Odhodlaný teenager Din by se hrozně rád zase potkal s nejlepším kamarádem z dětství. A kouzelný drak, co umí plnit přání, mu ukáže, že možností má nepřeberné množství. (Netflix)

UhLee

(8/10). Netflix naskočil díky Spider - Manovi na zběsilou krasojízdu a tasí jeden parádní animák za druhým. Po Rodině na Baterky tady máme Kouzelného draka. Animace na špičkové úrovni je už tak nějak samozřejmostí, ale stejně je to pastva pro oči. Prostředí Číny je pro mě dost kontroverzní téma, takže jsem film zapínal už s mírným sebezapřením. Po pár minutách jsem na to ale dočista zapomněl a bylo mi to jedno. Kouzelný drak nemá sice originální příběh, protože něco podobného jsme mohli vidět už v Aladinovi, ale i tak dokáže zaujmout a překvapit. Sází na klasické rodinné hodnoty a vyplácí se mu to. Má to rychlé tempo, krásně to uteče a celá rodina se u toho skvěle baví. Přesně takto by měl vypadat kvalitní animák. ()

Mrkvič

Další fajn animák od Netflixu. Skoro se ty čtyři hvězdičky stávají standardem. Milé hlavní i vedlejší postavy. Zajímavý a poučný příběh. Zábavná podporující postava ala Oslík. A tak snad jen chování hlavních hrdinů v pár fázích příběhu bylo buď účelové kvůli ději a nebo typické pro číňany. I když na číňany bych vinu neházel, protože pod scénářem podepsaní nejsou. ()

ondraondra

Na tohle jsem se docela dlouho těšil. Musím ale bohužel říct, že jsem mírně zklamaný. Je to sice pěkný rodinný film, ale nepřináší vůbec nic nového. Je to prostě Aladin v moderním hávu. Ale na druhou stranu uznávám, že pár vtipných gagů se tu najde a bojové scény jsou taky super. Taky chválím pěknou hudbu a sympatické postavy a jsem rád, že Netflix poslední dobou hodně investuje do animované tvorby, ale chtělo by to něco originálnějšího. Například taková rodina na baterky byla mnohem progresivnější. Malé děti to budou ale určitě milovat. 6/10. ()

oveckaoa

Tak dámy a pánové máme to tady animák roku tohle je lepší než taková Duše  a několinásobně.  Má to parádní animaci nenucený humor a parádní příběh je to sice  kříženec mezi Mulan a Aladinem , ale vůbec nevadí. Plná palba není absolutně co řešit kéž by každý animák byl takový na to, že to nejde do kin (nepočítám čínské)  ani nikam jinam kromě Netflixu absolutní spokojenost. ()

Hollohlaway

Neseděli mi čínské reálie., nesmyslná honba za penězi a hlavní hrdina se choval jak idiot. Bylo to trochu moc asijsky dětinské, naštěstí to vylepšil drak, který je vážně vtipný a v českém dabingu i dobře namluvený. Animace slušná, avšak ne špičková, scénář a motivace postav trochu moc hrr, nějaký hlubší smysl a děj jsem v tom nenašel. Neurážející průměr. ()

Koda

K tomuto Netflix filmu jsem se dostal zrovna náhodou, když jsem byl v Egyptě a zrovna jsem se nudil a musím říct, že zrovna u tohohle filmu jsem nemohl dát pryč oči. Zábavný, nenáročný a hodně podobný Aladinovi a drakovi Mushuovi z Mulan. ()

Hanys_

Čínská variace na Aladina. Ale zatraceně zábavná, akční a taky nechybí nějaké to poselství. A ten drak (v jakékoliv podobě) je nejzábavnější animovanou postavou posledních měsíců. 8.5/10 ()

Prochy38

Asijská variace na Aladina? Asi jo. Špatná kopie? V žádném případě! Krásná pohádka! Super příběh. Příjemná animace a velká kopa zábavy. ()

Untentrauer

Kdyby byla Čína taková, jakou jí ukazují v tomto animáku, tak je to USA....Přiznám se, že jsem byl skeptický...Úvod mi přišel, jako vykradený Pixar...A pak najednou už jsem se jen bavil a smál. Je to velice povedený animák. ()

bozka10

Priemerný a dosť neoriginálny jednohubkový animák s ružovým neónovým drakom, trochu kung-fu a to všetko bez štipky humoru.Snaha evidentne bola,ale humor bol impotentný.Opäť asi pre nižšiu vekovú kategóriu. ()

Flopik

Mne to sadlo, nie je to síce nič prevratne originálne ale pozerá sa nato strašne dobre, postavy sú výborné a hlavne drak sa podaril excelentne. Humor je nenútený, nesmejete sa síce stále, ale keď už tak sa pobavíte. Príbeh ste už niekde videli, ale páčilo sa mi ako podal hodnotu priateľstva, rodiny a lásky, ktoré sú viac ako peniaze. Rodinná rozprávka ako stvorená a u mňa za 5*. Soundtrack je takisto skvelý a výborne dotváral atmosféru. ()

Chundys

Jedno se Netflixu upřít nedá a to že ze své dílny vypouští solidní a dospělácké animáky! Potom jsou tu filmy, které to mají bych řekl pade na pade a to samé seriály. Jak se ale jedná o animovaný film, tak je najedou produkce jako kdyby to byl Disney nebo Pixar a fakt jako válí! A co myslíte byla slza? Ano byla a nestydím se za to :-) ()

BOURQUE

Tento celovečerný animák síce nepotrpí na originalite, predsa len sa jedná o akúsi ázijskou verzii Aladdina, ale za to dokáže spraviť zopár dobrých minút. Jednotlivé postavy majú potenciál a srdce, ktoré vás celkom rýchlo oslovia, nezáleží na tom, že či je to mladá dvojica detí, alebo Din s drakom. (Zo záporných postáv zaujme hlavne „pán Noha“.) Dobre nakreslené a sprostredkované scény, ale v poslednej tretine je cítiť miestami určité zaváhanie. Podobný pocit môžete mať aj u niektorých scén, kde jednotlivé potenciály nie sú dostatočne využité. Pre malé a veľké diváky to však nebude zlá voľba, hlavne keď sa na to pozrú spoločne. V mojich očiach tohtoročným hitom na Netflixu zostáva The Mitchells vs. the Machines (ten je dynamickejší, farebnejší a pestrejší). A keďže pre nich som dal štyri hviezdičky, tak pre „kúzelného draka“ dávam silnú trojku. P.S.: Vypadá to tak, že „reputáciu“ Netflixu v tomto roku zachraňujú animáky. Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

chrispe

Jj, je to kapku vykradenej Aladin, ale toho mám ráda, tak proč ne. :-) Ale možná právě tím, nebo i něčím jiným, mě to cca od půlky už moc nebavilo. Dítě přestalo koukat tak ve tři čtvrtě filmu. Nicméně je to fakt hezký, dobře udělaný, zasmějete se a věřím, že mnoha lidem to sedne. Stojí za to to zkusit. 3,5* ()

lemonova

Veľmi milá a svižná rozprávka určená skôr pre menších, ktorá však bavila aj mňa. Netreba hneď porovnávať s pixarovkami, ktoré sú prepracovanejšie a viacvrstvové, čím sa ich podtext aj humor stáva veľakrát zrozumiteľným skôr dospelým ako deťom. Toto je čistokrvná detská zábava s peknou animáciou a veľmi priamočiarym odkazom. ()

Trixinka

Příjemný animák, který se nesnaží být za každou cenu vtipný a hlášky tu nelítají v každém dialogu. Ano, příběh je trochu ala Aladin a hlavní hrdina se místy chová jako blbec, ale to se mi právě líbilo :) A růžový dráček nemá prostě chybu. Tohle se Netflixu povedlo daleko více než Rodina na baterky, která mě příliš nenadchla. Dávám 5* s klidným svědomím a velkým nadšením. ()

rublik05

Kouzelný drak je jasným důkazem, že Číňani jsou stále mistři svého oboru v kopírování a vykrádání. Totálně vykradený námět však zachraňuje velice sympatická postava dráčka, svěží tempo a příjemná atmosféra. Drak je sám o sobě velmi vtipný, jeho scény mě strašně bavily, povedl se rovněž i řádně šílený záporák. Výhrady mám k příběhu, který je, jak už jsem zmínil na začátku, jen obyčejná kopírka a sám o sobě nenabízí nic zajímavého. Také mi přišlo, že by se s drakem mohlo udělat ještě mnohem více srandy, že je jeho postava zbytečně nevyužitá. Jinak ale vcelku povedený animák, za který se Netflix rozhodně stydět nemusí. 7/10. ()