Sci-fi seriál, který vlastně není ani tak sci-fi, protože nebýt vesmírné lodi a pár vedlejších futuristických "udělátek", mohli bychom si na chvíli klidně myslet, že jsme na prostém divokém západě. Takový Farscape, či Battlestar Galactica vyžívají vesmírného sci-fi potenciálu mnohem více. Ve Firefly neuvidíme žádné alieny, ani lidi s maskou, jeho síla je totiž někdě jinde - v zajímavých zápletkách a charakterech hlavních postav. Škoda, že rozjezd byl poměrně slabý, pilotní dvojdíl si opravdu nezasloužil více než 3 hvězdy a mohl tak zbytečně řadu diváků odradit + bohužel kvalita kolísala i nadále (občas zbytečně urychlené rozuzlení, či vyřešení problému), avšak některé epizody byly vskutku geniální (Our Mrs. Reynolds, Out of Gas, Objects in Space). Časem si divák také chtě-nechtě oblíbí posádku (snad až na Jayne) a vybuduje si k seriálu určitý vztah a o to více je škoda, že po 14 dílech přijde pouze závěrečný film Serenity a dál už ani ťuk. My chtěli víc! 8/10(4.5.2008)

Jak popsat Firefly? Seriál, který je spojením sci-fi a westernu s několika vrcholně příjemnými postavami? Dost těžko. Firefly totiž není seriál pro každého. Hlavní dějová linie, je ukrutně pomalá a plíživá, ale to je nahrazeno dokonalou atmosférou, která využívá western do naprostého maxima. Vše vypadá krásně efektivní, i když při jistém zamyšlení je občasná westernová stylizace opravdu jen na parádu. Vrcholem a trumfem seriálu však není tolik děj jako postavy. Všechny jsou výjimečné, velmi sympatické, skvěle (ano, velmi skvěle) obsazené a vystižené. Ať je to kapitán lodě Serenity, kterého si Nathan Fillon vypiloval k dokonalosti nebo rozkošná opravářka s obličejem Jewel Staite. Všichni jsou skvělí, jejich postavy jsou sympatické a jejich hlášky se těžko popisují. Osobně zbožňují Summer Glau za její postavu a to jak jí perfektně zvládla. Až uvidíte díl, který je věnovaný návštěvě vesnice, v které je jedna z hlavních postav velkým hrdinou, budete se smát opravdu dlouho (a až bude zpívat tak taky:)). Firefly je sci-fi poklad s hromadou hlášek, obrovským potenciálem, postavami, které vám přirostou k srdci a někde tam vzadu na konci i příběhem, který byl jen nakousnut a nevyužit. Třeba to jednou bude napraveno, až se seriál obnoví a bude moci opět zářit, jako světluška (firefly).(20.8.2008)

Firefly má pouze jedinou chybu a to, že má pouhopouhých 14 dílů, během nichž Whedon nestihne nic odvyprávět. Přesto mu nelze upřít originalitu a nápaditost, s jakou míchá westernové a sci-fi prvky, ultimátního protihráče Hana Sola v podání extrémně sympatického zmetka Nathana Filliona a snad polovinu epizod, které by si zasloužily tesat svojí genialitou do kamene. Whedon mě holt zase dostal. Sice mě už jako scenárista nedokáže překvapit (vrstvení děje je vesměs totožné jako v Buffy, jen s tím rozdílem, že ve Firefly jsou od sebe jednotlivé části mnohem více odtržené časovými rozestupy), ale přesto by se od něj měla spousta hollywoodských hráčů stále učit. Točit jeden skvělý seriál za druhým, to je umění, škoda, že to zámořské publikum v případě Firefly znovu nepochopilo.(7.9.2008)

Řikal jsem si, že by to nemuselo být špatné. Každý o tom básní, tady to má velice slušné hodnocení. Na druhou stranu jej zrušili hned po první sezóně, kterou zdá se ani nedokončili, přičemž všechno nahradil závěrečný film s příhodným názvem Serenity. Tento seriál je rozhodně velice paradoxní. Dlouho jsem se nesetkal se zvláštnějším sci-fi, které se tak ani pořádně netváří, protože si snaží najít vztah s westernem a vůbec to nevypadá špatně. Ze začátku to diváka každopádně zarazí. To ponejprvá. Jenže časem jsem se začínal nudit čím dál tím víc a jelikož western není můj šálek kávy, zde jsem i tento seriál nakonec zavrhl. Sice je inovativní, občas vtipný a přiznávám, že je i velice povedený, jenže já se nedokázal dostat do jeho nitra. Přesto zůstane v mé vzpomínce jako ten seriál, který je úspěšný u spousty lidí a přitom nemá pořádně dokončenou ani jednu sérii. Což mu možná nepřeje k tomu, aby od diváka byl v předním zájmu, ale když už ho chytne tak jen tak nepustí. Mě bohužel pustil v nepravou chvíli a proto jsem si ho nedokázal tak oblíbit. (6/10)(21.10.2007)

Úžasná úvodní znělka! Skvělý sci-fi western. Spousta fanoušků zazlívá Foxu, že to zrušili už po 1. sérii. Škoda no. Bylo to hodně našlapané a mělo to v sobě určité kouzlo. Celá posádka je velmi sympatická. Akorát škoda, že neměli moc peněz na triky. Film, který to zakončuje, už není tak dobrý. Jinak už je to dnes celkem kultovka. Nejlepší je díl s Jaynem a Bahňákama. " K čemu jste si objednali mrtvýho chlápka?" :D(10.2.2013)