V poslední době jediný SF seriál, o kterém se domnívám, že je skoro tak dobrý a skoro tak originální jako Lexx...;-) Pořád je to trochu moc audience-friendly (ať už jde o výtvarnou stránku, morální principy či situace) na to, aby Firefly trumfla moji osobní jedničku a ty věci, které se mi na Firefly líbí nejvíc, už znám odjinud... Ale i tak je Firefly naprosto výborná záležitost.(14.9.2006)

Když už se objeví něco jiného než ty všemožné Star Wars, Star Treky, Star-Gate a navíc něco, na co se dá koukat, něco u čeho se zasměju, něco u čeho si neťukám na čelo... zkrátka něco ideálního z žánru sci-fi (tentokrát mistrně skloubeného s prvky westernu), tak to producenti i přes zájem publika zruší po patnácti epizodách. No kde jsme? V době, kdy by jakákoli česká / evropská (prostě neamerická) televize dala za podobně úspěšný projekt prakticky cokoliv, to vlastně ani tak s podivem není. Amerika právě zažívala seriálový boom, způsobený seriály jako 24 hodin, Odpočívej v pokoji či první Kriminálkou Las Vegas. Studia a televizní stanice spolu s producenty chtěly více a s čím by se cca dva roky před tím spokojil každý, nad tím dnes ohrne nos téměř každý. O situaci dnes raději ani nemluvím, ale pro diváka jen dobře. Vraťme se ale k Firefly - i přes malý počet epizod dokázal tento perfektně stylizovaný projekt s vlastní tváří zaujmout většinové publikum, po jehož zrušení všem v ústech zůstala nahořklá pachuť, alespoň částečně smyta celovečerní náplastí Serenity.(28.2.2008)

JÁ CHCI OPRAVDU MNOHEM VÍC, NEŽ JEN 14. DÍLŮ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Parádní "lidská" scifárna která okouzlí každého. za mě 97%(6.8.2012)

Hodnoceno po zhlédnutí všech epizod. Po pilotním díle jsem si nebyl jistý, co si o tomto seriálu mám myslet. To prolínání westernu s vesmírem mi tam moc nesedělo a všechno bylo takové zmatené (nějaká ta historie, kdo je kdo...) Nicméně už po druhém díle jsem byl na tomto seriálu závislý a těšil jsem se na další díly s vědomím, že jich zas tak moc nezbývá. Firefly je opravdu unikátní seriál, který má co nabídnout (vyprávět) jen k tomu, bohužel, nedostal patřičný prostor. Nutno podotknout, že v tomhle je částečně i jeho síla - každý díl je jiný a díky tomu, že těch dílů je jen 14, kvalita nestačila klesnout. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby se tento seriál dožil takových 3, 4 sérií... To už se my nedozvíme, takže buďme rádi, že díky panu Whedonovi jsme měli tu šanci se alespoň na chvíli proletět v jedné staré lodi, která měla své kouzlo a potkat se s lidmi, kteří měli svá tajemství, příběhy a motivace, ale stejně v nejvyšší nouzi (alespoň většinou) táhli za jeden provaz a vytvořili opravdu nevšední, ale snad i proto uvěřitelnou posádku. Jasných 100 %. P. S. Pokud chcete tomuto seriálu dát šanci, ujistěte se, prosím, že jeho epizody sledujete ve správném pořadí, jinak se může stát, že nepochopíte, proč má takové hodnocení a o jakém kouzle tu mluvím.(2.6.2014)

„We're not gonna die. You know why? Because we are so... very... pretty.” Han Solo i mimo Star Wars? Ano! Akorát že se jmenuje Malcolm Reynolds a jeho láskou není princezna, nýbrž luxusní „společnice"! Skvělá a originální vize budoucnosti v podání kultovního tvůrce Josse Whedona. Vtipně situované momenty, kvalitně gradující akce a sympatičtí hrdinové v jednom z nejlepších seriálů všech dob, seriálu o posádce lodi třídy Firefly!(21.8.2007)

• - V epizodě "Trash" prolétá mezi létajícími ostrovy SR-71 Blackbird. (Moor)

• - Pri prvom uvedení v televízii Fox sa poradie dielov diametrálne líšilo – ako prvá bola odvysielaná epizóda "Train Job", pôvodne až druhá v poradí, pilot "Serenity" bol až jedenásty. Na tri diely -"Trash", "The Message" a "Heart of Gold" – dokonca nedošlo vôbec, tie si na svoju televíznu premiéru museli počkať až do roku 2005 (M.a.t.t.)

• - V 7. epizodě "Jaynetown" Dr. Tamovi (Sean Maher) obtiskne na sako místní předák svou ruku od bláta. V dalším záběru zezadu je ale sako Dr. Tama naprosto čisté. (Shakaar)