Jarči

Prvý celovečerný film a hneď naprostá pecka. Nolan nám predvádza napriek minimálnemu rozpočtu všetko pre neho typické: skvela temna atmosféra neistoty, rozhodený sled udalostí, nečakane zvraty, a skvela pointa. Len by ma zaujímalo prečo sa hlavný hrdina vola rovnako ako v Inception Cobb. ()

pozremsi

Úvodné posedenie u "psychológa" ma navnadilo na "cestu do hlubin voayerovej duše". Dej sa zaplietal, pozornosť i zvedavosť rástli... V závere do seba všetko presne zapadlo a ja som zistil, že som vlastne sledoval perfektnú tragédiu. Takáto prvotina by si určite zaslúžila remake: rovnakí herci, rovnaký režisér, avšak 3x dlhšia stopáž. Mňam mňam ()

burg

Za začátku jsem fakt nechápal, jak to může mít tak vysoké hodnocení. Jeden chlápek prostě sleduje lidi. Po půlhodince film začal mít grády a konec? Ten jsem se dokoukal s hubou otevřenou dokořán. Všechno promyšlené do posledního detailu, až mě s posledním "yes" zamrazilo. Prostě Nolan se nezapře. ()

Honey007

Na režisérsko-scenáristický debut je to teda pecka. Doslova psychologicé drama, které svede dohromady osamělého voyera a zvláštního zlodějíčka, kterého baví prohrabávat ve vykrádaných bytech ty nejosobnější věci. Zprvu vůbec nevíte, co vás čeká, jestli sonda do hlubin voyerské duše nebo kriminální zápletka. Nakonec díky prostřihům růných časových rovin příběhu (které se pro Nolanovu tvorbu staly typickými) přichází něco víc - propracované psychologické drama, které přináši řadu zcela neočekávaných zápletek a ta závěrečná vás tedy dostane. Při odhalení onoho jednoduše geniálního plánu mi přišel na mysl film Obvyklí podezřelí a role Verbala Kinta :). 80% ()

QuietRioT

Ťažko písať komentár na hodinovú jednohubku v podaní s Nolanovým strihom a čiernobielou texturou, ktorej význam mi nejako unikol. Nenadchne, ale zaujme. ()

adam7

Pekný Mindfuck. Keď som tomu prestával chápať, inteligentne mi Nolan všetko postupne vysvetlil. Na to, že to bola jeho režisérska premiéra, tak si s divákom pekne pohral. Risk je zisk v tomto prípade a Nolanovi zabezpečil sľubnú kariéru, ktorú vypĺňa čoraz lepšími filmami. ()

lineker

Sedmdesát minut dobré psychothrillerové zábavy,která nikterak i přes krátkou stopáž nezaostává za soudobými snímky stejného žánru. Velice příjemný noir styl vám poskytne dobrou zábavu na víkendovou popůlnoční projekci. Tak jsem si totiž film opravdu vychutnal já a mám pocit že timing stoprocentně tomuto dílku vyhovoval. ()

pretorij

Jeste jsem nevidel Nolanuv film, ktery by si nezaslouzil alespon 4*. Stejne tak i tehle tedy za 4*. Poeticke, misty trochu prechytrale...ale zase ne moc. Proste typicky Nolan, ktery umi idelat film u ktereho se nenudim. ()

stuj

Týpek, co se nudí, si řekne, že bude jen tak sledovat lidi. Někoho si náhodou vyhlídne a zjistí, že to je chlápek, co si zvedá adrenalin vloupáváním se do bytů. Oba se seznámí a profík ukazuje amatérovi, jak se vloupání dělá a co je na tom vzrušujícího. Jenže za čas se ukáže, že má profík s amatérem i nějaký větší plán... / Ze začátku docela nudné a když se to rozjede, tak to stále není žádná pecka. Je to takové kriminální "jak chytrý ojebal amatéra". Problém je, že mi byla každá postava docela ukradená. Slabé 3 hvězdy. ()

rmar

Nolanův celovečerní debut vyniká především perfektní prací s časovými rovinami a jejich prolínáním. Bez tohoto uměleckého aspektu by dost možná šlo o obyčejný thriller, možá dobře řemeslně natočený, ale bez jakékoliv inovace. Právě flashforwardové scény naznačující tak málo a zároveň prozrazující dost pro permanentní divácké napětí (ve druhé polovině filmu) dodávají onu výjimečnost. Vyzdvihnout pak musím obzvlášť závěrečnou pointu, ta dodává tomuto snímku tu správnou třešničku na dortu a punc filmové parády. ()

Sejkorka

Na prvotinu moc dobrý, s náznaky toho, co přijde později. Úplně neznámí herci, hrající velmi dobře. Originální příběh s výbornou pointou. Christopera Nolana mám v TOP oblíbených režisérech / scénáristech. ()

J1R1K04

Žádný mistrovský kousek, nic nezapomenutelného, ale na první snímek nejlepšího (nebo spíše mého nejoblíbenějšího) režiséra mladé generace téměř výborné. Hodně dobré herecké výkony, napínavá hudba, skvělý zamotaný scénář vyprávěn ve třech časových rovinách. Kamera je sice vcelku amatérská, ale když se kouknu na ten rozpočet... dá se to pochopit. 80% ()

hypnos11

Film jde ve stopách starších filmů žánru film-noire a mohu říci, že se mu to místy daří. Jsou ale okamžiky, kdy hlavní postava působí nemožně divně, naivně a hloupě. Ne proto, co se jí stalo, ale kvůli tomu, jak se chová. Ani scénář iflmu není prost nedomyšleností (spoiler - konec filmu jendoznačně vyzněl tak, že Cobb vše dopředu nejenom předvídal, lae i plánoval. Ale jak mohl předvídat, že hlavní postava navštíví a spřátelí se s ženou/femme-fatale, vysvětlit nelze). Zajímavý snímek z počátku kariéry Nolana, v němž vše, co se děje, je pouze kvůli výslednému efektu. To s sebou přináší několik rozporů, které na konci vyvěrají na povrch. Podobné rozpory lze spatřit i v pozdějších snímcích režiséra, ale zde jsou více do očí bijící. Za mě solidních 70%, ale jelikož jde o film režiséra, který pozdějšími filmy nasadil vyšší laťku, musím jít s hodnocením níže. PS vtipné je, že jsem si dlouho myslel, že ve filmu jsou tři hlavní postavy. Asi by stálo za to se na snímek podívat podruhé, ale nepřijde mi natolik zajímavý, abych si ho znovu pustil v blízké době po prvním shlédnutí, a obávám se, že po delší době člověku uniknou některé souvislosti, které mu při prvním shlédnutí nemusí hned docvaknout. Moc filmu nepomáhá ani černobílé provedení, které mi vyloženě vadilo ()

jirikzaboj

Pocta neo-noirovému žánru, případná inspirace začátky S. Kubricka je znatelná a příjemně vyznívající. Akorát že Nolan už od začátku uměl pracovat i s nevyrovnaností postav, nelineárním příběhem a pohrával si i s tím časem. Je vskutku pozoruhodné, kam jeho kariéra od samotného začátku směřovala a jaké trademarky lze vypozorovat v tak skromném filmu, který si dokáže pohrát s naši psychikou a donutit se zamyslet nad některými morálními otázkami. Rozhodně jeden z nejsilnějších debutů, co znám. ‚‚Everybody has a box‘‘ ()