Vánoční skřítek

Buddy - Der Weihnachtself

Vianočný škriatok

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2003, 97 min

Veľmi milá a zábavná komédia, ktorej sa dá s radosťou odpustiť typické americké moralizovanie. Plus ako bonbónik čarovný Will Ferrell.(7.12.2004)

Blbina, kde se Will Ferrell pitvoří jak po zásahu elektrickým proudem. Pro mě nejlepší scéna je souboj se "skřítkem". Znám však lepší vánoční komedie.(17.12.2008)

Z protivného morouse Santův náhradník, z živelného elfa součást rodiny a z pološílené vánoční taškařice příjemně sladký dárek.(24.12.2007)

Totální blbost, ale pár scén bylo skutečně vtipných (ta s Tyrionem, začátek v obchoďáku, špagety) a vzhledem k tomu, že od podobného filmu těžko očekávat víc, tak jsem byl spokojen. Vánoční klasika se z tohoto filmu určitě nestane, ale na jedno podívání naprosto nezávadné. 50 %(9.12.2015)

• rikitiki

Druhou hvězdu přidávám za temně strašidelné příšerné jezdce z Apokalypsy maskované v tomto filmu za newyorskou jízdní policii. Jinak je snímek založený převážně na přehrávání a pitvoření Willa Ferrella, který už sám o sobě vypadá jako skřet, takže se pro roli nemusel nijak maskovat. /19. 12. 13./(18.12.2013)

• - Keď sa scénar prvý krát objavil v roku 1993, hlavnú rolu mal hrať Jim Carrey. (ladko)

• - Takmer všetky scény Buddyho prvého príchodu do New Yorku boli natočené v jeden deň a veľmi netradične. Režisér Jon Favreau a kameramani sa pýtali okoloidúcich, či nechcú byť vo filme, zatiaľ čo Will Ferrell behal okolo nich a správal sa ako Buddy. (Raccoon.city)

• - Scéna, v ktorej falošný Santa naháňa Buddyho, sa musela urobiť na jeden záber, pretože bolo ťažké znovu celú miestnosť nanovo upraviť. (ladko)