Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

alexwill

Školu ro(c)ku je příběhem dost neuvěřitelná (Už kvůli zkoušení ve škole, které nikdo neslyší). To ale filmu neubírá na kvalitě. Velkým tahounem je určitě hudba, ať už starší pecky, nebo originální songy od tvůrců filmu. Pokud máte rádi Jacka Blacka tak vás to bude bavit. Jack je magor, ale v tom dobrém slovasmyslu a je vidět že on to nemusí hrát, ale opravdu rockem žije a užívá si to! Film hezky ubíhá a nenajdete v něm roztahané a nudné pasáže. Je to klasická komedie s příjemným námětem a dobrou hudbou, který má za cíl pobavit. ()

FireOfFilth

Kdo má rád rockovou a metalovou muziku, pochopí proč je tento film skvělej. Zápal Jack Blacka je jasný. Dětští herci jsou velice zábavní, nejlepší je Summer. Finální koncert byla pecka. Skoro mě až rozbrečel. ()

brasek

Priemerná komédia pre podpriemerných školákov. Zo snímku mi nič neostalo v pamäti, všetko vyšumelo s posledným záberom. ()

KritikRik

Zatímco příběh filmu není nic speciálního, jde vidět, že v tom je duše, Jack Black je ve svém živlu a dětské role překvapivě nejsou špatné, muzika je perfektní a finální koncert je nečekaně chytlavý, tento rodinný film je perfektní pro načatý večer. Silné doporučení. ()

PTuranyi

Napriek tomu, že Škola rocku začína ako infantilná komédia o infantilnom rockerovi, ktorý odmieta dospieť zo svojho pubertálneho sna, postupne si získal moje sympatie a považujem ho za dobrý film pre deti. A to aj napriek alebo aj vďaka preexponovanému výkonu Joan Cusack v úlohe riaditeľky školy. Jacka Blacka síce nemusím rovnako ako uškriekaný rock, ale do tejto roly musel dať veľa úsilia. Produkcia je kvalitná a podarilo sa jej zvládnuť hordu detských hercov plus originálne začiatočné aj záverečné titulky. 70% ()

F2003F

Príjemne nabitá komédia, v ktorej nevadí ani jemná absencia logiky a značná miera naivity. Výborne obsadené, detskí herci fantasticky pôsobia na atmosféru a crazy Jack Black tomu dodáva extra zábavný efekt (aj keď mám dojem, že menej ako napríklad v High Fidelity). Vo výsledku ide o záležitosť schopnú podať funkčné vplyvy na pocity a pohľadne očariť každé publikum bezohľadu na vek. Hudobné scény super energia a záverečné titulky tiež dost kúzelné. Film nečakane neobsahuje, napriek všetkým vlastnostiam, žiadny rušivý prvok, čo by sa nedal s radosťou ignorovať aby príbeh mohol skvelo vyniknúť. ()

Sublog

Celkem slušná rodinná komedie, ve které se ale bohužel objevuje řada nudných scén. Díky vynikajícímu Jacku Blackovi se ale nepochybně jedná v komediálním žánru o menší nadprůměr. ()

Mic-hal

Jack Black jako falesny ucitel na soukrome zakladni skole. Ze zaku vytvori rockovou kapelu. film doprovazi povedeny soundtrack. Povinnost pro vsechny fanousky Rockove muziky a dobrych komedii ()

chandler

Konečně komedie,u které jsem se od srdce zasmál.Jack Black se na roli bláznivého kytaristy hodí bezvadně.Sice nezapře inspiraci AC/DC ale to vůbec nevadí...konec sice utahany ale vysledný dojem je bezvadný.... ()

AcHeRoN

Nebyt tak "rodinne" orientovaneho humoru v druhej polke filmu (alebo vacsinou?), tak by bol film u mna o triedu vyssie. Z tohto nametu by sa dalo "vymackat" ovela viac. Pre mna (ako kvazi hudobnika) bol "najosviezujucejsi" moment filmu na zaciatku, a to - stage diving, viem o com hovorim ;) Scena koncertu a aj nasledujuci stage diving bol vystihnuty velmi trefne :). ()

hrabě_olaf

o tom, jak je těžké, se v době techna a hiphopu prosadit s bigbítem - aneb klasický nářez vítězí nad lží a nenávistí (a dětem se konečně dostalo toho správného hudebního vzdělání. "Tak tam vlítnem a nakopem jim ty změkčilý zadky!" ()

Leníci

Strhující komedie. Na rozdíl od jiných takypříbězích o muzice, má tenhle kus nejen přesný soundtrack, ale i odpovídající ústřední skladbu, kolem které se točí skvěle zvládnuté finále flimu (rocková show se vším všudy, a že už jsem něco viděl). Jack Black se jako talent projevil už dřív, ale co předvádí tady je jízda. Mám rád když je z filmu vidět, že autoři jej dělali poctivě a hlavně pro potěšení. Váhal jsem mezi čtyrmi a pěti...ale takových kousků je málo, tak prostě z rockovýho rebelství dávám pět. ()

Fill16

...a já dávám za pět, protože takovou komedii u které jsem se hlasitě smál už jsem neviděl dlouho. Vynikající Jack Black předvádí svůj herecký koncert a děti mu jednoznačně sekundují. Navíc tento film musel napsat ten, kdo opravdu rocku rozumí. Moc mě potěšila scéna, kde dětem Jack rozdává CDčka jako za domácí úkol - tak by to mělo vypadat, ať ti dnešní teenageři vědí jaká je dobrá hudba. V mých žilách je pouze jen a jen rocková hudba a tady ji zde bylo využito snaad nejvíc ze všech rockových filmů co jsem viděl. Ten film měl náboj, energii /včetně Jacka Blacka/, a proto mi nic nezbývalo než jen dupat nohou a cítit se jako ten největší rocker. Prostě zábavná podívaná hlavně pro mě, protože jsem fanoušek všech kapel, které v tomto filmu zazněly pouze i jejich vyslovením! :-) Bravoooo ()

tom05 odpad!

Po shlédnutí filmu jsem začal nesnášet rock ( naštěstí jen na chvíli ) a Jacka Blacka ( trvá a trvá ). ()

Jirka1111

Pro mě, tedy člověka naprosto ztraceného v hard rocku, je tento film obrovským zadostiučiněním. Ano, nápad je podivný, ale Pan Black je machr a svou lásku k rocku nezapře. Film je v podstatě z velké části o AC/DC (Pocta všem rockerům atd.). Několikrát jsem Školu rocku viděl v angličtině. Jednou se tak jdu podívat na intru na televizi. Nestačím se divit. Jel tam tento film s českým dabingem. Takový hnus jsem snad neslyšel. Kdo si chce tento výborný film vychutnat na sto procent, ať se na něj nedívá s dabingem. Už jenom totální netrefení se do Blackova hlasu je na zabití. ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)