Řikal jsem si, že by to nemuselo být špatné. Každý o tom básní, tady to má velice slušné hodnocení. Na druhou stranu jej zrušili hned po první sezóně, kterou zdá se ani nedokončili, přičemž všechno nahradil závěrečný film s příhodným názvem Serenity. Tento seriál je rozhodně velice paradoxní. Dlouho jsem se nesetkal se zvláštnějším sci-fi, které se tak ani pořádně netváří, protože si snaží najít vztah s westernem a vůbec to nevypadá špatně. Ze začátku to diváka každopádně zarazí. To ponejprvá. Jenže časem jsem se začínal nudit čím dál tím víc a jelikož western není můj šálek kávy, zde jsem i tento seriál nakonec zavrhl. Sice je inovativní, občas vtipný a přiznávám, že je i velice povedený, jenže já se nedokázal dostat do jeho nitra. Přesto zůstane v mé vzpomínce jako ten seriál, který je úspěšný u spousty lidí a přitom nemá pořádně dokončenou ani jednu sérii. Což mu možná nepřeje k tomu, aby od diváka byl v předním zájmu, ale když už ho chytne tak jen tak nepustí. Mě bohužel pustil v nepravou chvíli a proto jsem si ho nedokázal tak oblíbit. (6/10)(21.10.2007)

Kultovka, ktora je kultová právom. Netradičný sci-fi western, ktorý namiesto nablýskaných a veľkolepých vesmírnych súbojov ponúka množstvo drobných zázrakov, vďaka ktorým sa do postáv zamilujete a chcete vedieť, ako to s nimi dopadne. Za zmienku samozrejme stojí aj fakt, že vo Firefly je vesmír bez zvukových efektov výstrelov či motorov lodí. Malý zázrak na poli sci-fi seriálov...(19.2.2008)

V poslední době jediný SF seriál, o kterém se domnívám, že je skoro tak dobrý a skoro tak originální jako Lexx...;-) Pořád je to trochu moc audience-friendly (ať už jde o výtvarnou stránku, morální principy či situace) na to, aby Firefly trumfla moji osobní jedničku a ty věci, které se mi na Firefly líbí nejvíc, už znám odjinud... Ale i tak je Firefly naprosto výborná záležitost.(14.9.2006)

Seriál jsem zkouknul až rok po jeho odvysílání. Popravdě, není nijak extra výjimečný, ale také mu nemám co vytknout; snad jen chybějící cíl a westernovou hudbu. Prostředím připomíná trochu BSG se zábavnými prvky. Pustil jsem si ho kvůli vysokému hodnocení a hercům (Castle, Casey z Chucka a sjetej chlápek z Death at a Funeral), k tomu přidám jednu mladou sympaťačku, moc pěkné "prostitutku" a vyšinutou sestru, plus trocha humoru a je na co koukat. Je to nadprůměr, který po 1. dílu dokoukáte, ale mezi nejlepší seriály bych ho nezařadil. 70%(15.3.2012)

Sci-fi seriál, který vlastně není ani tak sci-fi, protože nebýt vesmírné lodi a pár vedlejších futuristických "udělátek", mohli bychom si na chvíli klidně myslet, že jsme na prostém divokém západě. Takový Farscape, či Battlestar Galactica vyžívají vesmírného sci-fi potenciálu mnohem více. Ve Firefly neuvidíme žádné alieny, ani lidi s maskou, jeho síla je totiž někdě jinde - v zajímavých zápletkách a charakterech hlavních postav. Škoda, že rozjezd byl poměrně slabý, pilotní dvojdíl si opravdu nezasloužil více než 3 hvězdy a mohl tak zbytečně řadu diváků odradit + bohužel kvalita kolísala i nadále (občas zbytečně urychlené rozuzlení, či vyřešení problému), avšak některé epizody byly vskutku geniální (Our Mrs. Reynolds, Out of Gas, Objects in Space). Časem si divák také chtě-nechtě oblíbí posádku (snad až na Jayne) a vybuduje si k seriálu určitý vztah a o to více je škoda, že po 14 dílech přijde pouze závěrečný film Serenity a dál už ani ťuk. My chtěli víc! 8/10(4.5.2008)

• - Postava kapitána Malcolma Reynoldse (Nathan Fillion) se umístila na osmnácté příčce žebříčku 25 největších legend sci-fi, jenž vyhlásil časopis TV Guide ve svém vydání z 1. 8. 2004. (Hal_Moore)

• - V několika epizodách (například "The Train Job") nosí Jayne (Adam Baldwin) bundu německé policie (zelená ve vojenském stylu) spolkové země Porýní-Falc (Německy: Rheinland-Pfalz). To je možné poznat podle odznaku na levém rukávu se slovem "Polizei" nahoře a znakem Porýní-Falcu dole. (Galadriel)

• - Pokaždé, když Mal (Nathan Fillion) jede na koni, jedná se o stejného koně jménem Fred, a to ať je na jakékoliv planetě. (simon84)