James Clayton, jeden z nejchytřejších absolventů vysokých škol v USA, je právě tím, koho chce Walter Burke mít ve své tajné službě. Když Clayton dorazí do výcvikového střediska, čeká na něj mnoho fyzických i psychických zkoušek. Burke má v oblibě především ty psychické, jako jsou nácviky výslechů, vydírání a odolnost na detektoru lži. Po základním výcviku se James dozví, že se pro CIA jako agent nehodí. Ale co když je i tohle jenom test? Právě v okamžiku, kdy začíná mít pochybnosti, pověřuje jej Burke úkolem objevit agenta ve vlastních řadách. Ve spleti různých zvratů a náhlých změn se James může spolehnout na jediné - věřit nelze nikomu a nic není takové, jak to vypadá. (TV Nova)

Wardan

Al Pacino a Colin Farrell opravdu byly skvělí. Stejně jako celá první polovina. Poté to zpomalí, děj se začne zamotávat, až se děj stane příliš překombinovaným. Zpočátku jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale nakonec srážím o jednu. Trochu škoda, protože místy je to opravdu luxus. ()

Johnny

Vôbec to nie je zlý film. Len sa dalo z tohoto vďačného námetu vyťažiť oveľa viac. Takto to nabralo slušné obrátky a potom ich to postupom času strácalo až to skončilo a človeku zostali skôr rozporuplné pocity. A to je pri takej kombinácii ako Farrell - Pacino veľká škoda. ()

Vodny

Jedním slovem - dobře. Není to žádný strhující thriller, ale dá se říci, že se u něj budete slušně bavit. Al Pacino a Farrell můžou sice působit dojmem, že se k sobě nehodí, ale na druhou stranu jejich snaha přehrát toho druhého je ve filmu krásně vidět a působí dobře. Konec může být pro někoho překvapením, ale ti zběhlejší jistě tuto variantu vzali v potaz a šok se nekoná. Určitě jde o film, na který se rád znovu někdy podívám a oTestuji si svou paměť. ()

mala_kea

Pacina mám rád, ale v tomhle filmu se mi nějak nezamlouval, zkrátka to nebylo pro něj. Co se týká samotného filmu, tisícetkrát ohraná kostra, jen trochu z jiného prostředí a snad z jinými herci, ale pro mě obrovské zklamání. Film je v podstatě dobrý, ale být v lepším podání, určitě to oceníte více ()

Lyžař

Všechno je jen TEST. Al Pacino dokonale vyučuje Colina Farrella, o čem je život, a že se v CIA je člověk schopen naučit doslova všechno a hlavně - nevěřit ničemu a nikomu, kromě sama sebe. Všechno je však trochu jinak, než se zdá. Konec mě překvapil (ale dost v dobrém), až mi přišlo, že si i sami tvůrci hráli s diváky jako takovými. ()

agassi68

Hrátky členov a adeptov CIA vzdialene pripomínajúce The Game vás nútia sledovaťť dej bez sebamenšej prestávky. Chcú vás domotať, aby ste nevedeli čo je ešte skutočnosť a čo test. Dej pekne odsýpa, Pacino aj Farrel hrajú svoje typické role, pridá sa vzťah na pracovisku :). Napriek tomu som bol mierne sklamaný. Celé to bolo nejaké studené ako ryba. ()

Luk Skywalker

Al Pacino i Colin Farrell zahráli skvěle. Ale námět jsem už někde viděl, proto tři hvězdy. V polovině filmu se dá předvídat, kam to směřuje a jak to skončí. ()

montongery

Rozjezd vážně dobrý, ale rychle to ubírá na tempu a konec je vyloženě propadák. Film který moc nechápu a bez hereckých výkonů Pacina a Farrella bych dal asi o hvězdičku méně. ()

helloween93

Průměrný thriller, který zvedá ze šedi pouze účast Pacina. Škoda, že v závěru došly tvůrcům nápady, tak sáhli po klišé konci. ()

MickeyStuma

Příběh snímku z krapet temnější atmosférou sleduje počínání tak trochu frajírka v tréningovém programu CIA. Nic není takové jak se zdá a tak složitosti veškerých vnitřních myšlenek a následných činů hlavního hrdiny není nikdy bez určitých následků. Dějství se velice věrně drží své dějové linky a nikdy nepokulhává za svým přirozeným tempem. Atmosféra zpočátku klidná se postupně vyobrazuje do přesvědčení, že do něčeho podobného by asi málo kdo měl odvahu jít. První polovina snímku tedy zobrazuje ukázky toho, čím si rekruti musí projít a druhá polovina, kde začínají plnit své úkoly, se už dostává do akčnější podoby, kdy si ani divák není jistý co se právě v danou chvílí děje. Scénáristé Kurt Wimmer a Mitch Glazer stále sledují hlavní postavu Jamese Claytona a nenechají řádně rozvinou vedlejší dějství, byť snaha každou chvilkou je. Dvojice Colin Farrell a Al Pacino tu vyobrazili své postavy naplno a byť ani jeden svým výkonem již nemá snad čím překvapit, vytvořili skvělou podívanou na poli thrilleru a dramatu. Finále je však přeci jen ohromnou podivností a tak vzniká otázka, proč to vlastně skončilo tak, jak to skončilo. Každopádně se jedná o film mající tendenci upoutat pozornost a vytvořit tak skvělý filmový zážitek. ()

Evander

The Recruit je pro mne příjemným překvapením, stejně jako herecký výkon Colina Farrella. U Ala Pacina naopak špičkový výkon žádným překvapením není. Film má super atmosféru, dokáže diváka vtáhnout do děje a místy umí být i nepředvídatelný. Co více si může divák v rámci daného žánru přát? Snad jen, aby vymizela naivita z některých scén, kvůli které samozřejmě nemohu dát plný počet. 77% ()

bolf!k

Já se u toho bavil celou dobu, a atˇ je konec jakej chce, tak na mi tváři vyloudil potutelnej úsměv. Dobrý thriller. 75% ()

Cruchot

První půle takový rozjezd a oťukávání postav, ve druhé se začíná vše komplikovat a směřovat k překvapivé pointě. Jenže ta tak nějak postupně vyšumí a finále mě vyloženě zklamalo. Al Pacino si odehrál svoje, Collin Farrel je přirozený, na Bridget Moynahan se hezky kouká¨, ale potřebovali by podpořit lepším scénářem a režijním vedením. Test je jen tuctovým thrillerem, který se rychle vykouří z hlavy. ()

Pingu

První film, který jsem viděl a Al Pacino v něm nehrál úplně první flek !!! Collin Farrel mi tam vyloženě neseděl, myslím že takovej Pitt by film zvedl nejméně o jednu hvězdičku. Úplně všechny herce zastínila Bridget Moynahan, ta byla fu(c)k hodně dobrá !!! Film to rozhodně nebyl špatný, místy napínavý, místy nelogický a plný dějových zvratů. I když konec lehce odhadnutelný !!! Navíc mě to přišlo natočené jako jeden dlouhý díl nějakého seriálu, třeba jako byla "SÍŤ" !!! ()

Torgal

Zaujímavý nápad, kvalitné herecké výkony, ale ku koncu čoraz zamotanejší dej, ktorý stráca tempo. 6+/10 ()

papaguy

Thriller, co chtěl být moc thrillerovatý a hodně chytrý. Ale nějak se to postupně celé rozplizlo. Na místo paranoi vyvolává spíš mrzutou otázku, jestli těch 115 min. nebylo jen ztrátou času. ()

PlutisMovie

Nebýt toho špatného konce, přidal bych 1 hvězdičku. Originální nápady, akce tak akorát, budete se ve filmu ztrácet tak, že nebudete vědět, jestli je to test, nebo real... To mě na tom bavilo. Napínavé! 65% ()