James Clayton, jeden z nejchytřejších absolventů vysokých škol v USA, je právě tím, koho chce Walter Burke mít ve své tajné službě. Když Clayton dorazí do výcvikového střediska, čeká na něj mnoho fyzických i psychických zkoušek. Burke má v oblibě především ty psychické, jako jsou nácviky výslechů, vydírání a odolnost na detektoru lži. Po základním výcviku se James dozví, že se pro CIA jako agent nehodí. Ale co když je i tohle jenom test? Právě v okamžiku, kdy začíná mít pochybnosti, pověřuje jej Burke úkolem objevit agenta ve vlastních řadách. Ve spleti různých zvratů a náhlých změn se James může spolehnout na jediné - věřit nelze nikomu a nic není takové, jak to vypadá. (TV Nova)

kenkaku

Testovaný Rekrut z Farmy je "film dvou tváří". Respektive film který má znatelné dvě poloviny které se diametrálně liší. První (ta "farmářská") je stylová, svižná a chytlavá (kdo během sledování nechtěl taky na farmu kecá). Potom ta druhá (jakože z reálné akce) hraje na strunu napětí a šokujících zvratů kdy najednou jeden neví komu vlastně věřit. Respektive jeden neví jestli to co je mu předkládáno je "dějový zvrat" nebo "lež" protože nevíte kdo je vlastně za záporáka (záporáci vždycky lžou) a kdo je klaďas (klaďasové nikdy nelžou... tedy pokud nelžou záporákovi... ale pokud nevím jestli opravdu jde o záporáka tak nevím jestli to je lež nebo ne). Zmatek? Tak přesně na to se připravte v druhé polovině... A to se jen tak každému líbit nemusí. ()

Maynard.

Na "Mistrovský plán", kterej skončil a začlo tohle, navázalo plynule tohle :o). Co se týče kvality filmu, tak o kousek lepší. Tady se aspon scénárista snažil o nějakou zajímavější pointu. Ale řekl bych, že to bylo až moc přepointovaný. Nikomu nevěř, dvojitý, trojitý, čtverytý agenti :o). Takže vlastně tady došlo k takovejm "překvapením", že to na konci ani moc velký překvápko nebylo. Al Pacino i Džejbí Farel už hráli v mnohem lepších filmech. Inu, takle to chodí, když si necháš do hlavy vtloukat, to co dávaj v telce a ne když si pustít to co zrovna chceš.... ()

PALINO

Úvodná tretina filmu nemá chybu. Výcvik agentov pre CIA je sám o sebe vynikajúcim filmovým námetom, ktorý by postačil aj na samostatný film a tak je trochu škoda, že nedosahuje táto pasáž o niečo dlhšiu stopáž. Nasledujúce minúty ale taktiež netrpia nedostatkom kvalít, takže dávajú na predchádzajúcu výčitku rýchlo zabudnúť. Čím bližšie sa blížime k záveru, tým viac na nás z plátna sála napätie a aj keď sa s nami záverečné minúty scenáristicky pohrávajú viac ako by bolo zdravé, nič to už nemení na mojom pocite, že predchádzajúcich 115 minút som strávil v spoločnosti veľmi dobrého filmu. A za to patrí vďaka i ústrednej hereckej trojke. ()

Kanibal

Kvalita Testu je v hercích a atmosféře, která vcelku působivě popisuje způsob náboru do tajných služeb. Tři hvězdičky jsou tedy za technické zpracování a herecké výkony. Celý film však sráží průhlednost rádoby překvapivého vyústění... ()

Bobek15

Prvá tretina bola výborná, prostredie na farme a výcvik a ukážky taktík CIA boli super. Druhá tretina bola napínavá, nevedel som kto je s kým, čo je vlastne test a čo realita alebo kto je "dobrý" a kto "zlý". A záverečná tretina sa už len dohrávala, a záver bol mierne nevydarený a nejasný. Ale Pacinovi a Farrellovi to išlo skvele a krásna Bridget Moynahan už len dopĺňala hviezdny trojuholník. ()

jondoe

Dost tazko sa mi hdnoti tento film. Zaciat filmu je vinikajuci a vlastne aj prva polovica je dobra ,ale akonahle sa zacne zapletka z Collinom Fareellom tak to zacne byt akose neprehladne a nedoverihodne. Al Pacino vo svojej ulhe dobry tak isto aj Collin ale bohuzial tot sa mi pacilo asi tak do polovice. ()

Mr.Floyd

Atmosféra nejasna a sveta tajných služiab je tu vystupňovaná na maximum a možno aj preto sa mi tento film páčil. Temné spracovanie a absolútna neistota spolu s dobrými hereckými výkonmi mu pridávajú na atraktivite. No, pár chybiček se vloudí a je tu viavero miest, v ktorých film troška pokrivkáva. Pre mňa je to tak medzi 3 a 4, ale Al Pacino je silný argument. ()

iXtr3m3

Fajn herci, ale scenár a akcia resp. trilerové prvky slabšie, ako by som si prial. Casting to zachraňuje, ale viac ako 60% nedám. ()

Paity

Zbytečně zdlouhavé špionážní drama, které jako by má diváka neustále mást, kdo je dobrý, kdo je zlý a kdo je vlastně proti komu. ()

Hanys_

Už to nejsou tak pevné 4 hvězdy jako kdysi, ale mám tuhle variaci na Fincherovu Hru pořád hodně rád. Dvojka Farrell, Pacino dost dobrá. Zvratů je tady možná až moc a závěr mě trochu zklamal, ale jinak (hlavně teda první půlka) paráda. ()

Radim

Celkem slušný thriller, který ale bohužel trpí nedotaženým scénářem. Sice "Nic není tak, jak se zdá", přesto půlku filmu máte pocit, že víte, jak to je; finále Vás vyvede z omylu, ale zážitek Vám to už nespraví. Farrell je skvělý. ()

kwoky

Nevim, co tu vsichni mate s horsi druhou pulkou. Podle me ma tenhle kousek vyjimecny spad a dokazal me prikovat k zidli od zacatku az do konce se stejnou intenzitou. Misty me prepadala az schiza :) Al Pacinuv monolog na konec mi pripadal jako snuska dementnich kecu, ale jinak vse ostatni bylo v tomto filmu vyborne. Zejmena pak akcnejsi casti byly vyslovene strhujici (hudba, kamera). Bohuzel dve zakladni myslenky ("Nic neni jak se zda" a "Vsechno je jen test") vysumely do prazdna a nezanechaly ve me zadnou stopu. A kulometnou palbu point na konec jsem nedokazal uplne pochytat. :) Proto jedna hvezda dolu. P.S. Ach jak sexy vypada vraska na cele B.Moynahan :) ()

Haymar

Slušný rozjezd, zajímavé a zatím stále ještě relativně neokoukané téma, bohužel v druhé půlce se to tvůrcům totálně vymklo z rukou a na plátně už se dočkáte jen chaosu, střídajícího se s nudou a stokrát omletými filmovými klišé... Ještě že zde jsou vynikající Pacino a Farrell (ačkoli toho zrovna nemusím), kteří radikálně zvedají kredit "Testu" a celé to fiasko povyšují alespoň na lehce nadprůměrnou podívanou... ()

Schuldiner

Možná je to moc přísný hodnocení, ale mě to fakticky moc nebavilo. O CIA si myslim svoje a o filmech o CIA si taky myslim svoje... Ani Al Pacino (kterej tady vlastně ani neměl co hrát, co ukázat) to nemůže zachránit. Ta holka půl filmu kouká jak vyoraná myš (ale možná je to její přirozenej pohled) a Farrell v podstatě taky (i když je to opravdu bezkonkurenčně nejsladší playboy).. ()

peetriss

Test stojí, a v závěrečné čtvrtině především padá, na scénáři. Scénáristé se v honbě za co nejvyšší schizofrenní zamotaností a la Hra ve svém příběhu poněkud ztratili a divák je tak uveden ve zmatečnost. A protože je vyvrcholení nejočekávanější součástí filmu, nemohu s hodnocením jíti výše. Jinak nenám vůbec co vytknout. Colin Farrell a zejména Al Pacino hrají výborně. Atmosféru dobře dotváří i Klaus Badelt se svou hudbou. ()