Mladší bratr Billyho Chapmana je zavřen na psychiatrii, kde ošetřující lékař dělá posudek, zda je normální, nebo bude vzat do vazby za úmyslné zabití. Ricky mu tam odvypráví dosavadní život, i to jak tenkrát na Vánoce přišli s bratrem Billym o rodiče. Když Billy vyrostl, šel se nakonec pomstít matce představené, která ho v sirotčinci terorizovala, ale policie ho zavčasu zastavila. Nyní je čas, aby se Ricky konečně pomstil a dokončil tak to, co starší Billy nestihl... (Rodriguez)

raimi

Jestli to chápu dobře, tak tvůrci tvrdí, že od producentů dostali na výrobu další Silent Night fakt malý peníze, a bylo jim řečeno, aby přestříhali původní film, přidali jednu nebo dvě nový scény, a vydali ho jako pokračování nebo znovuvydání, aby se podojila úspěšná značka. Režisér se ale rozhodl natočit "regulérní" sequel. Aby vyšel s nuzným rozpočtem, zaplnil téměř polovinu děje flashbacky z prvního filmu, který v blázinci vypráví psychiatrovi pološílenej bratr zabijáka Billyho z jedničky. Už jenom tohle bizarní zpracování zaručilo snímku pochybný místo ve filmový historii. K jeho kultovnímu statusu pak přispělo celkový pojetí filmu,  připomínající spíš absurdní černohumornou frašku, kde se vraždí deštníkem a zlotřilá sestra představená bydlí v domě s číslem popisným 666. Nezapomenutelnou tvář pak dává filmu hereckej výkon Erica Freemana, kterej přehrává jak o život, a jehož výkon by se nedal popsat jinak než maniakální. No, a pak jsou tu nezapomenutelný scény, jako jeho destrukční pochod předměstím, šperkovanej střelbou do nebohých spoluobčanů, kteří měli tu smůlu, že se zrovna nachomítli ke "garbage day" (modří vědí :-)). ()

K.I.N.G.

Stejný problém, jako u většiny laciných hororových pokračování, tedy neuvěřitelná slátanina a do očí bijící stupidní, nesmyslné, nelogické momenty, a.k.a. "Toho si stejně nikdo nevšimne". A všiml. A určitě nejsem sám. Bohužel ani retrospektivní, zhruba první půlhodina nefunguje tak, jak by měla. Scény z fantastické jedničky, kde naháněly strach zde bez ladu a skladu působí velmi prázdně. Nebýt toho, byl by to důstojný návrat, protože některé chvíle, ne zrovna zde tak vyvyšovaný GARBAGE DAY!, jsou nadmíru podařené. Takto film zůstává ve slepé uličce a je právem zapomenut. Pro fanoušky kultovního prvního dílu toto rozhodně není povinností. 50% ()

Rodriguez

Bohužel, kdo jede v závěsu po prvním kousku i ten druhý, bude zklamaný. Protože více než přes 30 minut sledujeme nejlepší pasáže z jedničky a tak nezbývá než se spokojit s následnýma 50 minutama Rickyho pomsty, které bratr Billy nestihl na matce představené. A že ta baba je už opravdu stará a hnusná nemusím dál rozepisovat :-D 40% ()

cocrHeLL

Kurňa až na ten 40 minutovej flashback to byl luxusní Slasher ... i ten flashback byl proveden fajnou formou, takže kdybych neviděl jedničku nebo ji viděl před dlouhou dobou, tak by mi určitě šikl a působil by příjemně. Tím, že jsem jedničku viděl před rokem, to na mě působilo spíš nudně až otravně. Pak samozřejmě nastala 45 minutová řezba, kde se projevil Billyho mladší brácha Rick. Velmi pěkný snímek hehe... ()

demented

Neviem presne, čo chcel autor týmto filmom povedať, ale budiž. Nie som proti úvodnej rekapitulácií deja predchádzajúceho filmu, ale aby táto rekapitulácia trvala 40 (!!!) minút (t.j. viac ako polovicu čistej minutáže), tak to je už na pováženie. Taktiež mi nie je jasné konanie hlavného hrdinu - odvôvodňuje sa to tým, že v mladosti bol svedkom brutálnej vraždy svojich rodičov. Bral by som to ako poľahčujúcu okolnosť v prípade, keby dotyčný v čase onej udalosti nemal len pár mesiacov (ale na druhej strane mu to možno brácho v sirotčinci veľmi podrobne vyrozprával :) ). To, že dej je o ničom, hádam ani netreba spomínať. A tiež fakt, že mimo záverečného súboja sa neodohráva na Vianoce a dokonca ani v zime. Btw záverečný súboj chlapca (na meno si fakt nespomeniem) vs jeho nemesis Matky predstavenej je kapitolou samou o sebe. Neviem ako ostatní, ale ja som sa pri ňom narehlil ako kôň. Stačil záber na maniakálny úškrn chlapca v kostýme Santa klausa so sekerou v ruke a o zábavu bolo postarané. Čuduj sa svete, ani matka predstavená na tom nebola najhoršie. Hoci na vozíčku, pohybovala sa ako gazela (dostala ma hlavne scéna, kedy unikala pred Santa Clausom, dokodŕcala sa až ku schodom-- lenže ako sa dostať dole? vyriešila to šalamúnsky-- zoskočila z vozíka, hodila sa dole schodmi, spravila pár sált a kotrmelcov-- človek sa normálne bál, že si zlomila väzy-- ale stará megera sa po dopade ihneď pozviechala, bez akýchkoľvek okolkov nasadla na pristavený vozík a s vervou upaľovala ďalej, zatiaľ čo chlapec sa hore mordoval so sekerou (nemohol ju vytiahnuť z vankúša na vozíku, do ktorej ju predtým zasekol :) ) ()

headcrab

Hodně slabý.Polovinu filmu tvoří záběry z jedničky, hlavní postava přehrává neuvěřitelným způsobem, žádný gore, nic moc hudba, a nemá to vůbec spád.Čili oproti jedničce hodně velkej propad. ()

Han22

Druhý díl navazuje přesně na konec jedničky. Billy Champman, vraždící Santa je mrtvý, ale jeho bratrovi Rickymu hráblo a při konverzaci s psychiatrem vzpomíná na svůj život. Prvních 40 minut je opravdu na zabití, protože se zde rekapituluje prakticky celá jednička a v tu chvíli to bylo na odpad. Druhá půlka ale hodně zachraňuje - Ricky vzpomíná na své vraždy a nakonec se vydává zůčtovat s matkou představenou z prvního dílu (a úpřimně - fandil jsem mu). Vraždy jsou to opravdu povedené (deštník), Ricky je prvotřídní magor a jeho běsnění má opět sice béčkový, ale zajímavý psychologický podklad. Ze všech slasherů za rok 87 je tenhle zdaleka nejlepší, jen škoda že je půlka filmu zabitá vzpomínkami. ()

JamesSi

Příšerný laciný pokus vydělat na jedničce, ze které pochází 50% záběrů tohoto filmu. Jediná nová scéna, která je koukatelná je ta, kde zazní proslulé "Garbage Day". Ne, kvůli tomu, že je dobrá - ale svou přehnaností, nesmyslností a příšerným herectvím. A abych byl upřímný - podobně zapamatovatelných scén bylo například v Trollovi 2 více. Naprostý nesmysl a spíš matoucí (proč má matka představená opuchlý obličej? kvůli tomu že nemohli sehnat herečku z jedničky? protože to na 100% není stejná herečka.) než vtipný. ()

Knowho

Jsem hodně zklamanej. Jedničku mám celkem dost rád a je to (na svoji dobu) dobrej Vánoční slasher. Tohle je...ani nevím co. Fakt je ze první 40 minut filmu jsou sestříhaný z jedničky (až na pár scen s Rickym, samozřejmě) a ten zbytek je hodně divnej. Jo, Ricky je slusnej psychouš, za což dávám ty 3*  ale jinak je to fakt slabý. Killy jsou hrozně nic moc (nejlepší asi ten kdy Ricky narve kabely od baterie z auta typkovi do držky). Postavy jsou všechny hrozně divný. Chápu že Ricky zabíjí protože má nějaký trauma, ale to jak je to pojatý je prostě divný. 5/10 ()

cmenda

Tady už to taková sláva nebyla. Bylo tam z 80% záběrů z prvního dílu, což je super že se drží předlohy vánoc ale my chceme pokračování ne rekapitulaci prvního dílu. Zbytek byl převážně vyprávění pacienta a psychiatra a pár záběrů mezi tím jinak dost nuda .Cekově průměr . ()

Med_Tw

Škoda té rekapitulace z předchozího dílu šlo to aspoň o půlku zkrátit.. Jedničku sem viděl cca 5 dní před nějak mě nezaujala celkem obyčejná vyvraždovačka, ale ve dvojce se na scéně vyloupl mladší brácha, ten mě fakt bavil hlavně jeho šíleneckej smích! ()

MickeyStuma odpad!

Tento snímek může posloužit jako příklad tvůrčího záměru udělat z fanoušků hororových slasherů blbce a vydělat na nich. Centrem dění je v tomto volném pokračování bratr zabijáka, ale první polovina děje je o tom, kterak sedí u psychologa a vypráví mu veškeré události známé z předchozího snímku. Takže, kdo první snímek neviděl, o nic nepřišel. A kdo první snímek viděl, dobře mu tak. Dle dostupných informací údajně byla myšlenka scénář prvního snímku přepracovat s vůlí tam onoho bratra navíc dosadit. To ale nakonec nedopadlo, a tak byl alespoň použit pro tento diskutabilní slepenec. O naprosté zbytečnosti snímku snad nemůže být sporu. První polovina je tedy rekapitulace a zbytek už doplněn takovým kýčem, že by to mohlo sloužit jako odstrašující příklad, jak se to dělat nemá. Je v tom sice malý punc pomsty na všech zodpovědných, ale tak, jak je to ztvárněno, to má co do činění s naprostým amatérismem. Nudný děj přeplněný nelogičnostmi a k tomu tak špatní herci, že neherci v prvotních filmech Miloše Formana jsou při porovnání naprostí herečtí profesionálové. Od dialogů bolí uši, jak hrozně zní. Kdepak, než toto, tak to raději sledovat tmu v koutě. ()

Kolyas

Jestli je nějaký sequel k už tak mdlému "prvnímu" filmu k uzoufání nudný, zbytečný a odnikud nikam plynoucí, tak je to právě tenhle. A najít tak protivného a debilně "hrajícího" představitele hlavní postavy, to musela bejt castingová fuška... ()

Alexandre

Oproti skvělé jedničce velký krok zpět. První díl jem viděl 2 roky zpět, proto mi jeho rekapitulace vůbec nevadila. Ale určitě bych ji nenatahoval na celých 40 minut. Tudíž ta stěžejní část dvojky má zde velice málo prostoru, atmosféra vyšuměla do prázdna, některé scény se snaží působit strašně vážně a šokovaně, přitom jsou spíše k smíchu. O kvalitu vražd mi ve slasherech zase ani tak nejde, ale když už jsem to zmínil - alespoň mordy to mohly trochu zkvalitnit - místo toho byly otřesné. Zapamatování hodná je možná tak vražda deštníkem. Takže jako celek nic moc. 4/10 ()

Psycho.R

Po třinácti minutách jsem si rikal, že je něco v nepořádku. Po pul hodine jsem si zkontroloval, jestli nekoukám na prvni dil a po čtyřiceti minutách (posouval jsem, protože tam neni temer nic nove natočeného) jsem nemohl uvěřit, ze si tvurci vzali půlku filmu sestříhanou jedničku a na to napojili 40 minut nového materiálu, který je značně slabí a oproti jedničce to hlavní postavě nežerete, protože ten jeji vyvoj je dost instantní a hlavní role nadmíru skutečně špatně zahraná. ()

Knor

Mnohem horší než jednička. Ačkoliv jsou mi oba bratři sympatický a fandil jsem jim, vražednej maraton staršího z bratrů byl prostě lepší. Tohle pokračování je v první polovině jen rekapitulace z vyprávění mladšího z bratrů Rickyho o trampotách a dobrodružstvích staršího bratra Billyho. Zbytek filmu se jen dozvíme, že Ricky je vlastně úplně stejnej psychouš a zahajuje krvavou procházku městem za vytouženou pomstou. A i když to byla většinou slabota, já jsem Rickymu fandil a doufal, že mu ta pomsta tý zakurvený prašivý Matce Představený vyjde :-) ()