Manželé Littleovi chtějí adoptovat pro syna George bratříčka. V sirotčinci je však zaujme sympatický, osamělý myšák Stuart. Hned po příjezdu do nového domova se myšák málem stane obětí kocoura Snížka, kterému sice paní Littleová vysvětlí, že členové rodiny se nežerou, ale to situaci příliš neuklidní. Devítiletý George, který se těšil na bratříčka, také není rozhodnutím rodičů příliš nadšen. Stuart se sžívá s novým domovem, plným záludných pastí, a upřímností si postupně získává všechny členy rodiny kromě George, který se k němu nechce znát. A samozřejmě kromě Snížka, jenž se snaží utajit jeho existenci před ostatními kočkami, aby se nezesměšnil. Jenže to se mu stejně nepodaří. Když se jednoho večera Stuart dostane do Georgova pokoje, podaří se mu chlapce přesvědčit, aby dostavěl plachetnici, kterou odložil, protože se nechce zúčastnit závodu lodních modelů ze strachu z prohry se zákeřným spolužákem Antonem. Když se mu pokazí těsně před závodem dálkové ovládání, nastoupí do loďky Stuart a závod vyhraje. Od té chvíle jsou s Georgem nejlepší kamarádi. Jenže je tu ještě potupený Snížek, který najal Smokeyho gang potulných koček, aby mu pomohly se myšáka zbavit. (TV Nova)

MM11

Neuvěřitelně průměrný dětský film s násilně pateticky naroubovanou zápletkou. Všechno se točí kolem mluvící myši sirotkovi, jenž se však přesto dostane do lidské rodiny. Následuje sled více či méně otřepaných vtipů a ubrečných frází s morálním podtextem mající za cíl předvést digitálně zdařilého Stuarta a pak hlavně dojmout. Příběh průhledný jako sklo nezachrání ani sympatický kocour Snížek (málo prostoru) a už vůbec ne lidské postavy jednající přesně podle Disneyho rovnice... Pokud o to přijdete nemusíte truchlit. ()

ARI50

Je to myšák který je prostě kouzelný a výjimečný, příběh je super a celý film se vlastně dobře bavím a chválím to protože je to fakt pěkné. ()

Terva

Ocenění: Oscar 1999 - nominace: vizuální efekty Satellite Awards - vizuální efekty. ...Ale byl to myšmaš. CHYBA VE FILMU - První den jde Myšák spát v modrém pyžamu, ale probouzí se v červeném. ()

Padme_Anakin

S touhle pohádkou o malém myšáčkovi nemám nejmenší problém. Vtipná a zábavná podívaná nastává v okamžiku, umíte-li jako dospělec dát svůj mozek do režimu „off“, přijmout cokoli a hlavně nic neřešit. Tatínek má skvělé hlášky, jako např. „členové rodiny se nejedí“, velmi kladně hodnotím Stuartovu animaci, dokonalou kocouří bandu a v neposlední řadě chválím úchvatnou hudbu. ()

corpsy

Triková jazda pre deti. Rozhodne, ale len pre deti. Len tie budú mať z neho skvelý filmový zážitok. Všetci ostatný sa dočkajú len priemernej rodinnej fantasy. ()

sta

Až jsem byl sám překvapen, jak moc se mi malý myšák líbil. Micky Mouse se společně s Jerrym možná právem obávají o post nejoblíbenějších myší stříbrného plátna. ()

kaylin

Takový prvoplánově hezký rodinný film, který má k dispozici zajímavé herce, ale hlavně na svou dobu velmi dobrou trikovou stránku. Stuart i v roce 1999 vypadá, jako kdyby byl skutečný, i když je pravda, že je přece jen až moc roztomilý. Shyamalan napsal scénář, kterým nikoho nechtěl urazit, jsou zde silné emotivní scény a jako rodinný film to stále funguje. Přese všechno, kočky mám pořád rád. ()

Mairiel

Uvědomuji si, že tento film není žádné umělecky hodnotné dílo, ale za to, že tento film není tak hloupý jak by určitě mohl být, mu přidám tu hvězdičku navíc ;-) Když příběh neberete moc vážně, určitě se nebudete nudit. ()

halogenka

Musím říct, že mě strašně vytáčela Geena Davisová jako super matka. Ale kocour byl fajn, sice trochu opsaný Garfield, ale fajn. Akorát mi nešlo na rozum, proč tomu, co říká myš, všichni rozumí, ale kocourovi ne. Když už rozumí zvířátkům, tak všem, ne? ()

kajas

Martin Dejdar dabující Stuarta se mi moc zamlouval. Tenhle filmík mám mnohem radši než dvojku, protože je hlavně originální. Dovedete si tatínka Littlea představit o několik let později jako doktora House? Já ne:). ()

marleyy

55% Kino. Na tehdejší dobu obdivuhodná animace. Příběh mě jako malého klučinu zaujal. A z dravého ptáka si pamatuji dokonce, že šel strach. Výtečná byla letecká scéna myš vs sokol. ()

Aleee89

Nápad s tímhle filmem byl dobrý. Sice se mi moc nelíbí, když filmaři kombinují herce a animaci, ale tady to udělali docela dobře a s citem. Děj je sice takový nic moc, ale pro děti je to ideální pohádka, hezká, která neurazí. Ti starší si tenhle film asi neoblíbí. Skvělý je ale dabing Dejdara, to se musí nechat. ()

dyfur

….v kine sa väčšinou efekt filmu znásobí-toto dielko  som v kine videl - zabavil sa,ale adopcia myši a to okolo....zasa tak skoro to netúžim vidieť...... ()

Takový rodinný kung-fu film

Takový rodinný kung-fu film

30.08.2006

Jackie Chan jako čínský mistr kung-fu a Jet Li hledající pravý význam tohoto umění ve starých chrámech v jednom filmu? Srdce nejednoho ortodoxního fanouška by jistě zaplesalo, ale Původně měl tento,… (více)