Náčelník Apačů Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger se starají o dodržování míru a spravedlnosti na Divokém Západě. Potíže nastanou, když si Abahachi vezme od kmene Šošonů půjčku na financování nové knajpy. Narazí na padoucha Santa Mariu, ten na něj sehraje habaďůru a práskne do bot i s vypůjčenými penězi. Oba odvážné muže pak u Šošonů očerní a obviní je z vraždy syna náčelníka Lstivého Mloka. Šošoni neváhají a vykopou ze země, pro nedostatek válečných seker, skládací židli. Westernová parodie může začít, a ušetřena nezůstane ani Leoneho klasika... (oficiální text distributora)

jenik71

Mayovky, které tak dobře znáte, hoďte všechny za hlavu. Tohle je vcelku podařená parodie s mnoha povedenými vtípky. Německou produkci moc nemusím, ale u této komedie jsem se několikrát od srdce zasmál. Žádná extra velká pecka to sice není, ale určitě pobaví. A o to přece v tomto typu filmů jde. 60% ()

voleman

V mém dětství sem měl tenhle film hodně rád. Je to hodně slušná parodie na všechny ty filmy s Vinnetuem a naostatni filmy s westernovou tématikou. Na to že jde o Německou parodii, tak jsou tam dobré hlášky a hlavně pár opravdu vydařených scén. Výborné postavy v čele s hlavním padouchem jsou oprvdu vtipné, a rozumná stopáž filmu způsobí to, že se dobře po celou dobu dobře bavíte a nenudíte. Pro mně je tohle prostě jedna z nejlepších parodii, ikdyž dnes už by u mně asi neobstála tak dobře, jako před 10 lety. 75% ()

solskjaer

Jo, nejspíš to bude bodovat, nejspíš se tomu bude moc lidí smát a možná také si ho hodně diváků oblíbí. Mě ovšem tento humor zas až tak moc neříká, ovšem spláchnout ho do odpadu by bylo hodně drsné, protože jde vidět kus práce a píle a to i když jsem se spíše nudil než smál. ()

Rousse

Je fakt, že místy mi tahle parodie až příliš zaváněla trapností, ale tu naprosto přebily místa, kde jsem se svíjela v křeči. Hlody jako "ranč Růžová pudřenka", vykopávání válečné židle apod. jsou opravdu nezapomenutelné. Jde sice poznat, že výprava se řídila heslem "za málo peněz hodně muziky" a podle toho to taky vypadá, ale přehlédla jsem to. Dokonce jsem přehlédla i to, že si vzali na paškál i jeden z mých nejoblíbenějších filmů Tenkrát na Západě (i když velká většina stojí na parodii na Vinnetoua). Opravdu a upřímně si myslím, že to stojí za to. ()

sedm.1

Neuvěřitelná debilita a já jsem společně s tímto paskvostem klesl na samé dno.Já se totiž u většiny stopáže této zhovadilé pitomosti smál.Jak smutný :( ! ()

nightevan

Nečekal jsem oscarový film s překvapivým rozuzlením. Předvídatelná oddechovka, při které jsem se ale i zasmál. Neurazí, neoslní, prostě Der Schuh des Manitu a 3*. ()

vitekpe

Tohle me pobavilo. :-) Zasmal jsem se vickrat, nez jsem cekal...Taky Vam ta holka (Marie Bäumer) pripominala Martu Jandovou...? :) 3+ ()

Kejdlo

Dostal jsem na to tip a řekněme, že jsem za něj hodně rád. U téhle Německé parodie jsem se fakt pobavil. K tomu vhodná westernová hudba, přesní herci. Byl jsem po zhlédnutí spokojený. Samozřejmě, trapné okamžiky tu jsou (Šošoni spíše podprůměr) ty mi ale spolehlivě nahradily geniální momenty s Michaelem Herbigem. Ultra padouch Santa Maria za to taky stojí. Dabing si taky zaslouží pochvalu a tak z toho nakonec máme pěkných 8/10 ()

danca044

Musím uznat, že jsem se u filmu opravdu bavila. Některé scény byly mírně řečeno trapné, ale převládalo více zábavných scén. Nejlepší hlášky: "Když jsem byla ještě malá Dimitri" nebo "Jacquelino, neblinkej nosem.", jsou prostě nezapomenutelné. Bratr Abahachiho je nejlepší postava filmu a jenom díky němu jsem si film tak užila. Parodie moc nemusím, ale tato se docela vydařila. ()

Kanibal

Slušně natočená blbina - sem tam úsměv, jen je to docela zmatek. Kdyby Zdeněk Troška točil alespoň tohle, nemusel teď být všem pro legraci. ()

PALINO

Samotný nápad natočiť paródiu na nezabudnuteľné Vinnetuovky, filmy môjho detstva, je veľkou príležitosťou na vtipnú a dobre pozerateľnú komédiu s veľkým K, no na mieste je otázka: Podarilo sa nemeckým tvorcom naplno využiť sľubný potenciál ? Podľa mňa určite nie. Problém je v tom, že MANITUOVA TOPÁNKA neponúka ani jednu vyslovene nezabudnuteľne vtipnú scénu a to je vzhľadom na to, koľko kultových scén ponúkajú Vinnetuovky veľká škoda. Na niekoľko zábavných scén samozrejme cestou naprieč prériami narazíme a zase na česť filmu musím povedať, že som sa počas tohto dobrodružstva aj celkom bavil, no nebolo to ani tak na príbehu a jednotlivých scénach, ako na vynikajúcom MICHAELOVI BULLY HERBIGOVI, ktorý je ako Abahachi a Winnetouch tým najvtipnejším na celom filme a i s odstupom času my pomyslenie na nich dokáže navodiť na tvári úsmev. Len keby bol každý aspekt filmu takto zábavný... ()

Tjaden

Standartní parodie z prostředí divokého západu, která narozdíl od Bláznivé střely či Žhavých výstřelů na mých rtech vyvolávala namísto záchvatů smíchu spíše letmé pousmání. Přesto se nejedná vůbec o špatný film, vezmete-li v potaz, že jej vytvořila německá produkce :) ()

see_sawandrew

Už jen obřad pokrevních bratrů stojí za to. Zlitý Karel May, co nemá v hlavě nic než kraviny, Šošóni, co chtějí vykopat skládací stoličku, osel jménem Apollo 13, kouzelní bandité a odzbrojující teplý bratr Winnetouch se o zábavu jistojistě postarají. Tak trochu srdeční záležitost. 70% "Na koně!" - "Nemáme koně..." - "Jakto? Pamatuju si, že jsem jednoho měl." - "Jo, ale toho jsme umyli, a tak se nám srazil." ()

Testament

Možná, kdybych tenhle film viděl, když mi bylo dvanáct, tak bych skákal metr do vzuchu a juchal, jaká je to podívaná a legrace. Takhle bohužel. ()

iXtr3m3

Môj prvý kontakt z nemeckou paródiou pár rokov dozadu. Dnes by som to už asi nezvládol, to skôr Surprise, ale v dobe svojho vzniku som to videl aj v origináli a následne aj nadabované, takže sa to dalo :) ()