Nekonečný příběh 2

• USA The NeverEnding Story II: The Next Chapter (více)

Na plátna kin se vrací chlapec Bastien se svými přáteli - létajícím drakopsem Falkem a chlapcem - válečníkem Atrejem. Znovu se pomocí kouzelné knihy dostává do říše Fantazie, která je ve velmi špatném stavu. Chátrá a její obyvatelé i vládkyně ve Slonovinové věži jsou ohroženi neustálým zmenšováním zásob snů a pohádek ze světa lidí. Bastien se stává jejich poslední nadějí na záchranu. Toho si je vědoma i zlá čarodějnice, která se snaží chlapce zbavit jeho síly a přimět ho, aby si přál splnit co nejvíce přání. S každým takovým přáním totiž zmizí z Bastienovy paměti jedna vzpomínka. Po mnoha dobrodružstvích zbývají poslední dvě přání... (oficiální text distributora)

spikey1

Prvnímu dílu se již další příběhy nikdy nevyrovnaly, ale vtip a kouzelnost druhého dílu je příjemný i po jedenácti 21 letech:) ()

tommmy89

Trošku z inej misky natočený tento príbeh. Ten kto videl všetky časti nekonečného príbehu, určite vie o čom hovorím. Prvá časť je delikatesa natočená skoro ako novodobý "Avatar", premyslená a dôvtipná. No dvojka je už trochu takým klišé, ktoré si človek pozrie možno pár krát a vráti kazetu / DVD na miesto, kde ju zobral predtým :) Môj prípad je zas ten, že som mal na VHS obidve prvé časti a púšťal som si ich za sebou veľmi veľa krát a vždy s potešením. Preto dávam 5 z 5, lebo zvyk je už pravidlom :) Ešte by som chcel podotknúť moju veľmi obľúbenú scénu z Nekonečného príbehu 2 : Vždy som si rád pretáčal znova a znova scénku, kde Atrei a Bastien vypúštali z tých vajíčok tie bojové stroje (neviem ako to mám nazvať, každý nech si to preloží sám :D ) ... ()

JančiBači odpad!

Jedno z najdementnejších filmových pokračovaní doslova zbúchnute na kolene.Nekonečný príbeh je jedným z filmov môjho dectva a jeden z najlepších fantasy filmov vôbec. Očividne sa snažili tvorcovia tohto skvostu vyťažiť z megaúspešného " prvého" dielu. Bohužial podaril sa im ukažkový príklad toho, ako sa dá posrať pokračovanie niečoho, čo fungovalo. Veď len taký komparz je nula bodov.Vôbec nikomu nevadilo, že postavy sa vôbec nepodobajú - keď už boli obsadené inými hercami.Svet fantázie mal znova problém.Tentokrát fantázia chýbala u tvorcov a "nicota" vyžrala všetku súdnosť. ()

Jello Biafra

Podpriemerné pokračovanie slávnej fantasy je béčko jak hrom. Nielenže tu chýba magická atmosféra jednotky, ale aj obyvatelia krajiny Fantázie sa zmenili na panoptikum oblúd jak niekde na maškarnom bále. Všetko sa tu zmenilo na jeden veľký gýč. Ešte k tomu ústredná záporáčka je fakt smiešna a vôbec sa do filmu nehodí. Nehovoriac o nulovej zápletke. Prvý diel bol prepracovaný a mal úžasnú atmosféru, ktorá išla ruku v ruke s úžasnými scénami. Ale toto je fakt slabý odvar a obrovské zklamanie pre fanúšikov jednotky. ()

Luksa

Pamatuji se, že dvojka mi jako malému přišla povedená, jenže hlavní důvody byly 1) viděl jsem ji před jedničkou 2) v té době se mi líbilo prostě všechno, kde byly nějaké fantasy atrakce jako magické bytosti a příšery, kouzla, pohádkové světy a podobně. A taky jsem neznal knižní předlohu. Dneska, když jsem se na dvojku podíval po asi 20 letech znova a navíc těsně po prvním dílu, vidím jen špatně odvyprávěnou zpatlaninu bez atmosféry s mizernými novými herci, na které je nejlepší pár nápadů převzatých z Endeho předlohy, které jsou necitlivě vhozeny do průměrného příběhu o záchraně kouzelné říše. Dneska už mi toto nestačí. ()

fiLLthe3DD

Jediným pozitivním aspektem tohoto brakového pokračování je zlá princezna "Xaida," jejíž podlé a zvrácené intriky jsou alespoň částečnou kompenzací za všechna ta zvěrstva, kterých se tvůrci dopustili. První díl měl ponurou a depresivní atmosféru, precizní technické zpracování a obstojně hrající herce - oproti tomu působí "The Next Chapter" jen jako ryze americký komerční kýč, v němž je upřednostněna kvantita před kvalitou, díky čemuž pak celkové technické zpracování vypadá nejen lacině, ale i zastaraleji než v jedničce. Výběr herců je rovněž dosti nešťastný - chápu sice, že muselo dojít k jejich přeobsazení kvůli pětileté časové prodlevě a faktu, že knižní předloha má pouze jeden jediný (dějově velmi obsáhlý) díl, ale proč k sakru vybrali taková herecká a nesympatická polena? Predstavitel "Bastiana" mě iritoval falešnýma a chladnýma očima, "Átrej" byl na přes držku a "Dětská císařovna" již rovněž nevzbuzovala dojem té éterické bytosti z jedničky. Vypelichaný "Falco" a chlápek v kostýmu kuřete pak celou katastrofu už jen završují. ()

solskjaer

Ano je to už jen odvárek jedničky, ale ve své době jsem ho bral se stejnou vervou jako jedničku, kdybych ovšem měl v té době takový výběr jako mám dnes určitě bych volil jinak. ()

iXtr3m3

Jasné, pokles hodný omnoho nižšieho hodnotenia, ale predsa len stále pozerateľné a status klasiky to predsa len ešte má, narozdiel od ďalších pokračovaní či už filmových či seriálových. ()

HArna

Jako jednomu z mála se mě druhý díl líbil stejně jako ten první.Považuju to za štěstí :-) Podobných světů,kde vládně magie by mohlo vznikat víc,ale chápu,že je to vše o penězích. ()

peetriss

Americké producenty zřejmě úspěch evropského Nekonečného příběhu žral natolik, že si prostě museli vydupat pokračování s americkým producentským a tvůrčím podílem - a to byla chyba! Vizuálně film ještě jakž takž pohledný je, ale co do příběhové náplně je to katastrofa, taktéž herecké obsazení je oproti jedničce o mnoho slabší. Prostě ve zkratce: velmi nedůstojné pokračování, už proto že Nekonečný příběh je typ filmu, který pokračování prostě mít nemusí, nebo přesněji - mít nesmí! ()

PetkaW.

První díl okleštěný od všeho, čím byl tak výjimečný a kouzelný. Nezajímavý herci, nudné prostředí, nepoutavý děj... Druhý díl připomíná jen směšnou napodobeninu. Osobně jsem neměla ráda ani Jonathana Brandise, který mi pil svým obsazením ve filmu krev (i když takový konec, který si vybral, bych mu nepřála). Celkově - propadák, i když ještě ne tak hrozný, jako trojka. ()

Paldiny

Svet fantázie v núdzi opäť povoláva Bastiana. Toho síce hrá iný herec, rovnako jeho otca, ale rozprávkovú atmosféru si pokračovanie udrží. Tvorcovia si šikovne poradili s rozdelením knihy, keď prakticky druhý diel zoštopkali z toho čo nebolo jednotkou sfilmované. Príbeh poukazuje na chamtivosť, háji vnútorné hodnoty aké sa zvyknú zapredávať takzvanej prázdnote. Moc pekná metafora bola použitá so strácaním spomienok, čo sa v podobe guličiek rozkotúľajú po každom prianí. Rovnako ma zaujala myšlienka o knihách aké ponúknu zakaždým nový príbeh, nech ste ich stranami prešli alebo nie. A síce som mal miestami pocit, že sledujem princeznu Leju a Luka Skywalkera, druhá kapitola Nekonečného príbehu sa za seba hanbiť nemusí. ()