Mistr kickboxu

• slovenský

Majster kickboxu

Akční / Dobrodružný

USA, 1992, 101 min

Příběh o chlapci, který byl vítězem jen ve své fantazii. Dokud na scénu nevstoupí hrdina jeho snů, aby bojovali společně. - Hrdina dětských snů a jeho šampión - neporazitelná dvojice. Z nešikovného a vysmívaného chlapce udělá karate obdivovaného hrdinu. Jak by taky ne, když mu radí slavný Chuck Norris! Scénář : Galen Thompson a Lou Illar. Kamera : João Fernandes. Hudba : Alan Silvestri. CITÁT - Kelly Stone ( Joe Piscopo ) : Chuck Norris? Chuck Norris? Ten už nezápasí a hlavní důvod, jeden z hlavních důvodů, proč už nikdy nebude zápasit, jsem já. Nezápasí, protože bych mu nakopal zadek!(15.5.2011)

Sabaironická, parodická reakcia na akčné, karate filmy, aké sa točili v osemdesiatých rokoch. Príbehy o mladých, talentovaných, pozitívnych, vytrénovaných mladíkoch, čo podsúpia náročný výcvik, aby sa vo finále mohli stať majstrami niektorého z bojových športov. Vyhrať turnaj, získať rešpekt, prípadne pomstiť smrť niekoho z blízkych. "Majster kickboxu" má tú výhodu, že sa neberie tak smrteľne vážne, ako tomu bolo pri tituloch, ktoré mu poslúžili ako predloha. Je to zároveň aj najlepší film režiséra Aarona Norrisa, brat Chucka Norrisa. Ten si v tomto snímku zahral sám seba. Veď kto by dokázal zahrať Chucka Norrisa? Jedine Chuck Norris! ***(19.11.2010)

keď som bola malá, tak som tenot film žrala. a nielen preto, že Jonathan Brandis bol rozkošný a mojou vtedajšou mániou bolo čokoľvek, čo malo do činenia s bojovými umeniami. ten film bol zábavný a mal nadsádzku - ako Barryho sny. a ja som vždy rada fandila tým slabším. a chuck sa tu ešte nebral až tak vážne :)(16.3.2008)

SKoda Jonathana Brandisa, taky to bol fesacisko :((8.9.2009)

Nemůžu jinak. To je nostalgie(12.7.2010)

• - Chuck Norris urobil tento film ako láskavosť pre svojho brata Aarona, ktorý ho režíroval. (m.a.t.o.)

• - Autor hudby Alan Silvestri už predtým spolupracoval s Chuckom Norrisom na filme Delta Force (1986). (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa od 18. novembra 1991 do 20. januára 1992 v Houstone. (m.a.t.o.)