Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (Cinemart)

HanzoBureshi

No... asi se všichni shodneme, že příběhově to není nic epického a mohlo to mít o dost větší probádání. Divákům ty věci určitě docházejí rychleji, než postavám ve filmu. Ten film měl velký potenciál, který tu nebyl úplně využit. Také se ale shodneme, že po vizuální stránce to bylo SEXY! Ještě nikdy jsem neviděl takový perfektní vizuál, zvlášť u tohoto filmového žánru. Všechny postavy byly sympatické a rozhodně nenudily. Dane DeHaana moc nemusím, ale tady mi opravdu nevadil, jako vždy mě Mia Goth klasicky uchvátila a Jason Isaacs také potěšil, když jsem ho naposled viděl jako Luciuse :D Hudba v temnějších scénách byla také moc geniální. Gore Verbinski a jeho Lék na život má své mouchy, ale je to KRÁSA. Film má skoro 150 minut a já se kochal a rychle to uteklo. Ani nevím, jestli udělit snímku 4 nebo 5 hvězdiček. Mé hodnocení: 8/10 ()

Tomko87

Ani bohovy už nepáchnem do Brusna alebo na Kováčovú !!. Už dávno som nemal v kine tak silný audiovizuálny zážitok ako pri tomto filme. Hudba, obraz, všetko dokonalé. Dej sa točí okolo mladého biznismana, ktorého jejo šéfstvo pošle do Švajciarskeho wellnesu po jedného dôležitého člena predstavenstva. Chalan zisťuje, že s kaštielom, v ktorom sa kúpele nachádzajú, nieje všetko v poriadku. Kebyb nemal film tak prestrelenú dĺžku, tak je to hádam na plný počet. Takú trištvrte hodinu by nebolo na škodu vypustiť. Celý film sa nesie v pomalom tempe. Tajomstvo prostredia sa odhaľuje postupne až do perfektného finále. Síce som čakal rýchlejšie tempo, no nevadí nenudil som sa. ()

luki00

Nemůžu si pomoct, ale velmi mi to připomíná film Prokletý Ostrov... taková solidně předělána kopírka... místo Ostrova Švýcarsko (Německo), místo Lea Dean DeHaan (jak by mu chtěl z oka vypadnout ale není to Leo)... mělo to hlavu i patu. A jelikož Proklety Osrtov je perfektní film Tak Lék na život je další precizně udělaný psycho - mystero thriller.. Zhlédnuto v kině 55% ()

wick

Pocta starým gotickým hororům...škoda té druhé poloviny, protože první část je skvělá, má atmosféru. Pak to jde do kytek, zejména posledních 20 minut už je spíše nechtěná parodie. ()

marekspanel

Vizuálně podmanivé, krásné a mrazivé. Ale jak si tam začne ze začátku pobrukovat ta malá vodní víla tu odrhovačku, hned jsem věděl, že to bude průměr jak vyšitý. Připomene vám to momenty z vícero podobně laděných filmů a tím to hned samo o sobě ztrácí na originalitě a dostanete pocit, že nic moc extra během filmu už asi neuvidíte. A přitom to potenciál má, hlavně prostředí, jak okolí, tak samotná budova, dobové zařízení apod. Ale je tam spousta indícií skoro od začátku, že otřelejší divák prokoukne děj i s koncem nejpozději v první třetině. Také tam bylo několik naprosto zbytečných prvků a několik neobjasněných a tak to spolu s delší stopáží občas vyloženě nudí. V druhé polovině se trochu začně konečně víc tlačit na pilu a je tam víc i "psycho" momentů (zub), ale jak se to chýlí ke konci, klesá i celková kvalita a divákovi to až příliš moc pomáhá se orientovat v zápletce. Chybí tomu strach, napětí a překvapení. Je to sice výborně natočené po technické stránce, hlavně kamera, např. hned na začátku záběr vlaku zajíždějícího do tunelu byl úžasný, ale obsahově jde jen o průměrný lehce mysteriózní thriller, který upadne rychle do zapomnění. Za mě nejlepší moment byl, když šel hlavní hrdina na první proceduru do obrovské vodní, dobové nádrže a všeobecně první polovina filmu, měla velmi dobře budovanou atmosféru. Škoda, dalo se z toho vytřískat víc. Jakoby jste toho měli hodně co říct, měl na to i čas, ale zároveň se vám to v té směti myšlenek nepovedlo dát do jednoho souvislého vyjádření se. Konec to shodil ještě o level níž. Přesto všechno nelituju, že jsem na to šel, jelikož tohle je film, který se musí vidět na velkém plátně! ()

Velislav

Samozrejme, varí sa z toho, čo nechal na kuchynskom stole Scorsese pri varení Shutter Island a z čoho si potom ešte odobral Anderson pri Stonehearst Asylum. Zo začiatku až gotické mystérium na hrade Hohenzollern graduje, neskôr trochu mätie stred, aby človek ostal neuspokojený B-éčkom zaváňajúcim finišom. Ale byť zabalený v červených číslach si to možno zaslúži. Videné v kine. 6/10 ()

brasek

Podivný nekonečne dlhý a nudný snímok, z pohľadu žánru horor ide jasne o prepadák. Sanatórium a živá - neživá voda ako základná myšlienka nie je zlá, ale príbeh nemá správny ťah na bránu, priveľa balastu a pocit napätia ma obchádzal dosť razantne. ()

v.indruchova

Opravdová potemnělá atmosféra a šílenství na každém kroku. Po skončení si říkáte jestli jste zcela normální ? A co je vlastně normální? :) Hlavou vám lítá tisíce myšlenek, kdo, co, s kým a proč. A těšíte se na konec ať vám to už někdo k sakru vysvětlí. Bude to šťastný konec či ne? Vyhlíží to každou chvilku jinak. Pro slabé povahy, nekoukat. Nenaleznete zde potoky krve, ale fantazie ta pracuje, a milounký film to opravdu není. Na chvilku bylo třeba uhnout pohledem. Kdo má rád horory se záhadou a bláznovstvím obalené v trojobale, tak prosím, dobrou zábavu. Ps:Hlavní postavičky (postavy děje-herci), vypadají opravdu divně a šíleně, těžké se s někým z nich jakkoliv stotožnit. ()

johnnie78

Shutter Island na druhou, řádně paranoidní psychothriller s méně sympatickým ústředním hercem. Jenže ve výsledku mnohem zamotanější, asi pětkrát máte pocit, že teď už přišel finální twist a film skončí...jenže ouha, ani náhodou. Ve finále se totiž tenhle film - přijde mi - docela luxusně vysměje všem mysteriózním pointám právě a la Shutter Island a nabídne něco úplně jiného, skoro až pohádkového, ale to bych už prozrazoval hodně. Jestli máte téměř celou dobu pocit, že sledujete obžalobu kapitalismu a honby za mamonem, jste vedle. Tohle memento spíš tkví v tom, jak moc se lidé nechají ovlivnit, jak moc dobrovolně odevzdají nějakému guruovi své životy jen za to, že jim řekne, že se teď cítí lépe. To mi na celém filmu přišlo to nejsilnější. ()

Naghavi

Velmi dobré...Alpská scenérie k nezaplacení, lázeňské sídlo správně ponuré, příběh i herci vcelku dobří...Mohlo to být více mysteriozní, děsivější...K plnému hodnocení chybí krůček, překáží tápání ve scénáři a délka filmu. ()

veverysiak

Keby to trošilinku chlapi podoťahovali, odstránili niektoré dosť nepodarené strihy a vymysleli lepšie a zrozumiteľnejšie finále, tak by som sa celkom potešil, škoda, mohlo to byť výrazne nadpriemerné mystérium, takže 60%. ()

Saxos

Sice mi trochu přehnaný závěr zkazil zážitek, ale celkové předchozí napětí, atmosféra, záhadnost, to překonalo. Klady: dobrý příběhový nápad; hudba a zvuky; zámek i podzemí tajemné; pacienti ok; dost věcí k zamyšlení. Zápory: trochu prostříhat na max 120 min. ()

aannemer

Pro mě zatím nejzajímavější "áčkový" US film letošní sezóny (15.6.). Narozdíl od jiných slátanin, které zde dostaly 80 a více procent, bych tomuto snímku dal klidně i 85%. ()

rEooo

Kliše ako deti naložene v poharoch som už fakt nedokazal akceptovat, dalej neviem čo som vlastne videl: thriller? komedia?, pretože film sa tvary od začiatku ako prekliaty ostrov ale koncu filmu sa s toho vykluje neviem čo niaka incestna romanca. Dva a pol hodiny som mohol straviť pri niečom inom ako pri tejto uhrovitej blabole, davam dve hviezdy za dve prsia, pretože tie jedine v tomto filme stali za ocenenie. ()

hony23

A máme tu další tajemné sanatorium plné šťastných pacientů, laskavého personálu a podivných experimentů na lidech. Příběh tak není ničím originální, navíc filmu škodí přepálená délka, díky které je prostřední část filmu celkem nudná. Ale teď klady: dobrý casting, skvělá kamera využívající krás exteriérů, podmanivá hudba a slušně vygradovaný závěr. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt