Adaptácia autobiografickej knihy známeho amerického spisovateľa Whitleyho Striebera o jeho údajných kontaktoch s mimozemšťanmi. Whitley Strieber ide so svojou rodinou a priateľmi na víkendovú chatu do hôr. Začnú sa diať podivné veci, sú to aktivity UFO? Whitleyho unesú a následne rieši strašnú dilemu - bol unesený, alebo sa zbláznil? Navštívi psychiatra, ktorý sa prostredníctvom hypnózy pokúša nájsť pravdu. (oficiální text distributora)

Han22

Co v takové sračce dělal Christopher Walken? Jsou tu klišé všech UFO únosů - bílé světlo, šediváci, malí mimozemšťani podobní Tuskenům ze Star Wars a dojde i na anální sondu. Nic co bych neviděl stokrát líp třeba v Akta X. Hlavní hrdina je magor, jeho žena semetrika a první půlku filmu se hádají, druhá se nese na vlně psychoanalýz, hypnóz, halucinačních WTF scén (tančící ufoni?) a vše završuje rádobyfilozofické "finále". To vše zalité smrtící nudou a bez odpovědí. Hvězdička za solidní technickou stránku a Walkena. ()

MiaMahoney

Kniha byla vynikající, ale co čekat od filmu, kde hlavní hrdina sám vypadá jako z jiné planety a kde pozdější scény z kosmické lodi vypadají jako vystřižené z Lynchovy produkce? Chcete-li věrohodnější film o únosech do UFO, zvolte raději Čtvrtý druh, kde je atmosféra daleko lépe zpracovaná. U tohoto filmu se zkrátka bát nebudete, spíš se zasmějete a v poslední scéně s mimozemšťany si budete možná i klepat na čelo. Dle knihy W. Strieberovi příběhu nemám problém věřit, takové věci se zkrátka dějí lidem po celém světě, proč ne zrovna spisovateli. Měla-li bych ale soudit jen na základě filmu, spíš se budu přiklánět k silnému ovlivnění tvůrce drogami než skutečnými vzpomínkami. ()

drankeryth

Celkom zaujimavy film tociaci sa okolo mimozemstanov. Ti mali liliputanci boli dost smiesni a boli tak vhodni pre film vhodny do kategorie najmladiseho veku. Trochu mi pripomenuli postavy z hviezdnych vojen. Da sa to pozerat, ale druhykrat by ma uz to nelakalo znova pozriet. ()

IdaHutt

Jednu jedinou hvězdičku za Christophera Walkena, a to ještě za ty scény, kdy sebeironicky šaškuje. Jinak - skutečně velmi hloupý snímek s ještě hloupější "sci-fi" výpravou na způsob jakýchsi afro-asijských primitivních šamanů, sakra, jak se vůbec s takovouhle "technikou" můžou ti pidimužíci u nás producírovat, ke všemu "ovládat" bemocné lidské bytosti?! Až nápadně mi to připomnělo stejně stupidní, vlastně ještě stupidnější Čtvrtý druh. Jak vidno, podobně jako u upírů a vlkodlaků mají mimozemšťané vypracovanou svou kompletní mytologii, včetně toho, jak vypadají, co s lidmi dělají atd. A když se tohle směšné bájení začně ksichtit smrtelně vážně, je z toho vždycky jen trapný debakl. Stačilo. Mimochodem, zase jsem si vzpomněla na jeden zajímavý článek, v němž byly velmi logicky vysvětleny všechny ty případy "únosu lidí mimozemšťany" provázené různými nepříjemnými a ponižujícími "lékařskými" úkony ("rektální sonda"). A jak to bylo vysvětleno: vlastně jde o vytěsněný traumatický zážitek našeho vlastního porodu - ještě poloslepé novorozeně je vrženo do světla, hluku, vidí deformovaně (ta nestvůra s obrovskýma hmyzíma očima, jež se k němu sklání, je jeho matka!), dělají s ním hrozné věci - odstřihávají mu pupeční šňůru, myjí ho (včetně zadečku) atd. A když se pak v nějakém kritickém psychickém období (a třeba i při hypnóze) takové vytěsněné trauma prodere zpátky do vědomí, panečku, to je pak tóčo! Hned se takovému rozhozenému chudákovi rojí mimozemšťani po celé ložnici! ()

Joppo88

Jedno jediné strašidelné na tomto "Spojení" bol trailer, ktorý bol tak geniálne nastrihaný, že som sa bál si to celé pozrieť... Ale... To som teda nemusel... Slabulinký odvar hororového žánru... ()

gazogazo

Podle knihy communion, jedné z nejvlivnějších UFO knih evah. Se v tom trochu skrývá problém, se kterým si film nedokázal poradit. Kniha je tak známá, protože není stejná jako většina abduction příběhů. Film se to snaží akcentovat podle mě moc málo a i když je jasné, že se nedíváme na 4th Kind, stále nám to bez znalostí, ehm "reálií" nedává žádný smysl. Myslím že je to film jen pro svou dobu a pro lidi obeznámené s knihou. Trochu jako film Mothman Prophecies nedělá moc dobrou službu příběhu Johna Keela.. ale tam to alespoň vyšlo v dobrý film. ()

teltri

"Mé dítě křičí!" Neznášal som ten trailer na začiatku VHSky k filmu Hriešny tanec :-) Aj teraz ked som ho videl na youtube bol dosť depresívny. Nechcem vidieť ten film ()

Pokryvac

Whitley Strieber, ktorý napísal horrory ako Hlad alebo Wolfen (vznikli podľa nich celkom solídne filmy) vo svojej knihe Communion opisuje vlastné zážitky s mimozemskou civilizáciou - teda o tom, ako ho unesú podivné tancujúce tvory (niekto by povedal až roztomilé) v sprievode sivých plastových bytostí s veľkými okálmi a spravia mu prehliadku tela - veľmi detailnú. Potom sa celý film dejú podivné veci a až záverečný tanec s mimozemšťanmi v karibskom štýle (v lietajúcom tanieri mali zrejme jukebox) ho presvedčí, že nejde o žiadne halucinácie. Divák však bude trvať na opaku. Tento film je zaujímavou kombináciou vedeckej fantastiky a autobiografie, teda celý čas nám šialené vízie stárnuceho spisovateľa predkladá ako zaručenú pravdu. Vnímam to ako pekný reklamný ťah, ale ani zanietený stúpenec existencie mimozemských bytostí tomu pravdepodobne neuverí. Veľmi šibnutý a podivný film, niektorými scénami pripomínajúci až Nahý obed, no jeho kvality sotva dosahujúci. Je to béčko s dobrým výkonom Chrisophera Walkena, ktoré však nefunguje v žiadnych ohľadoch. Vyzdivhol by som scénu, kde Striebera vydesí halloweenska maska mimozemskej príšery, ale inak by som horor zo žánrovej kolonky rozhodne vyškrtol. Napriek tomu, že ide o strašnú hlúposť, je však film niečím príťažlivý. Možno sú to práve očakávania, ako sa všetko vyvŕbi, no film ich nakoniec pochováva v neurčitosti a podivnosti. Hodnotím troma hviezdičkami za netradičnosť prevedenia a za to, že si to aj napriek všetkému dokázalo udržať moju pozornosť. Vhodné na sobotný večer ako oddychovka pre UFO nadšencov a ufónov. ()

MFA

Atmosferický a zajímavý mix sci-fi psychologického filmu a hororu. Znovu jsem si uvědomil jak moc a proč mám rád Christophera Walkena, který tu hraje opravdu výrazně. Když se vám film trefí do noty tak třeba zjistíte že to drží pohromadě a oceníte skvělou atmosféru včetně hudby, zajímavých scén a záběrů kamery. Pro mně fungující - Perfektní návrat do začátku devadesátých. ()

Vostok

sem zrovna na 1 hodině a 7 minutě filmu a za celou dobu sem se nenudil a napětím sem se nedodokazal ani přemluvit anych to stopl a šel se vychcat což tolik potřebuji , skvělí herci a naprost o iritující manželka ktera nevěří a nechce věřit doku si sama nenecha udělat to s tím psychyatrem jak vyvolava zapomenute vzpomínky a to jako fkt vyvolalo ve mě emoce jakože mě ta mrcha sere že mu nbevěří ale pak to ma obrat že top zažije taky a začřně tomu nejspíě věřit .-D za 36 min napíšu zbytek paš sem ho ečště neviděl a proto čekejte :-D po 5 ti min . sem čuměl jak puk on se k nim chová naprosti přesně tak jako sem si to představoval ja že bych se k nich choval taky bych se nsažil zapamatovat sipach a jednotlive podměty ktere se dobře pamateji a ona dělal to stejny to je totalně lidská připravenost s něčřím co očekavaš nb očekavate je to autenticke a realne avěřím tomu:-) zhruba za 31 min možna i dřiv napišu další poznatek pač to sleduj uapíšu zaroven co vidím a jak to citím:-D tak mmnt. necele 2 min po tom co sem napasal sem zjistil dalš íajimavou paralelu on jim řikal zabuju vas za to co mu dělali ti mimozemštani to chapu ale zarazilo mě že ii ja sem si to řikal těsně po probuzení z divnyho snu jako by prostě mě lstejny pocity při stejnem zažitku nb co nvm prostě nepamatuju si to přesně ale podle tohodle flmu se mi vybavilo několik autentických pocitu z tohodle filmu a ad už si řika každej že sem magor nb ne tak je mi to fuk ja znam svou msl a hlavu a nejsem magor jen řikam co sem citil a znal a prostě zažil . A když už sme u toho na obloze sem vyděl hodně zajimavích ukazu ufo a měl sem i svědky:-D a jednou sem se u toho i zamiloval ale to mi určitě nikdo neuvěří:_D jeden z nich řekl větu ktera mě uzemnila nb spíš několi vět : TO NENÍ LEGRACE, JESTLY JSOU SKUTEČNÍ ANI NEVÍME COTO VŠECHNO VLASTNĚ ZNAMENÁ , MŮŽE TO ZNÍT JAKO KLIŠÉ ALE ONI SEM PŘILETĚLI V OBROVSKÝCH LODÍCH A KONTAKTOVALI SPOUSTU LIDÍ A MY TO VYSVĚTLUJEME JAK OTŘEBA BOUŘE A BLESKY A NOČNÍ MŮRY A HALUCINACE A METEORITY A PODOBNĚ ALE PRO LEGRACI SME MY , MY SE SCHOVÁVÁME . a to mě uzemnilo tahle věta nb souvětí nb coto je je pravda vždy když někdo řekl něco jako např že země je kulata tak ostatní se mu smáli a chtěly ho za to i upalit .-D člověk by řekl že v 21. století budem chytřejší ale ne někdo řekne že ve vesmíru je život a ten o nás ví a možna nas nejspíš i stvořil pro sve učely ale nikdo tomu nevěří protože je to až moc pravdive a nejspíš by to pohřbilo všechyny víry o bozích do prdele nb by e přizpusobily jak to dělaji do dnes.-D ad už b to dopadlo jakkoliv všichni se bojí zveřejnit pravdu a podle mě sozu srááááči:-D tenhle film ad už to uator fkt zažil nb ne tak ja mu věřím je to hodně pravidví a nejsme sami :-D čau čau.-D ()

Jeliik

Strašne som sa Spojeia bál ked som ho videl ako malý ale teras som sa smial, a pripadalo mi to dost trápne...Ale 5 hviezdičiek za to ako som sa ho bál ()

bocy

Čakal som trošičku viac, ale aj tak film splnil očakávania. Bol to prvý film, ktorý som pozeral s anglickými titulkami a so slovníkom. Bolo to celkom zábavné. :D ()

padav94

No nebol to úplne zlý film, ale ja som tomu nepochopil, bolo to komplikovane natočené, neviem o čo tam išlo, občas som mal pocit že to je nejaká parodia, a ma to aj celkom nudilo, mohlo to byť kratšie. ()

TylerD.

Takové psycho jsem nečekal. Nemůžu se zbavit pocitu, že ten film je daleko lepší, než u kazuje hodnocení. Větší, než příběh který vypráví. K mistrovskému výkonu Christophera Walkena není co dodat, to se ale dalo čekat. Zastiňuje též kvělý výkon Lindsay Crouse. ()