Pavkos

Na začátku jste plní pochybností, je to místy nezáživné, pomalé, jenže...uteče deset minut a vy najednou chcete vědět, co bude následovat. Ve snímku se prolínají tři různé časové roviny, ve kterých si nebudete vůbec jistí a místy si budete myslet že jste zabloudili, ale čím více se dějová linie posouvá kupředu, tím jasněji vidíte do hloubky. Jako Nolanův debut je toto dílo opravdu mistrovské, a to se u moc režisérů nevidí. ()

jack_scott

Velmi divný, a zároveň velmi dobrý film, který se skutečně dá vidět vícekrát... Snímek je velice spontání zezačátku, to mi bralo dech. Musím uznat, že se to moc nevidí....Škoda toho směřování ke konci, jina kby to bylo jasných 5 hvězd,ale i tak velice,velice dobré. **** a 81%. ()

CrazymanM

Skvělý ranný film Ch.Nolana,který je sice zpočátku podivný,nezáživný(aspoň pro mě),pokud to však člověk vydrží,nakonec je odměněn velmi dobrou zápletkou.Doporučuji vydržet a nevypínat,málem jsem to udělal a teď vím,že by to byla škoda,nevidět tento snímek. ()

Riverin

Zo začiatku som nevedela čo od filmu čakať, lebo som o ňom dokopy nič nevedela, ale bola som príjemne prekvapená. Najväčším kladom filmu je podľa mňa jeho dĺžka, bolo povedané čo bolo treba, tak načo to siliť? Pán režisér sa jednoducho nezapre, skvelý debut:) ()

Prechytraly

Přiznávám, že po Temném rytíři, Počátku a Dokonalém triku jsem k páně Nolanově tvorbě přistupoval asi poněkud zaujatě. Ovšem opět se nemohu než ptát - co je zde výjimečného? Napadá mne snad jen fakt, že film byl vytvářen na koleni. Nejsou to ale ohromující vizuální efekty či předražení herci, co tomuto dílku chybí. Chybí mu zejména schopnost zprostředkovat byť minimální možnost ztotožnení se s postavami, vtáhnout tak diváka do děje a učinit ho zainteresovaným na osudech postav. Komorní černobílá kamera zde paradoxně tuto odtažitost ještě vyostřuje a činí psychologicky placaté postavy odříkávající své prkenné dialogy ještě více neuvěřitelnými a "umělými". Překombinovanost děje je potom posledním hřebíčkem do rakve. Asi vím, o co režisérovi šlo, a taky vím, že se to sakra nepovedlo... ()

OzyCox

Tento film není žádnou předzvěstí dobrých filmů, které Nolan natočil později. Tohle dílo se řadí přímo mezi ně. I když to je "lubadžitový" stejně je tam vidět pevná ruka režiséra. Jen si po skončení filmu zkuste rekapitulovat celý příběh a sledujte detaily, nebo ještě lépe, koukněte se na to rovnou znovu. Nádherná cesta do promakaného konce... ()

PartyzanFilm

Velm dobry film, velmi dobry debut, skoda, ze to bylo cernobile (pro me stejny problem jako u Aranofskeho debutu 'Pi' - co presne byl ten duvod?) a Nolanova kariera jde odsud pro me uz jen dolu. Viz. me recenze jeho dalsich filmu. ()

Slam7

Paráda...konečně mě Nolan pořádně dostal (Batmany nepočítam, ty sou bomby, ale nepovažuju je za klasický Nolanovky)...žádný Memento, žádnej Počátek (sice dobrý, ale zdlouhavý zamotaný filmy). Sledování ze začátku vypadá, že to bude ukazovat jenom slizkýho týpka s hroznou úchylkou a bude to další polozajímá kravina. NESMYSL!!!!! Je to výborně, vykonstruovanej scénář a film připomíná pomalu skládající se skládačku! Velký plus za to, že jsem konec neodhadl ani o vteřinu dřív! Netrvá to ani hodinu a čtvrt, to je pro mě úplně největší plus! A navíc já, já to viděl v originálnim znění a byl jsem nadšenej a to se často nestává:-) Musim dát 90% ()

muti

Film nie je len o sledovani ale aj o koledovani :) ak si koledujete o problem tak si ho aj vykoledujete. na prvotinu fakt dobre a sam som necakal ako to skonci, prekvapive aj ked som sa snazil mat na pamati spoiler "kto koho sleduje" co mi pripomina pravidlo slasherov - znalost pravidiel vam napokon vobec nepomoze. the following ~ ()

principessa

Je to přímo Nolanovsky ďábelské... Natočeno stylem, který později v Mementu povýšil na mistrovské dílo a v Inception na naprostý filmový orgasmus... ()

BenchPress

Skvělý film. Naprosto precizní thriller, při kterém mi kolikrát zamrazilo. Další Nolanova skládačka, která funguje opravdu jako "skládačka". Teď už vím, co od filmu čekat, tak teď ještě na to tak 2x kouknout, abych to celé pobral. Režie je naprosto precizní. Střihu je tam akorát a kamera skvělá. Takovýhle debut by chtěl asi každý režisér. Prostě zážitek. 5/5. ()

Simo16

Aj keď má film necelých 70min, v druhej polhodinke vám hlavou preletí toľko informácií a nových zistení, že ani neviete ako ako a pristihnete sa doslova prilepený na obrazovku.Skvelý Nolan a jeho pozoruhodné dielo. ()

Charlinka

Výborný konec. Jednoznačně Nolanův film a rozhodně se za svůj první celovečerák nemusí stydět. Použití několika časových linií je jeho téměř charakteristický znak. Není divu, že si díky tomuto filmu získal dostatek pozornosti pro natočení Mementa. ()

Don Maty

Tu sa začína príbeh 'nolanovskej' geniality, šialenosti. Temná atmosféra vygradovaná do absolútneho vrcholu záverom, ktorý vás prinúti hlboko sa zamyslieť. Dets vot aj lajk...5* ()

swinevenca

V jedný hodině mistrně odvyprávět perfektně vymyšlenej příběh s několika časovýma rovinama a vypiplanou pointou, aby se při tom člověk nenudil a navíc to dávalo smysl, to je krása. V dnešní "tříhodinový" době mě nejvíc fascinuje ta JEDNA hodina. ()

fatalista

Vyškolený Mementom som sa vrhol na poslednú Nolanovku, ktorú som nevidel. Časové línie mi už problém nerobili, a aj ten čiernobiely formát som bez problémov prekúsol. Following je dôkazom toho, že aj za málo peňazí môže byť veľa muziky. Tlieskam, opäť mi Christopher ukázal prečo je môj najobľúbenejší režisér. ()