Smrt na dálnici

• Kanada Highwaymen (více)
všechny plakáty

Šťastný život doktora Rennieho Craye se zhroutil, když mu šílený řidič za volantem vylepšeného Cadilacu Eldorado 1972 přímo před očima zabil milovanou manželku. O pět let později brázdí dálnice i vedlejší cesty v důkladně vylepšeném Plymouthu Barracuda 1968, posedlý pátráním po psychopatovi Jamesi Fargovi, který využívá speciálně upravený vůz jako zbraň k vraždám mladých žen. Před lety ho v šoku pronásledoval a narazil do něj svým vozem. Fargo byl těžce zraněn, strávil osmnáct měsíců v nemocnici a na zbytek života byl odkázán na invalidní vozík. Podařilo se mu však vyhnout obvinění ze zabití, zatímco Rennie byl odsouzen ke třem letům vězení. Od chvíle, kdy byl propuštěn, ho Fargo provokuje informacemi o vraždách, které spáchal na dálnicích po celé zemi, a on je odhodlán ho najít a pomstít svou ženu i všechny jeho další oběti. (TV Nova)

DevilBoy

No je to rozhodně hodně zajimavé dílko, hlavně pro někoho, kdo rád kouká na stary ameriky, jo Baracuda byla pěkná, škoda, že dopadla jak dopadla. Zápletka zrovna nesrší originalitou, ale má to jakš takš svou hlavu a patu ()

yoryk

Tak tento film ma naozaj hodne sklamal. Obsahuje tolko nelogickych scen a blbosti, ze som to dopozeral uz len preto, aby som vedel ako to cele skonci. Aby dolamany a dochramany James Fargo soferoval svoje upravene auto na zaklade nejakych mechanizmov ako Michael Schumacher formulu v casoch svojej najvacsej slavy je fakt dost divne.Ma tolko sily, ze uplne v pohode stiahne do auta Rennieho akoby sa ani nechumelilo a nebol invalid ale wrestlingovy zapasnik.Mitra sa cely cas bala soferovat,ale nakoniec sadne do Fargovho auta a riadi, preraduje 3 paky uplne v pohode, akoby jej to auto patrilo najmenej 5 rokov......a kopu dalsich chobotin...neodporucam, namet a scenar uplne o nicom. ()

Saprofag

Ze začátku nadprůměrná žánrovka, která za druhou půlkou už trochu ztrácí to napětí, které vydržet prostě mělo. Několik nesmyslů, kdy by k tomuhle vůbec nedošlo, kdyby .... atd. - nebudeme řešit. Nostalgická vzpomínka na v dětství zkoukávané akčňáky. Silná trojka i za Rhonu! ()

sanpedrosan

Přiznávám, na tohle jsem koukal hlavně kvůli Rhoně Mitře. Jenže ani jinak fakt sexy Rhona tohle nezachránila. Co si budeme povídat, většinou není obsazovaná kvůli svému výraznému herectví, ale kvůli svým mňamňoulím + to okolo jak dobře vypadá. A páč tady bohužel nic z těchto svých předností neměla možnost předvést, zůstal hlavně přiblbý scénář o ochrnutém, jednorukém, jednookém (možná i jednonohém) vozíčkáři/irontrubkomanovi, co drandí líp než Kouzelník Žito a Franta Loprajz dohromady a který léta nepoznán a nepodezříván jakožto sadistický šílenec brutálně likviduje svým autem nebohé ženy, které se jeho zvrácenému jednooku zalíbí. A který, když na to šlápne, dožene a nabere auto (ujíždějící před ním) zezadu tak, že to v kotrmelcích vyletí spoooustu metrů vysoko – fjůůůha, nu, občas se tam dějí prapodivné věci, ke své škodě ale bohužel až trapné. Ani minimalistické herectví Caviezela tady laťku nezvedlo, spíš nudilo. Jeho „mstitel“ byl ně mě moc unilej a neměl správný grády (Mad Max s podobným traumatem by ho sfoukl jak svíčku). Spíš jen podivnej, nezajímavej ufon v zajímavým autě. Plusem je občas správná atmosféra a ty oldschool káry hlavních protivníků. A teda na konci vyfešákovaná Rhona. Jenže s ní není ani to...erotika, ani blbá pusa, takže opět promarněná šance, jak dodat trochu víc šťávy do šedi čoudu z pneumatik a vejfuků, škoda škoda. Když už si natáhnu kočku tohohle typu do filmu, tak to snad trochu zúročím ne? Všeobecně to celé šlo rozhodně využít líp a natočit zajímavěji. I když vlastně s tím scénářem... ()

jarod13

Tenhle film nenadchne, ale ani neublíží, když si chcete oddychnout u videa, mohu doporučit. Děj má spád a James Caviezel předvádí celkem dobrý výkon. Film jsem si koupil ještě než jsem ho viděl, ale řekl bych, že jsem celkem rád, že je v mé filmotéce. ()

yarca

Pohledný Caviezel je sice mužem jednoho výrazu (i moje plyšová ovce jich umí víc) a u Rhony jsem se ještě neusnesla, jestli je to jen třeskutě pěkná ženská nebo i třeskutě dobrá heeerečka, ale výsledek vcelku mile překvapil a já nelituju, že jsem se rozhodla koukat i na úkor spánku. Pohodové 3 hvězdičky... ()