Nekonečný příběh 2

• USA The NeverEnding Story II: The Next Chapter (více)

Na plátna kin se vrací chlapec Bastien se svými přáteli - létajícím drakopsem Falkem a chlapcem - válečníkem Atrejem. Znovu se pomocí kouzelné knihy dostává do říše Fantazie, která je ve velmi špatném stavu. Chátrá a její obyvatelé i vládkyně ve Slonovinové věži jsou ohroženi neustálým zmenšováním zásob snů a pohádek ze světa lidí. Bastien se stává jejich poslední nadějí na záchranu. Toho si je vědoma i zlá čarodějnice, která se snaží chlapce zbavit jeho síly a přimět ho, aby si přál splnit co nejvíce přání. S každým takovým přáním totiž zmizí z Bastienovy paměti jedna vzpomínka. Po mnoha dobrodružstvích zbývají poslední dvě přání... (oficiální text distributora)

benny159

Nechápem to nízke hodnotenie. Ano je to troška horšie, ako jednička, ale to nič nemení na tom, že je to stále kvalitné fantasy a má to svoju atmosféru. Na tomto a jednotke som vyrastal, a stále sa k tomu rád vraciam. ()

HellFireFery

Po legendární jedničce byl vytvořen díl druhý, který vlastně ani vzniknout neměl. Celý film se (kromě známého knihovníka) tváří úplně jinak. Postavy jsou stejné, ale díky novým hercům ztrácí své kouzlo. Nesympatický Bastian či naprosto nevhodně zvolený Atreyu jsou jen dalším černým bodem. Nehledě na to, že děj skutečně za moc nestojí. ...a to nás čekala ještě trojka! :-/ ()

Belerofon

Uoha..ohádková atmosféra je definitivně na dně bažiny, Petersen pochopitelně vycouval a všecno co bylo na této pohádce krásné je pryč...když říkám všechno myslím tím všechno...Děj postavený na hlavu a emoce z toho nejdou..Další film co trpí syndromem druhého dílu.. ()

DonFrolimo

má to někdo blbé nápady pokračovat v něčem co už je na hranici slušné koukatelnosti a udělat z toho škvár na hranici "nakopatněkam" ()

JP84

Tak tady je hodnocení hodně závislé na tom,jak moc film budete porovnávat s jedničkou.U toho,kdo se na něj dívá jako na čisté pokračování,není překvapivé že dvojku zavrhne.Já se na něj podíval tak,že se změnilo místo natáčení,tvůrci,herci,produkce,styl,prakticky vše.Namísto evropského filmu tu máme hollywood.A při tomto pohledu vidím docela slušné pokračování,které nenaštve a neurazí. ()

miza

Druhý díl a spálené ruce.Opět se potvrdilo to,že dvojky bývají mnohdy horší něž-li první díly.Skvělá ukázka toho jak to funguje. ()

Nebe007

První půlhodinu jsem byl znechucený a hodně jsem se přemlouval, abych se dodíval až do konce. Poté se film ale trošku rozjel a nakonec jsem to zvládnul. To ale nemění nic na tom, že film jako takový je jen jedna velká slátanina parazitující na kvalitní jedničce a ještě kvalitnější knize. Potěšili mě alespoň Falco a Kamenožrout, kteří byli ztvárněni stejně jako v prvním díle. ()

Vojta-x odpad!

odporná sračka... Jsem rád, že jsem za to nikdy nezaplatil.... Nenažranost hovad co staví na pokračování dobrých filmů stále roste a stále jim to nejde... :-) ()

JesterKruger

Nemohu si pomoci. Jako malý jsem zbožňoval i tuto dvojku, takže dávám prostě za 5*. Dnes bych tomu dal spíše 4*. Natočené perfektně, ale jednička stačila. Každopádně za tu nostalgii dávám 1* navíc. ()

LooX

Jak by mohl ,,Nikdy Nekončící Příběh" skončit jedním filmem?Leč bohužel,druhému dílu chybí vše to podstatné,čím ten první oslňoval.nechcete-li si kazit dojem z předchoz´ho filmu,tomuhle se vééélikým obloukem vyhněte. ()