Smrt na dálnici

• Kanada Highwaymen (více)
všechny plakáty

Šťastný život doktora Rennieho Craye se zhroutil, když mu šílený řidič za volantem vylepšeného Cadilacu Eldorado 1972 přímo před očima zabil milovanou manželku. O pět let později brázdí dálnice i vedlejší cesty v důkladně vylepšeném Plymouthu Barracuda 1968, posedlý pátráním po psychopatovi Jamesi Fargovi, který využívá speciálně upravený vůz jako zbraň k vraždám mladých žen. Před lety ho v šoku pronásledoval a narazil do něj svým vozem. Fargo byl těžce zraněn, strávil osmnáct měsíců v nemocnici a na zbytek života byl odkázán na invalidní vozík. Podařilo se mu však vyhnout obvinění ze zabití, zatímco Rennie byl odsouzen ke třem letům vězení. Od chvíle, kdy byl propuštěn, ho Fargo provokuje informacemi o vraždách, které spáchal na dálnicích po celé zemi, a on je odhodlán ho najít a pomstít svou ženu i všechny jeho další oběti. (TV Nova)

Desperado

Klišé, klišé a ešte raz klišé. Klišé úvod, klišé jadro, klišé koniec. Harmon je síce schopný režisér, má svoj vlastný rukopis, avšak s takým scenárom, kde je všetko od samého začiatku jasné, čo sa bude diať, nezmôže nikto nič. Ba čo viac, hlavné tromfy príbehu sú vyložené ešte v polovici filmu, takže ostatok sa len pretrpí, pretože napätie je fuč. Herecké výkony sú úmerné k postavám béčkového scenára. Jim Caviezel ma opäť nepresvedčil, že je schopný herec, ba ani charizmy nemá na rozdávanie. Inokedy výborný Colm Feore sa trápi presne tak, ako jeho postava. A tak jediným potešením pre mužské oko zostáva zaujímavá Rhona Mitra. Inak som z toho všetkého šedivý aj ja. ()

lekr

Jim Caviezel sice není kdovíjak výrazný herec, ale určitě má na víc, než na takovýhle sračky. Nebýt jeho, tak bych se na to ani nepodíval...... ()

Martin741

Od rezisera Harmona som videl legendarneho Stopare, a tentokrat aj tento film. Jo, jo , je to becko jaxvina, ale pach spalenych pneumatik, kombinacia road movie a psychotickeho zaporaka sa mi stale paci. Dej je sice slaby a nevyrazny a samotny James Caviezel si roku 2004 odbyl to najlepsie filmom Passion of the Christ. Hlavne teda exteriery sa mi lubia, pach spalenych pneumatik a fajna Rhona Mytra. 56 % ()

bourec

Film, kterej sem neviděl víc než jednou. Připomenutí zajistí filmu za mě jednu hvězdu navíc. Harmon si tady malinko vzpomněl na svýho Stopaře, a i když to nakonec není tak drsný, špatný to není. 60%. ()

Juto

Film začína dobre a je veľmi intenzívny, v druhej polovici však stráca na obrátkach. Nuda nie je problém, je to dôveryhodnosť príbehu. 5/10 ()

Radiq

Celkem v pohodě filmařina, kde nic nepřekvapí, ale ani se nic neposere. Caviezel je tady obdivuhodně sympatickej (a to ani nemusí mít na hlavě trnovou korunu) a i režisér s jeho pomocí dokázal slabej scénář povýšit o jednu úroveň. Celkem naštvalo, jak se ve scénáři všechno a všichni točí jenom kolem nehod. Colm Feore v roli záporáka, což nikoho nepřekvapí, protože on ani nic jinýho nehraje. Rhona Mitra je kočka, ale už teď jsem na její výkon zapomněl. Jediný, co mi ulpělo, tak jak měla ty červený šaty. PS: a kozy neukázala. Každej si o tomhle filmu musí udělat obrázek sám. Můj jste si právě přečetli. ()

dr.fish

Myslím, že v případě tohoto snímku není na místě hodnotit možnost či nemožnost, smysl či nesmysl věcí, které se v něm staly. Celé to je téma samo pro sebe. Excelentní honička i film, zejména pokud naprosto netušíte, do čeho jdete. Čistá žánrovka ala Duel od Spielberga, trochu opepřená nebezpečným zabijákem-paraplegikem. Úlet nad úlety, ale zároveň i úplně obyčejný film. Super! 90% ()

Deyw

Taky vole skvost z tv.. :D vsechno spatne, ale mitru mam rad, takze sem se rad koukal.. :D ten picus na kresle co je drtil autem byl strasnej..hrozna chujovina..nikdy vic! ()

hans500

Zajímavý road-thriller, ale bohužel má až příliš pomalý rozjezd, poté ovšem nastává dost dobrý thriller, a od chvíle kdy se ke Caviezelovi (James Cray) přídá Frankie Faison (Will Macklin) film se stává téměr bezchybným. ()

matezzz

Určitě zajímavý film, ale na 4* to u mě není. Viděl jsem jej úplnou náhodou. James Caviezel je sympaťák, i když jako první film s ním jsem viděl Umučení Krista :-) a pak Frekvenci... A hlavní herečka je moc hezká, správně plachá a vystrašená, což byla přesně její role. ()

venison

Včera jsme to omylem chytli se Zdendou v telce.. A ono nás to přitáhlo.. Jasně tuctová, laciná zabijačka v autech, ale ono to mělo šťávu, příběh, děj.. Nakonec jsme to dokoukali a šli s příjemným pocitem spát :-) ()

Stodvacet

Krásný, starý a silný americký káry to je paráda, zápletka je dost slušná takže nám z toho vychází luxusní film:) ()

MI-380

Pokud máte rádi silná americká auta sedmdesátých let, invalidní vraždící maniaky, natvrdlé poldy, krásné ženské oběti a podprůměrné scénáře, pak se máte na co těšit. Co mě nejvíc rozladilo, a platí to obecně: když po dvou třetinách filmu je nezbytné věnovat 5 minut drahoceného filmového času vysvětlování situace, abychom my blbí pochopili, co se vlastně děje. Pro jediného, kdo tu připomínal herce, Jamese Caviezela, jde naštěstí jen o jeden z mála jeho kroků divným směrem. 45%. ()

sedm.1

James Caviezel mi přijde jako hodně sympatický chlapík,ovšem tohle je fakt brakovka.Použiji né zrovna moc mé oblíbené slovo,ale je to neskutečná vykrádačka,navíc poslepovaná do nudného,nešlapajícího děje bez špetky napětí a náznaku jakéhokoliv překvapení.Špatné béčko! ()

herr_carter

Béčko, které chce diváka navnadit zajímavou myšlenkou, která ale nebyla absolutně podpořena scénářem, takže z toho vyšla podprůměrná "akční" podívaná, jež už nechci asi nikdy vidět...............moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

hudryhudry

Na poměrně slaboduchém a jednoduchém scénáři je stavěn nepříliž přesvědčvý akční béčkový film, který podle mě ani nestojí za zhlédnutí, nebť je to ztráta času. Fakt podprůměr, ale tu a tam se některá honička v autech povedla, za to ty 2*. ()