Vánoční skřítek

Buddy - Der Weihnachtself

Vianočný škriatok

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2003, 97 min

Místy docela vtipné, ale jinak více méně průměr. Hlavní hrdina byl prostě divnej a celé by to asi vyznělo líp jako animovaná pohádka.(25.12.2015)

• svik

Ne ne ne tak to už je moc, americké továrny na filmy si už vymíšlí filmy na které se nedá už ani dívat, vypovídá o tom i tento film, který je velice přehnán a nadsazen s vánoční tématikou, myslím že je příběh velice přehnaný a nezábavný. Ferrella nemám moc rád a kdyby mě znal tak řekne to samé o mě :-).(28.12.2006)

Nejdřív jsem si myslela, že to ani hodnotit nebudu, ale nakonec jsem si řekla proč ne. V drtivé většině bojkotuji a ignoruji americké vánoční filmy se Svatým Klausem, jenomže zrovna tenhle ten je pro mě tak trošku výjimka. Will Ferrell je skutečný komediální herec a toho skřítka - neskřítka hraje fakt mile. Žasnu nad jeho sebezapřením, protože vzhledem k tomu, jakou roli tady hraje, tak být na jeho místě, tak neudržím vážnou tvář. Celý film je taková opravdu příjemná zábava, akorát ten konec ... klasický americký ...(17.12.2013)

Totální blbost, ale pár scén bylo skutečně vtipných (ta s Tyrionem, začátek v obchoďáku, špagety) a vzhledem k tomu, že od podobného filmu těžko očekávat víc, tak jsem byl spokojen. Vánoční klasika se z tohoto filmu určitě nestane, ale na jedno podívání naprosto nezávadné. 50 %(9.12.2015)

Tohle je ten typ filmu, kterej je tak silene blbej, az je desne vtipnej. Tohle byla fakt idealni role pro Willa Ferrella, kterej si s roli vymastenyho skritka poradil na vybornou, prakticky zdrojem vetsiny vtipu je on a tudiz celej film tahne a dari se mu to dost odbre. Ostatni herci tu jsou jen kuli tomu, aby nahravali Farrellovi, ale nehrajou nejak zvlast spatne, rek bych, ze na takovejhle typ filmu to je v pohode. Skoda te zaverecne dvacetiminutovky, kdy vse musi dobre dopadnout, vsichni se polepsi atd. Ale na druhou stranu musim rict, ze je konec aspon docela svizne a napinave natocenej. Sice se nejedna o nejaky veledilo, ale kdyby ho televize davaly na vanoce misto sve obvykle nabidky, bylo by to super.(1.11.2006)