Manželé Littleovi chtějí adoptovat pro syna George bratříčka. V sirotčinci je však zaujme sympatický, osamělý myšák Stuart. Hned po příjezdu do nového domova se myšák málem stane obětí kocoura Snížka, kterému sice paní Littleová vysvětlí, že členové rodiny se nežerou, ale to situaci příliš neuklidní. Devítiletý George, který se těšil na bratříčka, také není rozhodnutím rodičů příliš nadšen. Stuart se sžívá s novým domovem, plným záludných pastí, a upřímností si postupně získává všechny členy rodiny kromě George, který se k němu nechce znát. A samozřejmě kromě Snížka, jenž se snaží utajit jeho existenci před ostatními kočkami, aby se nezesměšnil. Jenže to se mu stejně nepodaří. Když se jednoho večera Stuart dostane do Georgova pokoje, podaří se mu chlapce přesvědčit, aby dostavěl plachetnici, kterou odložil, protože se nechce zúčastnit závodu lodních modelů ze strachu z prohry se zákeřným spolužákem Antonem. Když se mu pokazí těsně před závodem dálkové ovládání, nastoupí do loďky Stuart a závod vyhraje. Od té chvíle jsou s Georgem nejlepší kamarádi. Jenže je tu ještě potupený Snížek, který najal Smokeyho gang potulných koček, aby mu pomohly se myšáka zbavit. (TV Nova)

Empire

vždyť je to fádní a děcké, naprosto tupé. Počítačová technologie je fajn, ale příběh je trošku důležitější ehm:) ()

foundation

Otrasna vlezdoprdelovina kde si asi niekto myslel ze jeden prihluply usmev na ksichte digitalnej misi moze spasit svet. Samozrejme ako zabava pre 5 rocne deti to asi nie je najhorsie. Ostatni poprosim ruky prec :D ()

avril4234

Ďalší z mojich obľúbených filmov. Viem, že je to detinská záležitosť, ale mňa tieto detinské záležitosti proste strašne berú. Myšiak Stuart je veľmi roztomilý a hneď si získal moje sympatie. Nápad vložiť animovanú postavičku do hraného filmu ma vie strašne očariť a aj vďaka tomu mi tento film prirástol k srdcu. Aj ostatné postavy sú veľmi sympatické a veľmi ma dojíma vzťah rodiny Littlovcov k Stuartovi. ...Nemám tomuto filmu čo vytknúť, ja sa tých presladených rodinných komédií nikdy nenasýtim :-) ()

Yawgmoth

Viděl jsem to už docela před dlouhou dobou,ale z toho co si pamatuju je to film,který nijak nevybočuje z průměru...není ani špatný,ale zase ani tak dobrý abych mu dal vyšší hodnocení. ()

BLADER

Tak tento film som videl na videu snáď stokrát. Klasika, na ktorej som vlastne vyrastal. A až nedávno som sa dozvedel, že otec tej rodiny je Dr. House. Sila! ()

HonzaMag

Za ten jednoduchý a otravný a asi 100krát se neustále opakující hudební motiv by Silvestri zasloužil vytahat za uši. Jinak celkem nuda (jasně, že rodina je základ státu ...). Navnadil jsem syna na vtipnou pohádku a ten se mne několikrát ptal - "Tati, kdy už bude ta legrace?". ()

Khalia

Stuart Little mi před lety dal obrovskou naději. Nesl totiž všechny moje sny a touhy o velké šťastné rodině, kterou jsem jako dítě tolik chtěla a potřebovala. A i díky němu jsem nepřestala věřit... a nakonec to opravdu mělo a má happy end. Takže - myšáku, děkuju. Myslím, že jen málo filmů dokáže tak krásně a lidsky (myšácky :) podat důležitost rodinné soudržnosti. Film hodnotím stále z pozice toho snícího dítěte... ()

Nix

Každý si asi musí odpočinout. To, že M.Night Shyamalan napsal něco takového, jsem fakt nečekal. A je to zábavná rodinná blbinka, která nenadchne ale ani neurazí. ()

MRPitivier

Vtipné, zábavné, rodinné, možná trochu kýčovité a někde přehnané, ale účel to splnilo bez pochyby! Zaujmout každého, hlavně nejmenší! Kdo se na malého myšáka podíval, tak myslím, že většina z Vás, by se chtěla dostat do Stuartovo kůže a prožít dobrodružství, která nabídl! Jinak musím upozornit na Hugh Laurieho, který zde vypadá velice komicky, ale svojí nenáročnou roli zvládl. ()

Zombiepod

Stuart Little je veľmi príjemný a oddychový rodinný filmík, ktorý aj po toľkých rokoch a zhliadnutiach neomrzí a stále pobaví. Nenútený humor, sympatické postavy a naviac myšiakov skvelo znázornený charakter je niečim netradičným. Vždy si to rád pozriem. ()

Looka

50% nevím co napsat,prostě musíte přistoupit na realitu,kde bez jakéhokoliv údivu lidé adoptují myš z dětského domova. ()

Scraffy

Veľmi pekný filmik na odpočinutie pre deti. Ako malý som ho zbožňoval a keď raz budem mať deti, tak im ho z radosťou pustím! ()

George3110

Keby som mal o niečo menej rokov možno by som sa u tohto filmu aj viacej bavil ale kedže nemam tak sa my to miestami zdalo dosť nudné. ()

yaqwsx

Kýčovité v rámci svých pravidel nelogické, ale i přesto na chvíli dokáže učarovat. Pro měnší děti jako stvořené, pro větší už tu chybí nějaký propracovanější děj, či lepší humor. ()

Wooke

Fúha, už ako decko som nemal tento film rád z dôvodu, že tá rodina bola celá akási divná, naivná, priteplená (pardon za expresívny výraz) a neviem čo všetko. Je to výmysel, to je jasné, ale ide o tú myš a nie o to, že si vymyslíme dokonalú rodinu, ktoré nemá chybu. Viem, dôvod môjho rozhorčenia nie je pádny, ale proste ma to vytáčalo. Ale ako scény s loďami a celkovo s hračkami a celým Stuartovym svetom boli fajn. ()

Takový rodinný kung-fu film

Takový rodinný kung-fu film

30.08.2006

Jackie Chan jako čínský mistr kung-fu a Jet Li hledající pravý význam tohoto umění ve starých chrámech v jednom filmu? Srdce nejednoho ortodoxního fanouška by jistě zaplesalo, ale Původně měl tento,… (více)