Porucha transportéru způsobí, že se kapitán Kirk rozdělí na své „dobré“ a „špatné“ já. (SkyShowtime)

majo25

Vadou transportéra sa v podobe Kirka vytvára akási variácia na tému Jekyll a Hyde. Je úsmevné, ako je "zlá" Kirkova polovica herecky teatrálne podaná, občas doplnená o nasvietenie zospodu ako z o niekoľko desaťročí starších hororov. Po úsmevnom začiatku sa epizóda dobre rozbieha a stavia nie len na zaujímavej zápletke, ale aj na fungujúcom napätí. ()

darkrobyk

Každý máme svoji temnou stránku. Ne že by to musel být nutně Temný pasažér, ale je tam. Bez ní by zřejmě lidská psychika nebyla kompletní. Pak už jen záleží, nakolik je zvládnuta a využita. Pro Kirka neobyčejný zážitek, kdy mohl nahlédnout do sebe. Zbytek posádky už takové potěšení zcela logicky nesdílel. A zatímco je porouchaný transportér a posádka řeší jak napravit chybu s kapitánem, tak výsadek na planetě zvolna umrzá. Teplota se blíží k minus 120 stupňům a kameny ohřívané fasery už nestačí... ()

ledzepfan

Hodně dobrá epizoda která jde poměrně hluboko v pitvání otázky na kolik je naše zlá stránka nutná pro tvorbu celkového charakteru.. I Shatner to tentokrát herecky uchopil překvapivě zodpovědně a jeho protikladní Kirkové jsou dvě skutečně diametrálně rozdílné bytosti. ()

Loki_Six

"You're the captain of this ship. You haven't the right to be vulnerable in the eyes of the crew. You can't afford the luxury of being anything less than perfect. If you do, they lose faith and you lose command." ()

sirien

Tohle je ve skutečnosti hlubší, než by se na první pohled zdálo. I ten "nevyvážený" pohled na ono rozdělení tam má určité sdělení. Celkově velmi hezky udělané SF "staré školy". ()

RedDuck

Znovu zajímavá myšlenka, ovšem zase do stopáže nedokázali tvůrci dostat dostatek děje, aby se člověk nenudil. Začínám mít dojem, že Star Trek by byl výrazně lepší pokud by jednotlivé díly měly 30 minut. ()

Johny203

Temnú stránku má každý a udržať nad ňou kontrolu nemusí byť najľahšie, je ale jej existencia pre človeka nutná? Na dnes už bežnejšia epizóda ale aspoň prišli na to čo sa deje dosť skoro. ()