Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

listr

Priběh zajimavý, atmosféra strašidelná, obsazení skvělé a závěrečné překvapení, které mne ani tak nezasahlo, ale spíše se mi kvůli němu tento film trochu znelíbil. Konečná pointa je až moc překombinovaná bez ní by to bylo za 5*. ()

efko

Dážď, osamelý motel... Až som dostal chuť na nejakú vraždu v sprche. :-)) Vskutku originálny scenár, výborné výkony hercov (milo ma prekvapila Amanda Peet). Jediné čo mi pokazilo celkový dojem je posledných 5 minút. Byť tak strihačom tohto filmu... ()

korinťan

Po první slibné polovině, rozehrané zajímavými postavami, přichází část, kde tvůrci staví jedno ,,šokující,, odhalení za druhým a výsledkem je spíše úsměvný guláš než napínavý thriller. ()

Delaney

Nečekané překvapení, nápad se mi opravdu moc líbil, atmosféra výborná... Bylo zde pár nepříjemných klišé, ale originalitou zobrazení "rozdvojené" osobnosti, jsem je rád promíjel, dokonce i to, že během filmu samy odkázali na starej dobrej And then there were none... Prostě jeden z mála filmů, na kterej jsem rád koukal až do dvou do rána, aniž bych toho litoval. 80% ()

Zyne

takovy hororove-thrillerovy prumer s pomerne hvezdnym obsazenim, ktery na druhou stranu v cloveku az tak dlouho nezustane. Amanda Peet v tomhle filmu naprosty luxus (hlavne vizualne (: ) ()

mosnak

Jeden velký spletenec pletený do upleteného příběhu o magorovi, který spáchal všechny vraždy, ale jelikož je to rozdvojená osobnost, tak to vlastně neudělal. Začátek film ok, napětí ok, ale pak se to ubralo směrem o který jsem neměl zájem. 20%! ()

Martin_W

Trvalo mi nějakou chvíli, než jsem celý dej ke konci pochopil. Film si na nic nehraje, pouze sledujeme osudy 10 lidí, kteří se dostali na jedno místo, ve kterém začne někdo zabíjet.. A nakonec zjístíte, že vrah je ten poslední do kterého by jste to tipovali.. Nadprůměrný thriller s dobrými herci a velkým "twistem" na konci.. To je asi tak ve stručnosti vše. 74% ()

LBsmoke

velmi dobré zručně natočené, skoro bez hluchých míst.. "pročišťování" má super rychlé tempo.. radost mi nakonec udělalo, že sem už v 1/3 věděl kdo je zabiják, který dal největší hlášku na konec! .. pointa neurazila, protože nebyla podaná tak, že nás má srazit na kolena (tak jak je klišé zlozvykem) škoda jen na úplném konci ten všeosvětlující sestřih(zbytečně pro blbečky), celý závěr(od převozu autem) zdlouhavý a tím neúderný. ()

Dr Lizal

Závěrečná pointa filmu spíše ubrala než přidala, ale celkově jsem se v ponuré atmosféře krvavého motelu společně s plejádou skvělých herců nenudil. Málo známý snímek, který určitě stojí za zhlédnutí. ()

Movie Gourmet

Klasická vyvražďovačka v hotelu á la Agatha Christie a román Deset malých černoušků, zde za přítomnosti velmi prudkého lijáku a okořeněná trochou schizofrenie. Psychouši Ray(i) Liotta(ovi) výborně sedí. John Cussack - spolu s Pokojem 1408 jeho nejlepší filmy. Verdikt: 3* a 75 %. ()

geimz

Podarená a atmosferická vyvražďovačka, ktorá si po svojom adaptuje jeden z mojich najobľúbenejších románov. Bohužiaľ dopláca v závere na prekombinovanú pointu, kde sa snaží priveľmi šokovať. Stále však veľmi slušná zábava. ()

Nethar

Nejdřív to má výbornou atmosféru (která tedy deštivě ponuře zůstává až do konce), pak to vypadá, že se to zvrhne v obyčejnou vyvražďovačku, když se to přehoupne do smysluplného (no tak minimálně vcelku smysluplného) závěru. Nečekal jsem, že se mi to bude tak líbit. Řekl bych vyvražďovačka s myšlenkou. ()

Renfield

Na papíře mohla závěrečná pointa vypadat skvěle, ani ve filmu vyloženě neruší, ale třeba ji nebylo. Nevyrovná se totiž výborně natočenému předešlému dění, proto nemá takovou sílu a pouze k němu vyvolá zbytečné otázky. Navazující scény které vysvětlí, jak se každá z postav dostala do motelu a v několika případech také kým ve skutečnosti je, jsou tím nejlepším vůbec. Tady má každý detail své místo, dává smysl a velmi rychle vtahuje do atmosféry nekončícího nočního deště. Dění v motelu přidá tajemno a nejistotu, děj kráčí blíže hororu, postavy mizí často velmi jedinečným způsobem a hudba Alana Silvestriho sem nebývale sedne. Aby závěr vše otočil a přidal trochu té... Ale jo, má to své, přesto by mi obyčejnější vysvětlení stačilo. 75% ()

Emo-haunter

Celou dobu jsem čekal, co velkého a epického se z toho vyklube.. Mělo to atmosféru, náboj, a se zatajeným dechem jsem čekal, co z toho fakt vyleze. A vylezla za mě z toho úplná blbost, která mi zkazila celý dojem filmu.... Nemohu si pomoci, psychologické filmy já moc rád, ale toto je za mě až moc pseudoegoistická rádoby snaha o něco intelektuálně cool. ()

MacGyver

Hm, pozoruhodné dielko... Režisér Mangold v úvode snímku zaujímavou kombináciou flashbackov (skutočne pripomínajú Memento, no rozhodne ho nekopírujú) pospája životné nitky jednotlivých aktérov (aké následky môže mať stratená dámska topánka na opustenej ceste...) Miesto ich dobrovoľno-nedobrovoľného pobytu, malý motelík ako jediný úkryt pred počasím a nepriazňou osudu, disponuje naozaj rôznorodou ,,klientelou“ a je veľmi dobrým podkladom pre vytvorenie stiesňujúcej atmosféry. Postupne diváka núti nakloniť sa bližšie k striebornému plátnu a horúčkovito premýšľať kto je tým záhadným vrahom/vrahyňou/vrahmi. Tu však nastáva problém: ambiciózna scénaristická kľučka v poslednej fáze filmu (ktorá je však pripravená niektorými jemnými náznakmi už skôr – ja som ju po prvýkrát odhalil v momente, keď sa trestanec prechodne väznený v moteli snažil utiecť do akejsi vzdialenej stodoly) môže divákov rozdeliť na dve skupiny: 1. tých, ktorí v rámci žánru ,,skupina uzavretých postupne vyvražďovaných ľudí“ od začiatku spriadali najrôznejšie teórie na otázku ,,kto za tým všetkým stojí“ a úplne by ich uspokojilo nejaké logické odhalenie a po 2. na tých, ktorí tento zvrat ocenia ako úmysel vyhnúť sa ,,iba“ mimoriadne dobrej ,,žánrovke“ a vytvoriť príbeh s vyššími ambíciami. Ťažko povedať, ktorá možnosť by bola tou lepšou... Tak či onak ma celkový výsledok príjemne prekvapil. Niektoré detaily sa síce ešte dali dotiahnuť ale myslím si, že tvorcovia vyťažili z daných nápadov veľkú a uspokojivú časť. ()

cherita

Horor? No to ani náhodou. Vytrvalý déšť a tma ještě děsivou atmosféru nedělá, stejně jako pár laciných lekaček typu hlava v pračce, při kterých jsem se stejně nelekla (a to nejsem nijak silná povaha). Ale je tam John Cusack coby řidič v černém plášti, který zašívá nití těžká zranění, díky čemuž nuda nehrozí. A pak přijde velká pointa, všechno to postaví na hlavu a udělá z toho něco úplně jiného, ale svým zvráceným způsobem originálního. Největší legrace byla při závěrečném odhalení identity toho masového odklízeče hostů, která mě sice napadla už někdy v polovině filmu, jenže mi to přišlo tak bizarní a směšné, že jsem to hned zavrhla. Hollywoodští scénaristi jsou šílenější než jsem myslela. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)