• DaViD´82
  ***

  Skrz naskrz průměrný sci-fi seriál, který jako by byl pouze nepovedenou hranou verzí Cowboye Bebopa. Jisté prvky originality a netradičních nápadů se mu upřít nedají, na druhou stranu má také velké zápory a to především ohromně nevyrovnanou kvalitu jednotlivých epizod. Chápu z čeho vychází u tohoto seriálu jeho kultovnost, ale nějak mi uniká kde se skrývá jeho proklamovaná kvalita.(15.11.2005)

 • JohnnyD
  *****

  Joss Whedon je génius a Firefly je najlepší hraný seriál nového tisícročia. Dokonalý mix sci-fi, westernu s úžasne napísanými postavami, v ktorých sa Whedonovi neuveriteľne podarilo prerobiť komiksovosť charakterov tak, že dokonale fungujú aj v reálnom svete a sú to skutočne ľudské bytosti a nie len postavy hrané hercami. Škoda len, že to tak skoro skončilo, dvojka Mal a Inara je neodolateľný "pár". A čínština ešte nikdy nebola tak cool!!!(8.8.2008)

 • klerik
  *****

  Kultovka, ktora je kultová právom. Netradičný sci-fi western, ktorý namiesto nablýskaných a veľkolepých vesmírnych súbojov ponúka množstvo drobných zázrakov, vďaka ktorým sa do postáv zamilujete a chcete vedieť, ako to s nimi dopadne. Za zmienku samozrejme stojí aj fakt, že vo Firefly je vesmír bez zvukových efektov výstrelov či motorov lodí. Malý zázrak na poli sci-fi seriálov...(19.2.2008)

 • Adrian
  *****

  Splateny dlh samemu voci sebe, ze som tento serial tak dlho odkladal. There's no place I can be, since I found Serenity, but you can't take the sky from me...(8.1.2011)

 • Brygmi
  *****

  Na relativně malém prostoru čtrnácti epizod nabízí Firefly množství zajímavých věcí. Stejně jako například Hvězdné války i Firefly lze popsat jako "sci-fi western". Nedochází zde ovšem k nápodobě osvědčených principům, naopak se s tímto žánrovým schématem pracuje podstatně zajímavěji. Jsou zde nezaměnitelné westernové prvky jako specifická hudba, koně, děvka se zlatým srdcem, etc. - vše je naprosto okázale předváděno stejně jako pohyb postav mezi těmito prvky. Příběh je zasazen do blízké budoucnosti, které ovšem není odosobněnou sterilitou, ale realistickým, špinavým vesmírem. Místo technických vymožeností (ala Dollhouse) je svět Malcoma Reynoldse a jeho posádky silně manuální. Firefly je ambiciózní autorský seriál, ve kterém se prolíná klasický přístup s množstvím experimentálních postupů s narací i stylem. Nejpatrnější to je u prvního a posledního dílu, kdy se dostávají do popředí nezaměnitelné "whedonovské" kompozice do hloubky a dlouhé kamerové jízdy. První díl je navíc obtížný i co se uchopení postav týče. Jsme vrženi přímo do děje a ustanovené skupiny, nevíme kdo má jakou funkci, pozici a povahu. Vše se dozvídáme postupně a Whedon rozhodně nic neusnadňuje. O to těsnější vztah si ale divák může k postavám vytvořit - i třeba k takovému primitivovi jako je Jayne.(12.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace