Manželé Littleovi chtějí adoptovat pro syna George bratříčka. V sirotčinci je však zaujme sympatický, osamělý myšák Stuart. Hned po příjezdu do nového domova se myšák málem stane obětí kocoura Snížka, kterému sice paní Littleová vysvětlí, že členové rodiny se nežerou, ale to situaci příliš neuklidní. Devítiletý George, který se těšil na bratříčka, také není rozhodnutím rodičů příliš nadšen. Stuart se sžívá s novým domovem, plným záludných pastí, a upřímností si postupně získává všechny členy rodiny kromě George, který se k němu nechce znát. A samozřejmě kromě Snížka, jenž se snaží utajit jeho existenci před ostatními kočkami, aby se nezesměšnil. Jenže to se mu stejně nepodaří. Když se jednoho večera Stuart dostane do Georgova pokoje, podaří se mu chlapce přesvědčit, aby dostavěl plachetnici, kterou odložil, protože se nechce zúčastnit závodu lodních modelů ze strachu z prohry se zákeřným spolužákem Antonem. Když se mu pokazí těsně před závodem dálkové ovládání, nastoupí do loďky Stuart a závod vyhraje. Od té chvíle jsou s Georgem nejlepší kamarádi. Jenže je tu ještě potupený Snížek, který najal Smokeyho gang potulných koček, aby mu pomohly se myšáka zbavit. (TV Nova)

darthvader77

Ačkoliv, kdyby nastal někde den, že myš začne mluvit, chodit do školy a jezdit v bouráku, zřejmě by se za takovou myší sjeli reportéř z celé Sluneční soustavy a Americká vláda, by něco takového začala okamžitě prošetřovat. Vše výše zmíněné je, ale naprosto odpustitelné, protože, jde o skvělou komedii, která mi prohnala bránic a z rodinných situací, či ze scének se snížkem těží co se dá. Návíc Sillvestri jako vždy váli skvěle a když se na scéně vždy objevil taťka rodiny Greg House, stačilo se jen koukat na ten brýlatý obličej a já měl záchvaty smíchu. ()

Brano

Rodina, ktorá si adoptuje hovoriacu myš? Síce fantázii sa medze nekladú, ale i tak. Ako komédia si myslím, že to pohorelo po všetkých stránkach, pretože toho humoru tam chýbalo najviac. Pozrieť sa to dá, ale je to určené skôr deťom ako dospelým. /40%/ ()

PlayEasy

Opravdu velmi milý, zábavný a svižný rodinný filmík. Jak jsme již napsali, celou dobu filmu jsme si užívali, chvíle napětí, humoru, samotný myšák je skvělá a po právu ikonická filmová postava. No, trochu paradox je, že scénář napsal M. N. Shyamalan - známý tvůrce Hororů a Thrillerů :-) Každopádně ani na obsazení si rozhodně není co stěžovat - Geena Davis a Hugh Laurie působí neuvěřitelně mile, sympaticky, jako manželský pár v 50. letech minulého století :) A na závěr bychom snad doporučili zhlédnout v originále - český dabing jsme sice neslyšeli, ale pochybujeme, že by se "naši dabéři" vyrovnali Mikeu J. Foxovi a jeho neuvěřitelném hlasu navždy typickému pro Stuarta (Littlea - nutno podotknout!!! :) 70% ()

ostravak30

E.B. White už napsal třeba Šarlotinu pavučinku, kde dochází ke snaze chápaní světa zvířat a světa lidí. Tady je to posunuto ještě o to, že lidé rozumí zvířatům a vůbec se nediví ničemu, co vidí na vlastní oči. Třeba, že myš chodí do školy, nebo že je možné jí adoptovat. Stuart Little je ale vcelku vtipná komedie, která má ještě ten přesah, krom poukázání na sílu rodiny a její pospolitosti což je ale skoro v každém rodinném filmu, že být malý nic neznamená. I člověk malého vzrůstu může hodně dokázat a být prospěšný. Na druhé straně různé situace z toho faktu plynoucí pak zavdávají příčinu pro řadu zde uvedených minimálně pousmání hodných situací. Také se mi hodně líbily vizuální efekty. ()

majk_n

Nenáročná rodinná zábava, kde více než o příběh nebo herecké výkony jde o počítačově vytvořené stvoření. Je to celkem vtipné a v dabingu se dokonce dá poslouchat i M. Dejdar ()

kadef

No myslel jsem si, že to bude větší blbost. Pár dobrejch vtipů se tu našlo. Ten Stuart hrál asi nejlíp. Líp než všichni ostatní. Však jo, je taky kreslenej. Ale to auto ve kterým se vozil bylo perfektí, půl bodu navíc. ()

Joe16210

Když pomineme absurdní a nereálnou myšlenku adopce mluvící myši jako člena rodiny, tak je to strašně fajn rodinný film. Částečně komedie, částečně dobrodružný film. Příběh je vlastně docela roztomilý a fajn a jelikož miluju Neuvěřitelnou cestu, tak mi mluvící kočky, myši a další zvířata nijak nevadí. Celý film v češtině ještě pozvedá luxusní dabing Martina Dejdara, který propůjčil svůj hlas myšákovi Stuartu Littleovi. Kdo neviděl, tak můžu jedině doporučit. Jako oddechovka je to fajn pokoukání. ()

zodiak217

Zaujímavé na tú dobu skúsiť to s umelým myšiakom v hlavnej úlohe v celovečernej snímke a postaviť k nemu ako kolegov skutočných hercov. Určite to bol prelomový film, lebo dnes sú už takéto javy bežné. Celkom som sa pobavil aj keď som bol ešte vtedy dieťa a neviem, či by ma to aj teraz tak chytilo. Určite nemám nič proti takejto produkcií a hlavne detský diváci si prídu na svoje. Ale sranda musí byť a filmy sa musia točiť pre všetky vekové skupiny je to na každom individuálne čo sa mu páči a čo nie. Mňa to až tak neoslovilo, ale rozhodne to nie je zlá snímka. ()

Holusacek

Bylo to vcelku dobré a ani vyjadrovat se k tomu moc nemusím.Jen se chci zeptat - Kdo by adoptoval myš jako člena své rodiny? To absolutně nechápu! =63% ()

TheMe

Když jsem byl menší, tak se mi ten film docela líbil. S odstupem času musím říct, že je to docela volovina. Vzhledem k tomu, že hodnocení je objektivnější podle původních myšlenek, tak tři hvězdičky jsou správným vyjádřením, jak se mi snímek líbil. Mluvící myška v domácnosti je docela zajímavý nápad a i když film nenabízí kromě toho vlastně nic navíc, tak si je zaslouží. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Criss

Slušná rodinná komedie, ze které si něco vezmou i starší. Jenom mi moc neseděl hlas Martina Dejdara. Pod jeho hlasem si vždy představím Barta Simpsona. ()

Takový rodinný kung-fu film

Takový rodinný kung-fu film

30.08.2006

Jackie Chan jako čínský mistr kung-fu a Jet Li hledající pravý význam tohoto umění ve starých chrámech v jednom filmu? Srdce nejednoho ortodoxního fanouška by jistě zaplesalo, ale Původně měl tento,… (více)