poster

Ptačí klec

 • USA

  Birdcage, The

 • Slovensko

  Vtáčia klietka

Komedie / Drama

USA, 1996, 117 min

Režie:

Mike Nichols

Scénář:

Elaine May, Jean Poiret (divadelní hra), Edouard Molinaro (původní scénář), Marcello Danon (původní scénář), Francis Veber (původní scénář)

Střih:

Arthur Schmidt

Scénografie:

Bo Welch

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MM_Ramone
  **

  Hollywoodsky remake francúzkej komédie pre homosexuálov. Podobne zamerané filmy sú mi z duše protivné. No v rámci objektívneho hodnotenia to do odpadu nehodím, aj keď samotný námet si iné označenie ani nezaslúži. V tomto konkrétnom prípade je filmové spracovanie na prijateľnej úrovni. Omnoho horšie je to s hereckými výkonmi, ktoré sú značne nevyvážené. Niektorí z hercov svoje postavy zvládli s prehľadom (Robin Williams), iní boli absolutne nemožný (Nathan Lane). Tento titul už u mňa druhú šancu nedostane. **(28.6.2009)

 • golfista
  *****

  I když jsem měl z hošanů trošku husí kůži, stejně skvělá zábava !(6.1.2003)

 • Tommassi3
  ****

  "Alberte, ty lidi jsou konzervativní, nevadí jim, že jsi prase, ale že jsi teplouš !!"(15.1.2014)

 • Genero
  ****

  K projekci jsem usedal s kbelíkem po ruce, protože jsem předpokládal, že při komedii o bukvicích budu jako obvykle zvracet, ale jak jsem se mýlil! Znamenitá komedie, ze které mi navždycky utkvěl v paměti Nathan předvádějící travesty verzi Johna Waynea a Gene v převleku za Petru Buzkovou.(10.10.2011)

 • Vermillion
  ****

  Příjemná komedie,které se podařilo nespadnout do trapnosti, jako některým filmům řešící otázku homosexuality komediálním způsobem. Nathan Lane u mne v roli přecitlivělého postaršího travestity opravdu zabodoval, tak i Robin Williams či Hank Azaria. Vtipná a především vkusná podívaná, které korunuje Gene Hackman a jeho Marilyn Monroe.(19.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace