poster

Ptačí klec

 • USA

  Birdcage, The

 • Slovensko

  Vtáčia klietka

Komedie / Drama

USA, 1996, 117 min

Režie:

Mike Nichols

Scénář:

Elaine May, Jean Poiret (divadelní hra), Edouard Molinaro (původní scénář), Marcello Danon (původní scénář), Francis Veber (původní scénář)

Střih:

Arthur Schmidt

Scénografie:

Bo Welch

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ***

  Armand a Albert jsou homosexuální pár středních let. Armand vlastní travesty klub s názvem Ptačí klec. Oba spolu vychovávají Armandova syna, který jednoho dne oba překvapí svým rozhodnutím se oženit, ale otec nastávající nevěsty je vlivný republikánský senátor a syn si nepřeje, aby se dozvěděl o tom, že jeho otec je gay. Nezbývá než sehrát všechno tak, aby to vypadalo, že Armand s Albertem nejsou orientovaní na stejné pohlaví. Nebude to snadné, ale bude to vtipné. Je nutno dodat, že tahle komedie vychází z divadelní hry a je to na ní znát. Divadelní minimalismus je patrný zejména uprostřed filmu, kdy však také dochází na velký příval gagů, když je senátor na návštěvě u páru a oba předstírají heterosexuální orientaci. To je nejlepší část filmu a Robin Williams s Nathanem Lanem svoje "přihřáté" postavy hrají perfektně. Před a po této scéně vtipů výrazně ubude, což je škoda, protože po pomalém rozjezdu přišla gagová smršt a konec mně přišel trochu moc absurdně crazy, a mohli si s ním dát trochu větší práci a vylepšit ho. Komedie, která se vyplatí vidět pro skvělé herecké výkony zejména dvou hlavních představitelů výborně nadabovaných a prostředek filmu rovněž stojí za to. 60%(11.6.2012)

 • PauloZ
  ****

  Nathan Lane je výborný! :) Jinak je to velice šílené a zábavné zároveň. Více gejózní film jsem asi neviděl. Teda pokud nepočítám zkroceného Gyllenhaala s Ledgerem, kde to ale určitě nebylo se vším všudy, jako tady (ručičky, nožičky, chůzička). Opravdu skvělá zábava, která se dnes těžko hledá.(21.1.2014)

 • igi B.
  ****

  Jojo, takhle nějak si představuju inteligentní (a byť je to remake, tak stejně dobrou - ne-li lepší - své francouzské předlohy) americkou - korektní - vypointovanou - skvělou komedii s rozkošným nadhledem o ixprocentní menšině a bigotních konzervativcích... ;-) . . . Tři a půl hvězdičky tedy za film, zaokrouhlené za tu "...malou tlustou nejistou věc středního věku...", jež se zove "Starina" čili Albert - v podání uměřeně hysterického růžolícího N.L. - s úsměvem nahoru... A jinak - netřeba to více okecávat, kluci... :-D)(9.2.2006)

 • monolog
  *****

  Je velmi těžké zahrát homosexuála, aniž by herec nesklouzl do parodie nebo frašky a trapnosti. Ale Nathanu Laneovi a Robinu Williamsovi se to podařilo beze zbytku skvěle. Film je lidský, nastoluje náročné otázky související s homosexuály a s tím, jak je jako společnost a jednotlivci přijímáme a bereme. Doufejme, že už v parlamentu ten zákon o registrovaném partnerství projde. A teď to trochu odlehčím, kde se vám podaří vidět Genea Hackmana v převleku za ženskou?(9.2.2006)

 • Ivoshek
  ****

  Původní francouzská komedii Klec bláznů se mi líbila o stupínek víc, asi tím, že byla o kousek bláznivější. Ale i remake stojí za zkouknutí.(10.8.2007)

 • - Hank Azaria založil svoji roli Agadora, homosexuálního, výrazně zženštilého sluhy, na své babičce, zejména co se mluvy týče. (PogoJoe)

 • - Uklouznutí a následný pád Armanda (Robin Williams) v kuchyňské scéně s krevetami nebylo plánované. Williams opravdu spadl a poté společně s Hankem Azariou zadržovali smích. Scéna ve filmu zůstala. (PogoJoe)

 • - Za role v tomto filmu byli Nathan Lane (Albert Goldman) a Hank Azaria (Agador) nominováni na Oskara v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli. (Quido)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace