Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

CjKukis

Neuvěřitlený života rockera jest, poslouchat rock je jedna věc, ale vyučovat ho a ještě k tomu malé děti už není uplně normální. Jenže Jackovi se tohle prostě opět povedlo a ukázal že to není jen Pan Herec Komik ale že umí i spívat, jenže tomu není divu když hraje v kapele Tenacious D :) ()

peetriss

Pomineme-li několik nesmyslů (pochybuji, že i při sebelepším utěsnění třídy by se dokázalo na škole utajit rockové běsnění) jedná se vcelku o dobrou a zajímavou komedii. Jack Black si role užíval (chvílemi možná až moc) a celý film stojí na jeho výkonu, ředitelka Joan Cusack byla mile potřeštěná a děti výborné. Prožil jsem příjemné rockové minuty... 70%. ()

ThomasCrown

Jack Black rockuje! Tento filmík som videl až po siedmych rokoch čo bol natočený, ale na atraktivite mu to neubralo. Výber hudby je skvelý, čo ma ako milovníka starého rocku teší. Výber hercov, najmä tých malých sa taktiež vydaril. Tie decká naozaj hrajú skvele a Jacka hudobne predčia (treba si pozrieť bonusy na dvd:) Skvelá komédia pre každého a keď Jack pridá svoje odvážne pohyby a skvelú mimiku, odpustíte mu aj to, že občas zachádza do krajnosti. ()

venom14

Pravda,že k tomuhle filmu jsem se po několika letech vrátil jenom kvůli hře,kde namlouvá hlavní roli Jack Black(Butal Legend-namlouvá postavu Eddieho Riggse)Už jsem si film nepamatoval,takže jsem to prakticky viděl poprvé.Ale rock se mi líbí,Jack Black je mi sympatický,film je v celku milý a pohodový.Ale nelíbil se mi americký konec. ()

Prochy38

Tato komedie mi opravdu sedla. J. Black hraje svoji typickou roli. Protože mám rock rád, nemohla mi být hudba nepříjemná. Příběh je celkem laciný a dlouho dopředu předvídatelný, ale asi to nemůže urazit. Dětská sestava byla spíše příjemná, než naopak. Nebylo to trapné, a to je hlavní! ()

Duch217

Nápad je to super a víceméně proti tomu filmu nic nemám, až na jednu jedinou věc - Jack Black je mi tady strašně nesympatickej a přímo mě v tom filmu sere, takže dávám 3*, s jiným hercem bych šel určitě s hodnocením výš. ()

Marrty3

K filmu mě "přinutil" můj otec, který má stejné rockové srdce jak Dewey. Jacka Blacka mám rád a věděl jsem, že to bude skvělá komedie. Tento snímek splnil mé očekávání. Spousta vtipu, kvalitní hudby, dojemný závěr. Je tu ale spousta chyb, které jsou bohužel do očí bijící. Přesto je nemá cenu nějak extrémně řešit. Jednoduše, je to velmi úspěšná rodinná komedie s excelujícím Jackem Blackem. Rozhodně doporučuji zhlédnout v originálním znění. ()

cmenda

Takhle by se měla učit hudební výchova na základních školách, pak by nevzdělanci znali slušnou muziku . ()

Marius_ss

Ľahko nadpriemerná komédia. U mňa ju však vytiahli hore dve veci. Prvá je skvelý výkon Jacka Blacka a druhá, že sa v ňom neskutočne vidím, nakoľko i ja len krútim nad týmto dnešným svetom, kde mladým vládne Hip Hop a Rap a podobne ***** typu Nicky Minaj, zatiaľ čo ozájstna hudba ako rock, metal (a samozrejme ďalšie iné žánre) sú ako keby už len pre pamätníkov :) A bohužiaľ je táto myšlienka aktuálna aj v 2021. A musím povedať, že tento film ma veľmi vydarený sk dabing, bez ktorého si to neviem predstaviť. ()

dehlie

mám rád tento typ filmov ako nebezpečné myšlienky alebo pánovi učitelovi z lásky. film stojí a páda na výkone jacka blacka, pre mna až doteraz neznámeho herca. vyniká najmä záverečná scéna, keď detská rocková kapela na čele s looserom-blackom zahrá svoju pieseň. ()

janistr

Komedie tak trochu ve stylu Sestry v akci. Bavila jsem se, což se mi zase až tak často u současných filmů v této "škatulce" nestává, proto dávám 4*. ()

1945

Jack Black je se svým obdivuhodným hereckým výkonem základním kamenem kvality tohoto filmu. Jeho vynikající znalosti rocku a osobité charisma tvoří pohodový film plný skvělé hudby. Kdo by hledal chyby, určitě se jich dopátrá, ale ty jsou všude kolem nás, tak proč si kazit solidní komedii hloupým puntíčkářstvím. ()

Yardie

Musím říct, že je to pro mě veliké zklamání!!! Podle hodnocení a komentářů zde jsem čekal nějakou nabušenou komedii, ale kde nic, tu nic. Nezasmál jsem se ani jednou. Bylo to naprosto otřesné!! Nědokoukal jsem ani do konce. Vtipy, herrecké výkony a příběh - slabé. Opravdu ztráta času a velké zklamání! Howgh! ()

Dallas

Jack Black je rocker a je to vidieť. Keď som to prvý krát dopozeral, tak som potom asi 2 hoďky trieskal do gytary. Vlastne vždy keď to dopozerám, tak je to tak. Parádny soundtrack, plný ozaj rockovej muziky a skvelý Jack "Step off" Black. "Všetkým, ktorý hrajú rock salutujem" 80% ()

Mekgrůdr

Čas od času se objeví film, který ostatní nepovažují za nějak výjimečný, ale ten film vás osloví jako žádný jiný, rozumí si s vámi a dokonce jakoby tady byl jen a jen pro vás. Takováhle symbióza nastane jen u pár filmů za život a u mě nastala právě se školou rocku. Zřejmě guláš ve složení Jack Black, rock a děcka je přesně to bez čeho se už nikdy neobejdu! ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)