poster

Ptačí klec

 • USA

  Birdcage, The

 • Slovensko

  Vtáčia klietka

Komedie / Drama

USA, 1996, 117 min

Režie:

Mike Nichols

Scénář:

Elaine May, Jean Poiret (divadelní hra), Edouard Molinaro (původní scénář), Marcello Danon (původní scénář), Francis Veber (původní scénář)

Střih:

Arthur Schmidt

Scénografie:

Bo Welch

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • golfista
  *****

  I když jsem měl z hošanů trošku husí kůži, stejně skvělá zábava !(6.1.2003)

 • danecek24
  ***

  54. Zlatý Glóbus za rok 1996 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Nathan Lane(12.12.2008)

 • RHK

  Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(22.7.2010)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Výprava(19.3.2004)

 • kingik
  ***

  Armand a Albert jsou homosexuální pár středních let. Armand vlastní travesty klub s názvem Ptačí klec. Oba spolu vychovávají Armandova syna, který jednoho dne oba překvapí svým rozhodnutím se oženit, ale otec nastávající nevěsty je vlivný republikánský senátor a syn si nepřeje, aby se dozvěděl o tom, že jeho otec je gay. Nezbývá než sehrát všechno tak, aby to vypadalo, že Armand s Albertem nejsou orientovaní na stejné pohlaví. Nebude to snadné, ale bude to vtipné. Je nutno dodat, že tahle komedie vychází z divadelní hry a je to na ní znát. Divadelní minimalismus je patrný zejména uprostřed filmu, kdy však také dochází na velký příval gagů, když je senátor na návštěvě u páru a oba předstírají heterosexuální orientaci. To je nejlepší část filmu a Robin Williams s Nathanem Lanem svoje "přihřáté" postavy hrají perfektně. Před a po této scéně vtipů výrazně ubude, což je škoda, protože po pomalém rozjezdu přišla gagová smršt a konec mně přišel trochu moc absurdně crazy, a mohli si s ním dát trochu větší práci a vylepšit ho. Komedie, která se vyplatí vidět pro skvělé herecké výkony zejména dvou hlavních představitelů výborně nadabovaných a prostředek filmu rovněž stojí za to. 60%(11.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace