietenie a zachoval sa tak, ako chcel a podobne. Skrátka kamera, prostredie, scénografia, dizajn sú dobré. Scenár, postavy veľmi slabé. Celkovo ma to ale bavilo, takže musím dať tie tri. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt