Smrt na dálnici

• Kanada Highwaymen (více)
všechny plakáty

Šťastný život doktora Rennieho Craye se zhroutil, když mu šílený řidič za volantem vylepšeného Cadilacu Eldorado 1972 přímo před očima zabil milovanou manželku. O pět let později brázdí dálnice i vedlejší cesty v důkladně vylepšeném Plymouthu Barracuda 1968, posedlý pátráním po psychopatovi Jamesi Fargovi, který využívá speciálně upravený vůz jako zbraň k vraždám mladých žen. Před lety ho v šoku pronásledoval a narazil do něj svým vozem. Fargo byl těžce zraněn, strávil osmnáct měsíců v nemocnici a na zbytek života byl odkázán na invalidní vozík. Podařilo se mu však vyhnout obvinění ze zabití, zatímco Rennie byl odsouzen ke třem letům vězení. Od chvíle, kdy byl propuštěn, ho Fargo provokuje informacemi o vraždách, které spáchal na dálnicích po celé zemi, a on je odhodlán ho najít a pomstít svou ženu i všechny jeho další oběti. (TV Nova)

Dallas

Spielbergov Duel som nevidel a tak nemôžem zrovnávať. Možno je práve toto ten dôvod prečo sa mi to aj celkom páčilo. Príbeh je pekne béčkovitý, ale medzi klasické béčka by som to nezaradil. Film má akurátnu stopáž a to je dobre lebo ma nestihol nudiť. Rhona Mitra je jednoducho kočka a každý záber, v ktorom je stojí za to. Zvuku vytunenej Barracudy a Eldorada som sa nemohol napočúvať. Už od malička mám pre béčkové filmi slabosť a tento je aj dobre natočený aj ked niektorým klasickým klišé sa autory nevyhli, ale to im odpúšťam. 65% ()

Skalda

Pod dojmem nedávného skouknutí DUELu a THE CAR - musel jsem přispěchat i tomuhle dílku, které sice postrádá logiku - místy bohužel i tu filmovou ale vcelku dobře se na něj kouká. Zpracování - i možnosti technické jsou oproti zmíněným dvěma starším bratříčkům o nějaký ten kiláček vpředu - přesto to nepomáhá a tohle zůstane jen dobré "béčko" a starý dobrý DUEL i po letech vítězí. Pro milovníky "car crash" je to ale poviné skouknutí, něco pozitivního - design auta je povedený :) ()

sona123

Béčkový brak. Silnice křižuje podivín, který jen tak pro zábavu srazil manželku hlavního hrdiny. Ten se rozhodne obětovat svůj život sledováním dotyčného a pomstě. Potká slečnu, které ten samý pirát srazil sestru. Dají se dohromady a jdou po něm. Napětí? To tu nehledejte. ()

drankeryth

Tento film ma mile prekvapil, necakal som ze to bude tak dobra sledovanost az do konca filmu. Postihnuty vrah zabija autom nahodne zeny na cestach, ktoremu je na stope Rennie zo svojim sportakom. Fajnovo spracovane nahanacky na autach plneho adrenalinu v zilach ma ani trochu nenudili. Pri konci filmu bol postihnuty psychopat bez auta bezmocny a ked uz chcel nastupit znova do auta, tak mu jeho flek obsadila zena, na ktoru si urobil zalusk, ze ju zabije ako prasiveho psa. Toto prekvapenie ho vydesilo a uz jeho silacke reci boli odviate daleko prec od neho. Na uplny koniec ho cierny policajt dorazil brokovnicou, aby uz konecne hubu zavrel naveky :) ()

MickeyStuma

Jedná se o krimi nebo o horor? Asi od každého něco. Nezvykle krátká stopáž brání rozvleklému a zbytečně natahovanému klišé, a tak se rozehrává napínavý příběh, byť námětem ne zrovna neznámý, kterému po vizuální stránce kazí dojem jen občasná televisnost. Nervy drásající scéna v tunelu dává jasně najevo, o čem že to všechno bude, takže začátek je podmanivě slibný. V rámci napínavé atmosféry si dobře drží tempo a tím nikterak nenudí. Opravdu škoda tý televisnosti. ()

Hapretor

Blbost ... ale nenudí ... a Mitra je prostě sexy ... škoda, že tady má tak debilní roli ... jen se musí koukat: a) vyděšeně - b) naštvaně - c) přitažlivě - nic jiného ... a bohužel jsou ty obličeje dost podobné ... ha ha ... ()

Johny M.

Nenápadnej, ale dost příjemnej akční thriller, kterej díky solidní akci a stopáži nenudí... (jen ta Rhona se mi pořád pletla se Sandrou Bullock :) ) ()

cerbygerby

Příjemní herci v nééé až tak dobrém thrilleru / scénka jak otevře dveře a najíždí na tu ženskou a když jí těma dveřma trefí, ona mu zapadne přímo na sedačku....trapné, no jo ale je to film...... průměrné 3* ()

kluzo

To je hodně naivní, slabý a děravý scénář... Režie tomu moc nepomohla a atmosféra vše zachránit nemůže. ()

E lan

Ale ano, to se dá v televizi vidět. Hodně předvídatelné a jednoduché, průměrné herecké výkony, ale na druhé straně na mě příjemně dýchala léta osmdesátá a za to si takhle o vánocích film zaslouží nostalgické ***:-) ()

Crazynka

Film mě skutečně nadchl. V první půlhodině jsem se v ději lehce ztrácela, pak jsem pochopila a byla totálně stržena. Jak se zde píše, podoba s Duelem je nápadná, ale ta atmosféra byla neskutečná. Jsem nadšena, víc takových filmů! Zajímavý komentář Igi B. ()

Veniss

Vcelku příjemný film, ze začátku jsem si myslela, že se budu nudit, ale než jsem se nadála, byla jsem uprostřed filmu. Některé scény a motivy mně přišly úsměvné, možná z pohledu dnešního diváka zastaralé, klišovité, ale film splnil svůj účel, byl napínavý a dostatečně zajímavý, že jsem se s chutí dodívala až do konce. ()

JP84

Moc jsem od toho nečekal a nakonec toho dostal hodně.Člověk je někdy docela překvapen,jaké dobré filmy objeví v takových nenápadných snímcích jako je Smrt na dálnici.Zatimco QT utopil svůj projekt Auto zabiják v nesnesitelných slepičích kecech,tak zde se s tím tvůrci moc nemažou.Film má dobře vytvořenou temnou atmosféru,navíc pozbývající různé ohrané klišé jako sex mezi ústřední dvojicí.Automobilovým honičkám nechybí šťáva a docela mě potěšila absence počítačových triků.PS:těch 56 procent v hodnocení tomuto snímku docela křivdí. ()