Thomas Crown je milionář, který na to, aby ve svém životě zahnal nudu, krade a před ničím se nezastaví. Vzrušení do zkornatěných tepen nelítostného finančního magnáta nedokáží vlít ani milionářské zábavy jako golf, či plachtění po oceánu. Jeho slabostí je však umění, především impresionističtí malíři a ženy. Ještě více než umění však miluje hry a proto, když se na scéně objeví půvabná a chladnokrevně cílevědomá vyšetřovatelka pojišťovny Catherine Banningová, která podezřívá Crowna z krádeže Monetova obrazu z Newyorského muzea, Crown zvětří šanci a tato krasavice se konečně stává solidním soupeřem jeho intelektu. A tak oba hrdinové začnou hrát hru a prohrává ten, který poruší její pravidla... (oficiální text distributora)

The_God

Je mi líto - uvažoval jsem o 4*, ale nakonec Crownovi o chloupek unikla. Hlavním důvodem je to, že většinou se film tváří jako odlehčená komedie, ale pak jakoby najednou scénář chvíli psal někdo jinej a všechno je rázem vážný, aby se o něco později opět vrátil ke komedii. Tahle schizofrenie mi dojem z filmu trochu zkazila. Nebýt toho, dám 4* bez váhání, protože děj, herci, hudba i atmosféra filmu na to měli. Škoda tý schízy, no. ()

Muf911

Ne tak dobré jako originál, zvláště na hlavní hrdinku jsem si postupem musel zvykat, od prvotní nesympatie až po uznání k závěru. Nicméně dávám trochu menší čtyři hvězdy než jsem dal originálu. Na míní jít nechci, protože musím ocenit, že tvůrci původní téma příjemně pozměnili, použili pár vtipných nápadů, jako třeba scéna s buřinkami a fire alarmem. Přitom použili pár témat z původního filmu, která citlivě předělali, jako třeba let větroněm nebo scéna s messengerem, který předává vzkaz na konci. Kdyby to nepodělali úplně finální scénou v letadle, mohl být konečný dojem ještě lepší. ()

Kozlowski8

Z Newyorské galerie je ukraden obraz v hodnotě 100 milionů dolarů. Vyšetřování se kromě detektivů účastní také pracovnice pojišťovny, která se snaží dostat pod kůži hlavnímu podezřelému, finančnímu magnátovi Thomasi Crownovi... Chválím režiséra za dobře vykonanou práci, kameramana za totéž a úplně nejvíc Billa Contiho za úžasnou hudbu. Pochvalu vlastně zaslouží i scénář za dobře vystavěný příběh. Mám ale velký problém z postavou pojišťovačky, která na mne působila absolutně nepravdivě a nereálně. Ženská z pojišťovny, která v podstatě vezme vyšetřování do vlastních rukou a detektivové působí vedle ní jako ušlápnutí školáčci, to fakt neberu. Ke všemu Rene Russo je pro mne vším možným, jenom ne sexuálně přítažlivou svůdnicí a sebevědomou mrchou, jakou zde představuje a nechápu vkus fešáka (a k tomu superbohatého) Crowna. Tato ženská role dosti výrazně ovlivnila můj názor na film. Přesto ho pavažuji za nadprůměrný a dávám těsné 4*. 70%. ()

LencaN

Popis obsahu filmu tady na ČSFD je záživnější než samotný film. Ale bylo to i tak příjemné. Taková honička za zlodějem umění, který svou pronásledovatelku zahrne luxusem, až postupem času se dozvíme proč. Kdyby to bylo všechno pojaté trochu ve větším, trochu něco zvýraznit, možná bohatější výprava nebo ještě trochu zapeklitější zápletka, bylo by to určitě poutavější a zapamatovatelnější. Takhle Aféra Thomase Crowna bohužel až příliš zapadá do průměru. Některé momenty se povedly, třeba ty průhledné šaty na černobílém plese, zajímavý tah. Jen jsem měla problém s Rene Russo. Postavu měla super, ale jakoby k tomu tělu hlava nepatřila. Celkově se mi nelíbila, je nesympatická. Zato Brosnanova šaráda v galerii v buřinkách, to se mi líbilo moc. ()

ALchemik

Musím srovnávat s Případem Thomase Crowna, který měl napjatější atmosféru a hezčí hlavní dvojici. Tohle mělo jen dobrý nápad a zápletku s obrazem, jinak takové chladné. Ale na ten zimní večer dobré. ()

pold

Taková průměrnost bez chuti a zápachu. Brosnan tady hezounkuje (o hraní bych nemluvil) na svůj obvyklý standard, což nestačí ani v bondovkách, které mají spád, natož tady. Proč vybrali za hlavní hrdinku asexuální kostru, která je navíc vrcholně nesympatická, 90 léta sice vysvětlují, ale neomlouvají (mimochodem ta druhá ženská postava už vypadá úplně jako kdyby prchla z nějaké módní přehlídky). Rozuzlení začíná být jasné někde kolem poloviny filmu, a celkový dojem vyšumí ještě dřív, než se rozjedou titulky. Dále pak doznívá jen pocit soucitu s Brosnanem, který vyvolá poslední scéna. ()

brasek

Veľmi dobrý snímok a ako remake dokonca lepší ako pôvodný film. Zaujímavý príbeh ktorý pobaví, finálna scéna absolútne presvedčivá. Výborná práca! ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Xylobalsam

Film, na ktery se dobre diva, ale od remake bych cekal, ze zacpe diry, co byly v puvodni verzi, to se nestalo, naopak nektere pribyly, nicmene stoji za shlednuti. ()

gizi

Na druhé shlédnutí velké zklamání. Měl jsem z dřívějška zažito jako mnohem živější. Tentokrát mi film přišel takový nijaký, místy i prázdná nudná místa. Naštěstí to trochu zpravilo závěrečných cca 20 minut. Ovšem na druhou stranu ten závěr jsem buď nepochopil, nebo nevím, jak ten obrázek zmizel. A ta voda na originál (pokud to byl originál) - trochu blbý nápad. Russo je mi zcela nesympatická (aspoň v tomto snímku), takže její totální psychický rozklad byl velkým plusem. 70% a přikláním se k 3*. A ještě jedna poznámka: Faye Dunaway je tam tak trochu trapná a zbytečná bez ní by to bylo asi i lepší. ()

Woyczek

Parádní thriller na němž nejvíce oceňuji, že neztrácí spád a pořád jde kupředu. Pierce Brosnan ve své klasické roli playboyského frajírka, krádeže obrazů na profi úrovni a hlavně ten konec. ()

Tomulka

Již začátek filmu slibuje výbornou podívanou. Nejdříve to vypadá na hraní policie a neznámý pachatel ale tvůrci se rozhodli pro psychologickou hru mezi Pierce Brosnnem a Rene Russo. I když musím říci, že se velmi lehce vzdali sami sobě. Já bych nechal napětí mezi nimi jěště více gradovat. Piercemi role sedla do detailu zahrál naprosto geniálně a Rene je kouzelná sexy a daří se jí velmi dobře zahrát důstojného soupeře. Avšak jak jsem již psal soupeřem je dost krátko.Každopádně film doporučuji. ()

Spike86

Takhle si představuju romantický film. Žádná bezmyšlenkovitá přeslazená záležitost. Slovo, které asi nejlépe vystihuje tento film je "příjemný". Příjemná atmosféra po celou dobu podpořená neméně příjemnou hudbou. Scénář je promyšlený, děj pěkně rozvláčně plyne. Renee Ruso je opravdu svůdná dáma a Pierce Brosnan elegán. Oddychová pohodová věc za lepší 4*. 80% ()

tchuck

Ani nevím, jak se to stalo, ale najednou jsem se díval na tento film. Byl jsem si vědom, že do dějin kinematografie se jistě nezapíše, přesto jsem jej považoval za relativně kvalitní zábavu, jíž bych dal i ty tři hvědzičky. Závěrečné rozuzlení však zvedá kvalitu filmu určitě ke čtyřem. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Aféra Warner Bros.

Aféra Warner Bros.

29.01.2007

V počátku minulého týdne byly zveřejněny oscarové nominace a už se všude možně spekuluje o potenciálních vítězích v těch hlavních kategoriích (film, režie, scénář, herec a herečka v hlavní roli).… (více)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (více)