Seriál jsem zkouknul až rok po jeho odvysílání. Popravdě, není nijak extra výjimečný, ale také mu nemám co vytknout; snad jen chybějící cíl a westernovou hudbu. Prostředím připomíná trochu BSG se zábavnými prvky. Pustil jsem si ho kvůli vysokému hodnocení a hercům (Castle, Casey z Chucka a sjetej chlápek z Death at a Funeral), k tomu přidám jednu mladou sympaťačku, moc pěkné "prostitutku" a vyšinutou sestru, plus trocha humoru a je na co koukat. Je to nadprůměr, který po 1. dílu dokoukáte, ale mezi nejlepší seriály bych ho nezařadil. 70%(15.3.2012)

Když už se objeví něco jiného než ty všemožné Star Wars, Star Treky, Star-Gate a navíc něco, na co se dá koukat, něco u čeho se zasměju, něco u čeho si neťukám na čelo... zkrátka něco ideálního z žánru sci-fi (tentokrát mistrně skloubeného s prvky westernu), tak to producenti i přes zájem publika zruší po patnácti epizodách. No kde jsme? V době, kdy by jakákoli česká / evropská (prostě neamerická) televize dala za podobně úspěšný projekt prakticky cokoliv, to vlastně ani tak s podivem není. Amerika právě zažívala seriálový boom, způsobený seriály jako 24 hodin, Odpočívej v pokoji či první Kriminálkou Las Vegas. Studia a televizní stanice spolu s producenty chtěly více a s čím by se cca dva roky před tím spokojil každý, nad tím dnes ohrne nos téměř každý. O situaci dnes raději ani nemluvím, ale pro diváka jen dobře. Vraťme se ale k Firefly - i přes malý počet epizod dokázal tento perfektně stylizovaný projekt s vlastní tváří zaujmout většinové publikum, po jehož zrušení všem v ústech zůstala nahořklá pachuť, alespoň částečně smyta celovečerní náplastí Serenity.(28.2.2008)

Kultovka, ktora je kultová právom. Netradičný sci-fi western, ktorý namiesto nablýskaných a veľkolepých vesmírnych súbojov ponúka množstvo drobných zázrakov, vďaka ktorým sa do postáv zamilujete a chcete vedieť, ako to s nimi dopadne. Za zmienku samozrejme stojí aj fakt, že vo Firefly je vesmír bez zvukových efektov výstrelov či motorov lodí. Malý zázrak na poli sci-fi seriálov...(19.2.2008)

Neskutečně lepší než celovečerní Serenity. Zvlášť oceňuju, že tu skutečně funguje chemie a jiskření mezi postavama, ne že se o ní jen pokouší, ale že tam skutečně je. Ano, tohohle bych chtěl víc než 14 dílů. Na druhou stranu, díky tomu to nestihlo zprůměrnit. P. S. Jednu věc si neohlídali. Sice cením, že vesmír je tichý, dokonce ani temně nehučí, ale palné zbraně s jednotným nábojem fungují i ve vesmíru :)(6.11.2013)

Počáteční oťukávání bylo značně rozpačité. Nějak jsme nedokázali najít společnou řeč, vyhovět potřebám a očekáváním toho druhého. Změna k lepšímu přišla nečekaně brzy, ignoruje navíc všechny dosavadní papírové predispozice. Snad proto, že nešlo o lásku na první pohled, věřil jsem v její nezlomnost. Nezklamala. Vztah skončil, láska přetrvává… Kdybych dále pokračoval v přiúchylněném připodobňování názoru na seriál k milostnému vztahu, nabízela by se řečnická otázka „Uškodilo by tomuto vztahu delší trvání?“. Anebo je nízká sledovanost kvalitních seriálů nikoliv prokletím, nýbrž požehnáním? Strašně rád bych ve společnosti osádky lodi Serenity strávil několik dalších čtyřicetiminutovek, ale zároveň přetrvává obava z ponorkové nemoci. ___ Dlouho mi vrtalo hlavou, co je hlavní příčinou natěšenosti mě, nemilovníka vesmírem poletujících objektů, na každou další epizodu této starosvětsky nedospělé sci-fi. Porůznu hlasité, vždy ve správnou chvíli pražící paprsky westernového slunce? Velice četný výskyt danou situaci trefně vystihujícího humoru? Nátury postav a jejich ostřejší i něžnější střety? Co takhle způsob, jakým je vše výše uvedené snoubeno do krásně živoucího celku? Samozřejmě, na povrchu jsou jisté nerovnosti, jejichž vyrovnání by rozšířilo můj blažený úsměv, ale už samotný fakt, že se díky Firefly mohu řadit k fanouškům nějakého sci-fi seriálu, považuji za menší zázrak. Čtrnáct epizod sice tvůrcům neumožnilo prokreslit vymyšlené univerzum do větších detailů, dodat odpovědi na všechny otázky, ale o to větší ponechali prostor divákově fantazii. Rád se pohybuji vašim vesmírem, pane Whedone, díky za něj. Apendix: Chcete-li mi udělat radost, nazývejte mne „hnědokabátníkem“. :-) 90% Zajímavé komentáře: Galadriel, Dan9K, M.a.t.t., jahol(18.7.2008)

• - V seriálu je několik zmínek i o původní Zemi, avšak nic konkrétnějšího o ní ani o zbytku sluneční soustavy řečeno není. (immortalitas)

• - Nathan Fillion (kapitán Malcolm Reynolds) na jednom z amerických conů prohlásil, že kdyby byl opravdu bohatý, koupil by práva na seriál Firefly a dotočil několik dílů. Po skončení conu několik stovek fanoušků založilo pro Nathana bankovní účet a poslalo na něj několik tisíc amerických dolarů s cílem podpořit pokračování seriálu. (Ukko)

• - Spoiler: V celém seriálu byly použity pouze tři jazyky, angličtina, čínština a čeština. V 10.epizodě "Válečné historky" Adelai Niska (Michael Fairman) nechá uříznout Malovi (Nathan Fillion) ucho, aby jej dal posádce lodi za peníze, které přinesli na jeho vykoupení. Při tom pronese českou větu: "Dej jim za to plátek masa". Opravdu se jedná o češtinu, protože jedna ze scenáristek, která pracovala na tomto díle, má české předky a chtěla scénu nějak ozvláštnit. Fairman však větě příliš nerozuměl a nevěděl si s ní rady, i proto se při jejím vyslovení podrbe za uchem a vysloví ji dost zkomoleně. (Novom)