Ptačí klec

Vtáčia klietka

Komedie / Drama

USA, 1996, 117 min

Mike Nichols

Elaine May, Jean Poiret (divadelní hra), Edouard Molinaro (původní scénář), Marcello Danon (původní scénář), Francis Veber (původní scénář)

Arthur Schmidt

Scénografie:

Bo Welch

Kostýmy:

Ann Roth

Americký remake francouzského snímku pocházející ze stejnojmenné divadelní hry v režii mistra na předělávky divadelních her Mikea Nicholse. Herecky prakticky dokonalý snímek, který nezapře divadelní podobu a možná i díky tomu mi připadal občas opravdu pomalý.(15.2.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $124,060,553Tržby Celosvetovo $185,260,553║ Herecká zostava dobrá, zopár dobrých gagov ale nijak extra to zas neohúrilo. /40%/(9.12.2008)

Podařená komedie s mnoha velice dobrými momenty, z nichž většinu má na svědomí Nathan Lane (Každý jeho hysterický výstup stojí za to... A co teprve když se zkouší chovat jako muž!). Všechno, co jsem viděl v první hodině, ovšem hravě přebila závěrečná společná večeře, při níž Gene Hackman obdivoval paní Colemanovou / Goldmanovou, Robin Williams se neustále hroutil, ultrateplý Hank Azaria coby majordomus Agador Spartakus sebou mlátil o zem, jelikož nebyl zvyklý nosit boty... No, něco neskutečného.(24.5.2012)

Vtipné, originální, bravurně zahrané, zkrátka žužo :-)(25.12.2013)

Tenhle remake se mi líbil mnohem více než původní francouzský film, a to je velmi vzácný jev. Skvělá komedie s morálním podtextem... Oproti originálu z ní mnohem zřetelněji vyleze poznání, že politicky korektní upjatě konzervativní běžně heterosexuální rodičovský pár může být objektivně měřeno mnohem méně humánnější než párek dvou nesezdaných mravně uvolněných citově labilních homosexuálů, což by mě před shlédnutím tohohle snímku ani nenapadlo:-) A kdo má pak vlastně v otázkách morálky máslo na hlavě?!(2.2.2007)