boombang

Bravurní dílko. Napínavý děj-neděj, úžasné psychologické poznatky a překvapivá pointa. K tomu téměř neznámí charismatičtí herci a stopáž filmu naprosto akorát - ani jeden záběr tu není zbytečný. ()

Solverino

Nechápu že jsou z toho všichni tak nadšený? Rádoby umělecký film (černobílý), který se hodně nudně vleče, neherci se ani moc nesnaží (zřejmě hrajou za jídlo) a režisérské vedení se taky nekoná. Takový film, zahraj si sám :( Strašně jsem se kousal nudou a vůbec se mi to nelíbilo... NUDA! ()

67891234

Velkolepý začátek Nolana, po takovémto počátečním filmu jeho kariéry, se nedivým, že má v tak mladém věku na režiséra brány otevřené doslova všude. Jak až neuvěřitelné, co se dá udělat s rozpočtem 6 000 dolarů. Hltal jsem každičkou scénu. Žádný efekt nic na počítači. Furt jsem v šoku, jak to dokonale zvládli. :). Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. PS: Těším se na završení Batmana pod JEHO vedením. :D ()

gicous

Na samém chvostu krčící se v tichosti, nejspíše Sledování úplně zanikne v dalších megalomanských projektech Christophera Nolana. Nutno podotknout, že neprávem. Černobílý o skromné stopáži jedné hodiny a několika minut má Sledování skvělý námět a inteligentní dialogy. Tedy jako všechny ostatní Nolanovy filmy. Na divacké atraktivitě mu dodávají časové smyčky a nelineární vyprávění, které neustále udržují divakovu pozornost na velmi vysokém stupni. Po počátečním nadšení mi nicméně stále dále a dále zamotaný příběh, nabalující na sebe nejrůznější thrillerové prvky, přeci jen přišel příliš amaterský a nedotažený. Vzhledem ke krátké stopáži mi vadila i ta spousta twistů v závěru, které se nepřehledně vrší jeden přes druhý. Sledování je na koleně dělaný a za pár šupů natočený filmeček. Je třeba k němu takto přistupovat. Myslím, že v rámci možností se zvolený příběh nedal natočit o moc lépe. 6/10 ()

kubilov

Zajímavá špionážní kriminálka s nejasným pozadím a chováním se postav, které se s přibývajícím časem vybarvují čím dál více až z toho vznikne povedený celek, který může být hrdou součástí filmografie neobyčejného režiséra Christophera Nolana. Bez znalostí jeho dalších filmů by byl Following za 4*, ale s tím, že právě tento relativně nenápadný černobílý snímek obsahuje časovou nelineárnost, ze které vycházel a vytunil ji v Mementu, temnou atmosféru, kterou dokonale obohatil i Insomnii a podobný "plot twist" na konci jako u Prestige, takže ano, s tímto vědomím dávám Nolanovu prvnímu celovečernímu filmu plný počet. Je úžasné sledovat začátky jednoznačně nejlepšího režiséra 21. století. ()

Brano

Celkom obstojný debut Nolana pri svojom prvom celovečernom filme. Prvá polka bola dosť nezaujímavá, no druhá časť vygradovala do dokonale premysleného plánu. Celkové spracovanie mi príde dosť komorné a lacné, o čom svedčí aj jednoduchá čiernobiela kamera, ale samozrejme veľké výčitky voči tomuto mať nebudem a beriem to trocha s nadhľadom, keďže ide o jeho prvý film. Herecké výkony nijak zvlášť neoslnili, ale ani výrazne nesklamali. Veľké pozitívum je krátka stopáž, pretože neviem či by som to vydržal pozerať dlhšie. ()

mrclTV

Prvý plnohodnotný Nolanov film. Zaujímavé pri jeho pozeraní bolo, že i keď má niečo vyše hodiny, vôbec mi ten čas neubehol rýchlo. Asi som sa veľmi vžil do deja. Opäť sa stretávame s ťaživou hudbou a minimalistickým pojatím, pričom čiernobiely filter umocňuje atmosféru. Myslím, že Nolan by mohol byť vynikajúci politik - vie totiž hlavnú postavu (a diváka) neuveriteľne doslova o*ebať a ten mu v závere ešte zatlieska, ako sa nechal prekabátiť. ()

Berty00

Hneď prvý celovečerný Nolanov film a môže sa vysoko postaviť na dnešné hollywoodske sračky.Čiernobiely obraz tomu všetkému dodáva ten správny "šmrnc" ()

imarvin

8/10 Mám hrozně rád filmy, které jsou na první pohled malé (malý rozpočet, žádné příliš známé tváře), které v sobě ale mají velký obsah. A tohle byl přesně ten film. Báječná atmosféra, které hodně dodávalo to, že je film černobílý. Stejně jako Štěpán mě u filmu napadlo, že z tohohle svého filmu Nolan hodně čerpal pro Memento. Nevím, jestli nápad s přeházením scén mimo chronologii byl Nolanův nápad (asi ne), ale pracuje s tím hodně dobře. Za mě fakt hodně dobré a vidět to před těmi 20 lety, určitě bych dal 10/10 nebo 9/10. Ale teď už ovlivněný všemi dalšími filmy… ()

johnny01

Zápletka je zajímavá a originální a nakonec se to tak nějak poskládá... Celkově je však film kvůli prolínání různých časových rovin s měnící se vizáží Billa obtížný na sledování a špatné osvětlení tomu nepřidává. ()

JosefTomas

Klobouk dolů. Na to, že to Nolan točil jen s kamarády a to jen o víkendech, je pocit z tohoto filmu ještě více zajímavý. Herci jsou celkem obstojní, Nolan uměl vést skvěle herce už dříve a jako scénárista začal už hodně dobře. Jen škoda, že to dnes moc lidí nedocení a film je spíše určen pro věrné fanoušky a veterány Nolana. Rozhodně se později zlepšil. ()

ottik274

I pronásledující může být sledován. Velmi slušný debut pro Nolana, který si zajímavě pohrává se strukturou vyprávění.Everyone has a box. You take it away... to show them what they had. ()

Weirdman

Dvaja presvedčiví a skvelo zvolení herci, vynikajúci scenár, a všetko pevne v rukách držiaci, hravý študent, Christopher Nolan... Radosť pozerať... Aj keď na druhýkrát film už nie je tak strhujúci. Každopádne výborná rozcvička pred Mementom :)) ... (●) ()

yatan

je to vyborny debut nolana ktory ho fantasticky charakterizuje..moje 4 hviezdicky treba brat ale z nadhladom vzhladom na to ze to je reziserov prvy film..opacna strana mince Match Pointu.. ()

Thovt

rozhodně ne dokonalej film, ze kterýho je občas cejtit amatéřina (nesouvisí s rozpočtem!) a zvraty při hlubším promyšlení postrádaj logiku, ale jako debut a příprava na Memento je to luxusní. nejvíc mě ale kupodivu zaujala první polovina filmu - různý formy šmíráctví od sledování na ulici po drobný libůstky při vloupávání bytů, to byla myšlenka, která by snadno utáhla celej film ()

Pavkos

Na začátku jste plní pochybností, je to místy nezáživné, pomalé, jenže...uteče deset minut a vy najednou chcete vědět, co bude následovat. Ve snímku se prolínají tři různé časové roviny, ve kterých si nebudete vůbec jistí a místy si budete myslet že jste zabloudili, ale čím více se dějová linie posouvá kupředu, tím jasněji vidíte do hloubky. Jako Nolanův debut je toto dílo opravdu mistrovské, a to se u moc režisérů nevidí. ()