Ani ve snu!

• Slovensko Ani vo sne! (více)

Laura (Barbora Štikarová) je hbitá, mrštná a paličatá holka. Touží se dostat do party parkouristů a spolu s nimi zdolávat překážky, které jí nastavuje městské prostředí. Při tom ji zaskočí láska, kterou pocítí k Lukymu (Toman Rychtera). A začne žít dvojí život: Ve fantazijním světě komických a romantických vizí jí Luky patří, v realitě ale její snaha se s ním sblížit skončí karambolem. Ve chvíli, kdy se oba její světy zvláštním způsobem propojí, se Laura musí rozhodnout. Buď bude nadále romanticky snít, nebo se dokáže poprat se svým skutečným životem. (CinemArt)

WDMD

spousta hezkých obrázků a prázdno. promarněná šance v obou hlavních tématech - parkouru i holky v "mužském" prostředí. rozsypaná dějová linka, zbytečné pohrávání si se snovou dějovou linií, kterou se nepodařilo zkrotit, mělce vykreslené postavy. film vtahuje v první a poslední čtvrt hodině, mezitím je k divákům neohleduplný. ()

rigby

Generační výpověď o generaci, od které jsem už dost vzdálen, tudíž tomu nemohu zcela porozumět. Nevím, jestli to řekne něco těm mladším ročníkům, pro které je to zřejmě určeno, ale já jsem se marně chytal stébla, které jsem nemohl nahmátnout. Sny ve filmovém zpracování jsem nikdy neměl rád a tady tomu nebylo jinak. Snad jen obdivovat fyzičku protagonistů, i když tohle honění se městem mi neříká vůbec nic. Jen jsem si uvědomil, jak moc jsem starý. Nicméně jistý potenciál kvality v tom filmu vidím, ačkoli mu nerozumím, proto ho nezatracuji. ()

fafejt001

Snaha byla a pokud je mládež taková , jako ve filmu , tak mám o ně obavy . Celé nějaké divné . Akorát hory v úvodu paráda . Klára tuctová matka co hledá spřízněnou duši a Mišíků chlapec , lovec ve vesmírných dálkách . Jo jěště pes byl dobrý . Vzato jako celek - Opravdu slabé dvě . Slaboučkéééé . . . ()

v.indruchova

Tohle je opravdu film pro náct. Byla jsem zvědavá na český film o prakuru. Působylo to herecky vemi kostrbatě a slabě. Hlavně u Laury. Pubertální nálady, má každý jiné. NAkonec jsem tam našla nějakou myšlenku, či poslání plus oblíbený parkour. To si zaslouží nějaké ty hvězdy. Ale jinak mi to přišlo dost mimoňské. Hlavně na začátku natáhlejší a nezáživně. Škoda. Podle mě, kdo má rád Volnost pohybu něco si na tom najde, ale kdo není nadšenec, z filmu bude asi smutnej, působí to Béčkově. Upřímě jsme se na film dívala kvůli našim Borcům parkouristům: Zony a Sahir. ()

Peabody

Příběh pubertální dívky z prostředí, které vůbec neznám, ale jako film docela drží, má i nějaký vývoj (na rozdíl od mnohých), neplácá se to jen od mejdanu k mejdanu a otevíračky k otevíračce (Laputa), podstatné je, že to má svůj svět a poetiku, která mi není milá, ale je svoje. Hlavní hrdinka sollidní, Oukropcovy snové pasáže jsou v pubertě normální a spíše oceňuji jak to udělal, když už tak zcela věkově neodpovídá. Na rozdíl od vrstevnických filmů to má pak určitý nadhled a konstrukci. Je to film, i vizuálně, ne telenovela, takže to celkově docela beru. Bojím se ale bojím, kolik lidí na to přijde. Gympl mi to nepřipomíná ani náhodou /tohle není fraška nebo škleb ani trochu, Gympl hlavně), spíše bych se vracel k Šeptej ale v ucelenější podobě. ()

Jarda68

U tohoto filmu jsem měl podobný pocit jako u Laputy, tzn. že se tvůrci zřejmě snažili o trochu ambicióznější film z atraktivního prostředí parkouru,do kterého umístili příběh naivně zamilované,věčně snějící dívky....Bohužel mi děj nepřišel srozumitelný,naopak obsahoval pár wtf momentů(hlavně pes!)...Samotné parkourové scény jsou ale dostatečně cool,takže to nebyla taková nuda jako Laputa(Tereza Voříšková je ovšem oproti Barboře Štikarové těžký profík)... Celkové hodnocení tudíž dávám 50% ()

Dzedzy

Film naprosto o ničem, i toho parkuru tam moc není a ten její fantazy svět to zabíjí úplně. Rozhodovala jsem se mezi odpadem a jednou hvězdičkou. Nakonec tedy alespoň ta jedna hvězdička za ten parkur a za to, že ona mi celý film připomínala Lucii, postrach ulice. ()

PoprockCZ

Film mě překvapil, na to že jsem od něj nic moc neočekávala. Na české poměry dobře technicky zpracované. Byla snaha i o hlubší psychologickou myšlenku. Bohužel jsem celý záměr úplně nepochopila. Konec zůstal podivně otevřený Také hl. postava mi přišla herecky nevýrazná. Každopádně námět zajímavý, jen se z něj dalo vytáhnout ještě trochu víc. ()

Hombre8

Film, kde hrají vesměs neherci a podle toho to tak i vypadá. Podařilo se ale hezky vystihnout zmatenost mládí v dnešním zamotaném světě. ()

quido.morava

Vždy se pokouším ocenit snahu a odvahu autorů jít do něčeho nového. Jenže když se to nepovede, co potom. U snímku mne držela jen zvědavost, o čem to má být a jak to dopadne - prostě čekání na pointu. Ale nedostavila se. Anebo jsem něco nepochopil? A jestli toto mělo být odrazem života současné mládeže a jejich postojů k životu, k cílům a takové ty podobné řeči, pak je mi nové generace spíše líto... ()

BrokyyS

Sem fanoušek parkouru, dlouhou dobu sem parkour i dělal a se spousty herci (parkouristy z filmu) se setkal a mám před nimi uznání jsou super, ale co není super, je film. Totálně sem nepochopil pointu filmu, strašně divně splácaný film. Jedna hvězdička za parkour a jejich představitele. ()