The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

dee.n

Super horor, který není až tak úplně horor. Člověk někdy neví, jestli se nemá spis smát, než byt vystrašen. Zejména česky dabing přináší radu veselých zážitku. Ale určitě dávám velké plus za atmosféru a zajímavý příběh. ()

Hernycztek

The Boy má ukázkový trailer, který skvěle navnadí a zároveň neprozradí nic důležitého z filmu. Osobně jsem to dlouho dobu odkládal, protože mě tyhle posedlé panenky přestávají bavit, jelikož je to pořád to stejné. Nakonec jsem tomu dal šanci kvůli Lauren, kterou jsem, narozdíl od většiny fanoušků, v TWD moc nemusel a chtěl jsem její herecké schopnosti posoudit v celovečerním filmu. Nakonec je z toho spokojenost po obou stránkách. Cohan zvládla ,,One Man Show'' skvěle. Byla jak sympatická, tak přesvědčivá, což jsou dva nejdůležitější faktory co hodnotím na postavách. A co se děje týče, tak ona ta panenka není zase tak řadová jako mnoho dalších, takže se z mého nejméně oblíbeného paranormal subžánru vyklubalo úplně něco jiného a pro mnohé neočekávaného. Interiéry zámku jsou pro tyhle strašící horory jako dělané, jelikož mají samy o sobě hororový nádech, ale přesto se mi zde zdály málo využité a vlastně si po několika dnech nepamatuji žádnou ,,jump scare'' scénu. Finální hodnocení je určitě nadprůměrné, ale není to žádný zázrak, který by se divákovi zaryl do paměti na delší dobu. ()

TheSpearCZ

Paradox je ten že, film je natočený až moc hezky (opravdu všechno vypadá pěkně, hlavně samotné panství) až to vypadá, jako by se ani nemělo jednat o duchařinu. No asi až na parádní Lauren Cohan tu nenajdu nic pozitivního, co bych předal dál. Atmosféra někde v třetině filmu ještě je, ale poté to celé tak nějak vyprchá a více méně se tu nejedná ani o žádný zajímavý námět, pouze rutinní duchařinu na styl Annabelle. Pouze finální zvrat mě překvapil a lehce potěšil, ale jinak se jedná o béčko, na které rychle zapomenu. PS. Určitě se jedná o lepší snímek než zmiňovaná Annabelle. Slabší 3* ()

DavidHolub

Dost zajímavý film, byl o dost jiný, než všechny ostatní. Také další plusový bod je za hlavní herečku, vystupující v seriálu The walking dead. Takže nakonec hodnotím: 7/10 ()

fixaman

Naprosto špičková hororová záležitost, která nenudí ani minutu a ke konci parádně překvapí. Hodně mi to atmosférou připomnělo Skeleton Key. Pro mě nejlepší horor za několik dlouhých let. Kam se hrabou všechny ty dnešní několikadílné duchařiny, které ani není možné odlišit. ()

dawe787

Malá ukázka toho, že i s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadélko, no prostě nepotřebovali milióny a přesto slušný hororový-thriller se zajímavým závěrem :) Navíc tu hraje má oblíbená Lauren Cohanová z Walking Dead :) ()

Junys

Gretha začne pracovat jako chůva v odlehlé dědině. Když jí rodiče seznamují s dítětem, zjistí že to není doopravdické dítě ale je to panenka která je náhrada za jejich syna který uhořel. Po pár dnech Gretha zjištuje že něco není v pořádku. - Tak konec jsem vážně nečekal že to bude tak jak to bylo. Scénář byl dobrý, herečka sympatická. Jo mě se to líbilo. ()

Matli

Je fakt, že finální zvrat jsem nečekal, ale i ten byl víceméně obyčejný a neoriginální. Jinak dobře natočené s pár lekačkama typu -bez zvuku ani ránu-. Hvězdička za hlavní představitelku (její postavu) a její herecký výkon. 60% ()

Bozvav

Film o tom, jak magor o panáčka přišel. Ne vážně, začátek vypadal nadějně, ale jak se vlekl ( ano vlekl) čas, příběh byl čím dál nudnější. Když následně Brahms vylezl ze odněkud ze zdi, začalo to vypadat nadějně, ale nic kloudného se vlastně nedělo dál. Jako horor naprosto nefunkční, mysteriózní jedině v případě, že by toto slovo bylo ekvivalentem pro úchylně debilní. Za mne 30% za velmi hezkou představitelku chůvy a zajímavý začátek. ()

Aurus

Za mě dost dobrej horor. Atmosféra a napětí je dost povedené. Konec filmu mě dost překvapil ale byl dobrej. Za mě film ode mě dostává 5 hvězd 100% ()

owwidius

Celkom sikovne natocene, pekna zapletka, pekne prostredie, ale inak je to vykradacka roznych materialov z inych hororov. Snad vsetko som uz videl niekde inde. Vo vysledku teda dost priemer: neurazi, neocari. [#20/2016] ()

figliar

Klasický horor s nie príliš efektívnymi lakačkami, ktorý pôsobí temno iba vďaka starému a vŕzgajucemu domu. Snaží sa vyťažiť najmä z nepríliš obohraného konca, ale keď sa tak zamyslím nad dejom, záver filmu sa dal v podstate celkom ľahko predvídať a rozhodne aj lepšie natočiť. ()

Ben Nevis

Závěr je sice překvapivý, ale víc se mi líbila ta duchařská část, která nepotřebovala extra moc vysvětlování. Zvrat pak nutí přemýšlet o smyslu té první části a motivacích protagonistů. Filmaři taky mohli mít větší koule a pár lekaček typu Baf! nahradit větší temnotou nebo krvákem. Ale přes všechny chyby to byl pěkný hororový zážitek. ()

Hapretor

Kdyby to zůstalo u té duchařiny, líbilo by se mi to více. Zakončili to debilně. Jak vyjde pravda najevo, je to spíš trapné. Předtím je děj aspoň napínavý - v jistých mezích. ()

Rockerman

Mám z toho smíšené pocity. Na jednu stranu oceňuji, že se nejedná o variaci na Chuckyho a v závěru nás lehce překvapili "logickým" a ne nadpřirozeným rozuzlením. Celou dobu jsem však měl pocit, že nebylo využito všech možností. Prostě strhujících posledních dvacet minut nemohlo přebít poněkud rozpačitý průběh celého filmu. Ale nuda hrozí jen občas a určitě je to jeden z lepších hororů roku. ()

Deratizer

Velmi pěkně natočený horor s dávkou napětí, stylové atmosféry, sem tam lekačkou, výborným vizuálem a velmi povedeným prostorovým zvukem. Není co řešit, já jsem si film užil po všech těchto stránkách....Zhlédnuto na domácím kině s multikanálovým zvukem, shlédnuto po tmě v noci a o samotě, jak si projekce strašidelných hororů žádá! To je základ projekce a vnímání filmu tak, jak zamýšlel sám režisér se vším všudy. Pokud se někdo dívá na takové horory bez zvukové kvality ala repráčky na notebooku, ve dvojici s někým jiným, přestože horory je doporučeno pro strašidelný efekt sledovat o samotě, kouká na horor ve dne za světla apod, tak sám sebe klame a nevnímá film tak, jak zamýšlel tvůrce a pak film odsoudí jako sračku s tvrzením, že film nemá zvukové lekačky (jelikož na notebook repráčcích je jaksi zvukově nezaregistruje) a film díky své chybě v hodnocení poškodí. A že tu takových diváků je....Film hodnotím po první projekci, kde divák neví, co čekat. The Boy je filmem na jedno zkouknutí, při dalších projekcích už film tohoto typu nevystraší, jelikož už divák zná pointu. Mě se film líbil při první projekci na 4 hvězdičky, po druhé už by to byly tři, ale tyto filmy jsou mířené na první dojem a tak mají být vnímány a hodnoceny. ()

Faila

Ačkoliv to vlastně ani nebyl moc dobrý horor, 4 hvězdičky dávám za to, jak moc byl pro mě překvapující. Podle anotace jsem čekala jakýsi příběh, ale už po první čtvrt hodině mi bylo jasné, že zde půjde o něco jiného - a byla jsem velmi zvědavá, o co. Nakonec se to sice vyvrbilo docela pitomě, ale (pro mě) nečekaně, což je pro mě velké plus. ()

fr3ak

Úvod nebyl vůbec špatný. Mám rád takoté to tušené "zlo" a tady jde o celkem slušné budování atmosféry, bohužel opět podkopané zcela zbytečnými lekačkami s přehuleným zvukem typické pro made in USA "horory". Závěr kupodivu slušně překvapil, ale nad průměr to nedostal... ()

Katcat

Tohle chceš vidět jen ty, co máš obsedantně kompulzivní poruchu - nutně musíš vidět všechny horory! Je to sračka... ()

BOURQUE

Mierne lepší priemer v žánri. Prostredie dobre vypracované a zariadené, mrazivá „bábika“ a všetko, čo k tomu patrí. Samotný záver však cítim píliš rýchlo ukončený, ktorý nie je vypracovaný do detailov. L. Cohan je prekrásna! Osobné hodnotenie: 70% (***) ()