Nekonečný příběh 2

• USA The NeverEnding Story II: The Next Chapter (více)

Na plátna kin se vrací chlapec Bastien se svými přáteli - létajícím drakopsem Falkem a chlapcem - válečníkem Atrejem. Znovu se pomocí kouzelné knihy dostává do říše Fantazie, která je ve velmi špatném stavu. Chátrá a její obyvatelé i vládkyně ve Slonovinové věži jsou ohroženi neustálým zmenšováním zásob snů a pohádek ze světa lidí. Bastien se stává jejich poslední nadějí na záchranu. Toho si je vědoma i zlá čarodějnice, která se snaží chlapce zbavit jeho síly a přimět ho, aby si přál splnit co nejvíce přání. S každým takovým přáním totiž zmizí z Bastienovy paměti jedna vzpomínka. Po mnoha dobrodružstvích zbývají poslední dvě přání... (oficiální text distributora)

curunir

,,OSTÁVA TI UŽ LEN JEDNO PRIANIE. TAK POUŽI ČO TI OSTALO Z MOZGU A PRAJ SI VRÁTIŤ SA DOMOV.“ __ Keď som Nekonečný príbeh 2 pred 200 či 300 rokmi videl opakovane na VHS prevládali vo mne zmiešané pocity. Z formálnej či vizuálnej stránky som si najviac pamätal Bastianov strach zo skoku do vodopádu a najmä absolútne úžasných gigantov, dosiaľ spracovaných natoľko pôsobivo, až ich je škoda do filmu takých rozporuplných kvalít. Zároveň som cítil sklamanie, že sa do úloh Bastiana a Atreya nevrátili ich pôvodní predstavitelia. Dnes je najväčším problémom filmu to – ako tu napísal jeden užívateľ – že hoci knihovník Koreander upozorňuje Bastiana, že opakované čítanie prináša vždy iný zážitok, samotný dej sa o nič inovatívnejšie kam by mohol príbeh posunúť nesnaží, nanajvýš prináša zbytočné postavy s ktorými nevie pracovať (Kameňožrútovo dieťa, vták Nimbly...).  Okrem toho od filmu s takým štedrým rozpočtom by som nečakal opakované použitie záberov Atreyovej jazdy z prvého filmu. Striedma 80 minútová stopáž bez titulkov len svedčí o tom, že scenár nevedel, čo viac by mohol ponúknuť, zároveň však robí sledovanie znesiteľnejším. Priemerné hodnotenie napokon nedávam z nostalgie, že výsledok bol napokon lepším, než som si myslel. Žeby som si ešte skúsil pripomenúť Trojku? Hmmm...  (9429. hodnotenie, 210. komentár k filmu) ()

Kryton

Sešup až na samotné DNO. A to jeste nebyl konec. Nekonecny pribeh je jen jeden a to ten od Petersona a v knizní podobě , kterou mam rád. Toto je ochotnický pokus opilych hercu na téma "Jednička super co vytřískat z děcek dolarky dále". ()

Jillen

Je to taková blbina, až se mi to svym zvrácenym způsobem líbí :)...a jako malej jsme to žral úplně stejně jako první díl... že je to horší na tom nic nemění :o) ()

PKD

Není to tak hrozné, jak tady všichni tvrdí. Což budou s velkou pravděpodobností ti, co to celé nečetli. Ona taky 2.pol. knihy už není takový záhul, jako ta 1., dle které jest tento film. Takže se Millerovi podařilo natočiti to takové, jaká je předloha. Plus. I když mám též 1 hodně rád, tak mě přesto rozesmívají ty zdejší, až hysterické výlevy, jako by Petersen (který už 20 let nenatočil nic pořádného, což je po genialitě jako Das Boot opravdu velmi těžké) stvořil až náboženské veledílo, kterého se nesmí nikdo dotknout, nebo co, haha. Podobné je to s např. Alienem. Dotyční asi neví (či to záměrně zapoměli) že samotnému autorovi knihy, se ten ´´nedotknutelný´´ film vůbec nelíbíl (mírně řečeno) což je pro mne dosti zásadní fakt, a taky ho museli sakra přemlouvati, aby jim dal opět práva na tento druhý díl, či lépe řečeno, 2.pol. Asi tak. Takže když to shrnu, tak mi z toho vychází, že je natočená celá kniha ve formě 2 filmů, kdy každý z nich, vcelku věrně reflektuje tu část knihy, kterou představuje. A to není zase málo. ()

Tony.cs

"Druhý díl" Nekonečného příběhu čerpá z druhé poloviny knihy. Ale opravdu jen trošku. Kniha byla v podstatě odsunuta na poslední kolej. V prvním díle pozměněný příběh, ale mělo to atmosféru a kouzlo. Druhý díl je jen paskvil. ()

kaylin

První film je prostě natolik jedinečný, že dvojka mu nemůže konkurovat. Zde je pronesena věta o tom, že každá kniha čtená podruhé přinese čtenáři něco nového. Jenže ten základní příběh je pořád stejný a pro tenhle film to platí dokonale. Co mě však naprosto odrovnalo, to je výprava a skvělé trikové scény, které ještě postrádají digitální pečeť. ()

K.I.N.G.

Přemýšlel jsem, jestli můžu dát aspon 2 hvězdy, ale za co. Čekal jsem, kdy to konečně začne mít děj a ono to skončilo. Jestli se na tom dá něco pochválit, tak hudba. ()

Derek

absolútne nezaujímavé a zbytočné pokračovanie, ktoré úplne postráda poetiku a atmosféru prvej časti. ()

dom156

Jak nám bohužel herci zestárli, tak i kvalita filmu šla dolů. V případě Bastiena nasadili velmi nesympatického týpka. Také zde hraje větší roli otec, který je tak debilní a leze například do postele v botách, když přišel z venku. Také svět fantazie byl velmi ořezán a to ve vysokém měřítku. Sice zůstali základní postavy, ale to je tak vše. Zasazení královny, jako šéfku nicoty, mi přijde ehm trapné. Bohužel to vůbec nefungovalo. Celkově se mi to nelíbilo. ()

GILLWANDER

Pokračovanie Nekonečného príbehu ani na moment nenadväzuje na predošlý legendárny diel. Nie je po ňom ani stopa, na veky sa vytratil niekde v ničote a čaká kto ho opäť zglorifikuje. A nemyslím, že to bude v blízkej budúcnosti... 40% ()

Chen

Od prvního dílu hodně velký pád. Atmosféra není ani z poloviny tak dobrá, některé triky jsou spíše směšné a původní představitel hlavního hrdiny byl zajímavější. Tři hvězdičky jsou za určitou míru hravosti, a za to, že v některých okamžicích přece jen probleskne myšlenka na první film. ()

balba

Docela slabé pokračování.Aspoň , že zůstal drak Falko a kamenožrout , kterým dávám dvě hvězdičky.Jinak děs a hrůza. ()

Juto

Tento neveselý fantasy film, vyrobený s veľkým úsilím a bez šarmu, vracia svojho mladého hrdinu Bastiana (Jonathan Brandis) do krajiny Fantázie, ktorá sa pri prvom pohľade zdá byť celá vyrobená z celofánu. 4/10 ()