Na Severním pólu žije skřítek Buddy, který se od ostatních dosti odlišuje. Je asi tak třikrát větší a silnější než ostatní. Teprve po třiceti letech, co s nimi žije, se dozví, že je vlastně člověk a kdo je jeho pravým otcem. Když byl velmi malý, vlezl v sirotčinci Santa Clausovi do pytle s dárky, a tak se dostal až do říše elfů. Buddyho posílá Santa do New Yorku, aby našel svého otce Waltera Hobbse, který o jeho existenci vůbec neví. Když dorazí na místo, zjistí, že má desetiletého nevlastního bratra, který vůbec na Santa Clause nevěří. A co je horší, rodina úplně zapomněla na smysl vánočních svátků. Buddy se snaží svému otci a celému světu navrátit vánočního ducha a pohodu, pomáhá mu s tím půvabná prodavačka Zooey, která je skřítkem v obchodním domě. Je teď jenom na Buddym, aby vše napravil, zachránil Vánoce a našel své místo ve světě lidí. (TV Nova)

milford

Bob! Zooey! KG!! Prijemna podivana pred Vanoci, u nas mame zazite Pelisky, v americe tohle. Je to dojemne, je to mile a clovek se u toho i zasmeje. ()

Pythonator

Co by byl ten film bez Willa Ferrella??? NIC. Úžasná one man show tohoto neobyčejného a neobyčejně ujetého komika je zaměřená hlavně na rodinný kruh, což je chyba. Ne každý Willův humor totiž snese. Daleko lepší by bylo, kdyby to tvůrci cílili na dospělé publikum a všechno by bylo drsnější, jako takový bezchybný Santa je úchyl. ()

Jankocour odpad!

Zvláštní, jak je ta hlavní postava v USA populární. Trávím tu Vánoce a Elf z týhle šílený kraviny je na vánočních přánich, postava v životní velikosti na zahrádkách domů apod. ()

MoziMedve odpad!

Nemám moc rád Willa Ferrella. Obvykle je ve filmech silený, hlasitý, nesnesitelný a dětinský. Tento film jsem viděl uváděn jakožto výjimku, tedy film kde jeho humor funguje dobře. Často se taky objevude na seznamech nejlepších svátečních filmů, komedií atd. NEVĚŘTE JIM! Pokud Willa Ferrella a jeho idiotský pokus o komedii nemáte v lásce, tento film Vás o ničem nepřesvédčí. Mrkněte raději na správaře, tam je tak nějak tolerovatelný. ()

BillyBob

Will Ferrell mě znovu dostal. On prostě umí a nikdo z komiků tohoto typu se mu nemůže rovnat. Navíc jde z filmu cítit krásná atmosféra a nádherná Zooey Deschanel už jen taková třešnička na dortu. Královsky jsem se bavil. ()

EricNor

Jeden z mych nejoblibenejsich vanocnich filmu. Rozesmeje i dojme. Bajecny kontrast mezi naivnim skritkem a dospelymi "moudrymi" z civilizovaneho vazneho sveta. Skritek je ze stejneho rodu jako Pipi dlouha puncocha se svym prekvapivym pohledem na svet. Konec v parku zaujme snad jenom utokem "nazghulu" na konich, jinak je to nejslabsi cast. Priznam se, ze jsem cekal cervene hodnoceni, ale kazdy to mame proste jinak. Peter Dinklage ma dokonaly stek - pan herec. ()

k.rakonos

Výborná rodinná komedie, s dětmi jsme se bavili. Nechápu průměrné hodnocení, to je jako kvůli Santovi? My máme možná Ježíška, ale tohle vůbec nemělo chybu, Ferell výbornej, celkově povedený herecký výkony, jedna z nejlepších vánočních komedií vůbec. ()

PORTER44

Našli se tam docela vtipné scény,od té doby co se skřítek dostane do města aby našel svého otce dělá jednu blbinu za druhou,občas vtipné občas trapnější,herecké výkony docela ušly. ()

Jirkacek

Snímek Vánoční skřítek z roku 2003 jsem viděl vícekrát, než by jeden trpaslík spočítal na prstech své maličké ručičky a podle mne se jedná o jeden z nejkrásnějších vánočních filmů americké produkce. Proto mne hodně překvapuje nízké hodnocení zde na ČSFD. V průběhu děje jsem si totiž vždy uvědomil, jak je důležité se v tom současném shonu zastavit, odpočinout, udělat si radost a hlavně dát jiným důvod k úsměvu a naložit tak štěstí nejen sobě a svým blízkým, ale i ostatním. Přitom stačí kolikrát drobnost, která nic nestojí - pustit někoho sednou v MHD, ve frontě na pokladnu pustit před sebe člověka se dvěma věcmi v ruce, v práci říci kolegům vtip nebo úsměvnou historku a podobně. I já jsem už zjistil, že se občas musím zastavit, zhluboka se nadýchnout, pokochat se běžnými věcmi a to nejen o vánocích. Snímek Vánoční skřítek mi tak vždy otevře oči a naladí na příjemnou notu, protože takových situací tento film přináší hned několik. Po celkem nudném začátku, kdy jsme se seznámili s hlavním hrdinou Buddym, kterého jako malého odvezli severní pól, kde ho vychovávali Santovi skřítci jako by byl jedním z nich. Když pak vyrostl, uvědomil si, že je přece jen jiný něž ostatní skřítci a pak se dozvěděl, že je člověkem. Proto se vydal za svým skutečným otcem, který žil v New Yorku, aby ho našel. To samozřejmě způsobil mnoho vtipných situací, jelikož Buddy se v New Yorku choval tak, jak byl zvyklý a působil v našem lidském světě jako podivín. Proto i setkání s otcem, který nevěřil, že Buddy jej jeho syn, neproběhlo dle představ dětinského dospěláka. Nicméně začal v rodině svého otce žít a brzy se skamarádil se svým nevlastním bratrem a získal i přátelství své nové matky. Jenže Buddyho otec, pracující jako redaktor dětských knížek, neměl na syna čas a jeho jednání mu působilo velké potíže. Pro mne důvod k zasmání, ale také k uvědomění si, co je v životě opravdu důležité...! Pak si Buddy našel práci v obchodním domě, kde se dokázal uplatnit v oddělení hraček díky svému oblečení skřítka a také své fantazii, neboť dokázal obchod nádherně vyzdobit. Upoutal tak pozornost své kolegyně Jovie, která pak na konci hrála důležitou roli při záchraně kouzla vánoc, ale ani tak nevěřila Buddymu, že byl opravdový skřítek. Děj filmu pak odhaloval problémy otce v práci, problémy lásky skřítka ke své kolegyni a problémy ostatních v nepředvídatelném chování Buddyho. Zlom pak nastal o vánocích, kdy do New Yorku přiletěl skutečný Santa a havaroval v Central parku se svými saněmi. Uprostřed města jej našel Buddy a muž v červeném jej požádal o pomoc s opravou saní, které poháněla pravá vánoční nálada. Jenže na tu neměli lidé čas a právě v té chvíli začala nejkrásnější a nejromantičtější část filmu, z něhož by si lidé měli vzít poučení o tom, co je v životě opravdu důležité. Na závěr ještě musím napsat, že hlavní roli skřítka ztvárnil komik Will Ferrell, který snad nehrál v životě v nějakém normálním filmu, právě kromě tohoto, i když ani v něm si neodpustil drobnou nechutnost. Ani to mi ale nedokázalo znechutit výsledný dojem a proto ode mne Vánoční skřítek získal čtyři vánoční hvězdy ****. () (méně) (více)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)