Vánoční skřítek

Vianočný škriatok

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2003, 97 min

• monolog

Hrozná sladká medová pohádka z americké továrny na cukrové pusinky. Horší je snad už jen Santa Clause s kutilem Timem Allenem, nebo možná některé jiné americké vánoční škváry. Nebýt Jamese Caana, ani jednu hvězdu bych nedal. Ferrell taky podává celkem dobrej výkon, když uvážíme, co je to za blábol a co je jeho role zač. Film je možná tak pro malý děti, ale ne pro dospělýho a uvažujícího člověka (co se mě týká, tak uvažuju aspoň jednou denně, a to když si mám vybrat, co si v ledničce vezmu k jídlu). Doufám že se toho nechytne Nova a nebude to dávat ve sto reprízách na každý Vánoce, protože to by opravdu notně stoupl počet vánočních sebevrahů.(24.12.2005)

"Ty aspoň otce máš !! Mě prostě jednou ukouleli a nechali mě tak.." ;)(26.12.2016)

Jedna z lepších vianočných komédií. Šikovne napísaný scenár, ktorý sa snaží byť presladeným ako sa len dá, ale nikdy nestráca nadhľad, vďaka čomu je neskutočne vtipný. Niečo na štýl Enchanted. A ako pozerám na hodnotenie (57%, 31.12.2010), ani tu väčšina nepochopila, že si snímok sám zo seba uťahuje. A čudujem sa tomu, lebo už len pri úvode odohrávajúcom sa na severnom póle, si nikto nemohol myslieť, že to tvorcovia myslia smrteľne vážne. Pre niektorých ľudí by asi fakt mali dávať popri titulkoch do zátvoriek nápisy "sarkazmus", alebo "irónia", aby pochopili. Okrem scenára musím spomenúť (aj keď tak urobili mnohí predo mnou) životný výkon Willa Ferrella a neskutočne sympatickú, okatú Zooey Deschanel. Jediná vec, čo mi vadila, bol záver, kedy sa už naozaj začal Elf brať vážne, ale ospravedlňujem to tým, že film je robený hlavne pre deti a zrejme im chceli tvorcovia dožičiť riadny a akčný záver. Aj tak je však u mňa spokojnosť veľká.(31.12.2010)

neskutočne krásny a vtipný snímok ktorý sa radí k najkrajším filmom z vianočnou tématikou ktorý si na vianoce určite pozrem este raz a este raz a este raz lebo to je to prave čaro vianoc(4.12.2007)

Takhle přesvědčivě se těšit na Santu jsem ještě nikoho neviděla!(25.11.2010)

• - Scéna, v ktorej falošný Santa naháňa Buddyho, sa musela urobiť na jeden záber, pretože bolo ťažké znovu celú miestnosť nanovo upraviť. (ladko)

• - Takmer všetky scény Buddyho prvého príchodu do New Yorku boli natočené v jeden deň a veľmi netradične. Režisér Jon Favreau a kameramani sa pýtali okoloidúcich, či nechcú byť vo filme, zatiaľ čo Will Ferrell behal okolo nich a správal sa ako Buddy. (Raccoon.city)

• - Keď sa scénar prvý krát objavil v roku 1993, hlavnú rolu mal hrať Jim Carrey. (ladko)