Vánoční skřítek

Buddy - Der Weihnachtself

Vianočný škriatok

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2003, 97 min

Nejdřív jsem si myslela, že to ani hodnotit nebudu, ale nakonec jsem si řekla proč ne. V drtivé většině bojkotuji a ignoruji americké vánoční filmy se Svatým Klausem, jenomže zrovna tenhle ten je pro mě tak trošku výjimka. Will Ferrell je skutečný komediální herec a toho skřítka - neskřítka hraje fakt mile. Žasnu nad jeho sebezapřením, protože vzhledem k tomu, jakou roli tady hraje, tak být na jeho místě, tak neudržím vážnou tvář. Celý film je taková opravdu příjemná zábava, akorát ten konec ... klasický americký ...(17.12.2013)

• Tom_Lachtan

podprůměrné pohádkové cosi, co oplývá jednou dobrou hláškou, úděsným vizuálem a hlavní postavou, kterou by jste určitě nikdo nenechal s dítětem v jedné místnosti o samotě(5.2.2013)

Ta pravá látka pro Ferrellův excentrický humor. A přesto se to dá brát jako klasický vánoční romantický film, což je dáno hlavně povedeným scénářem. Ale nejlepší jsou stejně ty Ferrellovy švihlé kousky. :-)(24.12.2011)

Tak pitomoučké, až je to roztomiloučké + 101 chutných receptů na elfí špagety. Emanuel Ridi už zavětřil konkurenci.(27.12.2011)

Rozpočet $33miliónovTržby USA $173,398,518Tržby Celosvetovo $222,124,612Tržby za predaj od roku 2012 Blu-ray v USA $6,317,843 //počet predaných kusov 618,844Tržby za predaj od roku 2006 DVD v USA $55,201,884 //počet predaných kusov 5,701,871║ nakoniec to je taká prim pohodička a jeden z tých lepších filmov z Ferrellom /80%/(12.1.2007)