Vánoční skřítek

Buddy - Der Weihnachtself

Vianočný škriatok

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2003, 97 min

"Ty aspoň otce máš !! Mě prostě jednou ukouleli a nechali mě tak.." ;)(26.12.2016)

• Radyo

Nejvtipnější scénkou filmu byla ta s Peterem Dinklagem. Zbytek byla vata, nastavovaná omáčkou. Humoru pomálu a když už, tak vesměs primitivní (ale tak moc, že se ani děti skoro nesmály). Will Ferrell šaškuje přes míru, Zooey Deschanel háže sice roztomilé kukuče, ale na tom její vánoční herectví začíná i končí... A když nad tím tak přemýšlím, já vlastně ty rodinně-rádobyzábavné santaclausárny tak nějak globálně (až na čestné výjimky) nemusím. Zkrátka "čtyři z pěti českých Ježíšků by Santa Clause zakázali". A basta.(23.11.2015)

"call me Elf one more time" :D(14.9.2009)

• Pilda17

Tak tohle není daleko od odpadu, protože pokud tohle má být pro děti, tak děti musí být asi retardované. Pokud tohle měl být nějaký humor, tak já jsem svatý Petr a doufám, že tuhle šaškárnu už nikdy neuvidím. Nudné, nevkusné, nehumorné a vlastně úplně o ničem a ani minutu jsem se nebavil, ba naopak jsem se těšil na závěr, kterého jsem se nakonec dočkal a bez újmy. A to je přesně jediný důvod proč dám aspoň 1* .. 1/10 = 12%(16.12.2013)

Will Ferrell a jeho specifický humor nesedne každému. Pokud se ale naladíte na jeho vlnu o Vánocích, máte vystaráno. S tímhle filmem je totiž fakt docela legrace.(24.12.2012)

• - Takmer všetky scény Buddyho prvého príchodu do New Yorku boli natočené v jeden deň a veľmi netradične. Režisér Jon Favreau a kameramani sa pýtali okoloidúcich, či nechcú byť vo filme, zatiaľ čo Will Ferrell behal okolo nich a správal sa ako Buddy. (Raccoon.city)

• - Keď sa scénar prvý krát objavil v roku 1993, hlavnú rolu mal hrať Jim Carrey. (ladko)

• - Scéna, v ktorej falošný Santa naháňa Buddyho, sa musela urobiť na jeden záber, pretože bolo ťažké znovu celú miestnosť nanovo upraviť. (ladko)