Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

TheEvilTwin

Z technické a vizuální stránky jde rok 2003 poznat, ale z hlediska námětu a zpracování je to za poslední dobu mnou objevený klenot s fajn herci, výborným nápadem, slušným body countem a hned několika twisty. Bez spoilerů se film těžko popisuje, každopádně běžte do něj. ()

eraserhead666

Byla by to naprosto vynikající práce, kdyby ty vraždy byly trošku promakanější, nebo alespoň trochu více ukázané, takhle je to "pouze" vynikající práce. Dobře promyšlený a natočený film s mnoha známými herci a herečkami (vedou John Cusack a (já to prostě musím napsat) naprosto šukézní Amanda Peet), který drží pozornost celou dobu a ať se snažím sebevíc, nevybavím si jediný hluchý či nudný místo. Jak už zmínil Golfista, je to film fungující i bez pointy, já bych jen doplnil, že i bez těch vražd to je pořád dost dobrý film. ()

SOLOM.

Průměrný psychologický thriller/horor, který sice nestojí na žádném originálním scénáři, ale za to je v něm možnost vidět celou škálu známých tváří. Místy se Mangoldovi podařilo navodit perfektní atmosféru, kterou ovšem záhy znevážil jen dalším zbytečným natahováním děje. Pokud se totiž ve filmu neodehrávaly vraždy, ale jenom se kecalo, tak jsem se docela dost nudil. Závěrečný konec mě moc nepřekvapil, protože něco podobného už bylo k vidění jinde. ()

claudel

Jsem velkým příznivcem a fanouškem Agathy Christie a její možná nejslavnější detektivku Deset malých černoušků jsem si oblíbil natolik, že vraha si pamatuji dodnes. A stejně jako závěrem knihy, byl jsem šokován koncem tohoto filmu. Jamesi Mangoldovi se povedlo mistrně vybudovat napětí, namíchat vražedný koktejl a proložit děj mnoha zvraty vrcholícími právě finálním odhalením. Filmy, kde hraje sympaťák John Cusack, mě většinou nezklamou, není tomu ani tentokrát. ()

Bauer

Tak tohle je určitě velmi zajímavý film.Má výbororné obsazení v čele s Johnem Cusackem.Má to dobrou temnou atmosféru ale na mně je to moc zamotaný a hlavně konec je hodně takovej rádoby šokující!!Více než 3,5 z toho nedostanu!! ()

becki_tu

Mysteriózní thrillery - to je moje. Od začátku jsem si liboval v klasické temné deštivé atmosféře, tajemná mozaika "náhodně" vybraných lidí se skládala pěkně pomalu, o napínavé momenty nouze rozhodně nebyla a ačkoliv jsem chvílemi tušil kdo je tím pověstný vrahem, nakonec mě ne-happyendová pointa stejně dostala. Zkrátka jsem od Identity dostal víc než jsem čekal. ()

MeanWhile

Celá hlavní pointa filmu, ani nevím jaká vlastně je. Pokud tedy vůbec doopravdy je. Celkovej příběh jako takovej, je velice dobrej a sám sem byl po shlédnutí překvapen. Nejlepší na celém filmu byl stejně ale konec, to je pro mě jasná věc. Vůbec Identita jako takový je dobrej film, někdo ho nějak pochopí a někdo ne, nebo si ho každý vybaví trošičku jinak. Mě se film vybavil na jasné čtyři hvězdy s nějakým tim pluskem. ()

JASON_X

Vynikající komorní mysteriózní thriller, který jakoby vzešel z pera Stephena Kinga. Každý, kdo má rád jeho knihy nebo jejich filmové adaptace, by měl být z tohohle filmu nadšený až odvařený. Skvělé herecké obsazení v čele s věrohodným Cusackem, nádherně tíživá a psychotická atmosféra, dobrá (i když ne překvapivá ani originální) zápletka a škodolibý konec. Viděl jsem tenhle brilantní kousek už asi třikrát a pokaždé jsem byl divácky vrcholně uspokojený. ()

Morholt

Dobře obsazená vyvražďovačka v atmosféře osamělého motelu. Potěší i netradiční vysvětlení a poměrně ořekvapivý závěr. 80% ()

ScarPoul

Tento film je ako tri rôzne žuvačky vo vašich ústach. Najprv je vo vašich ústach tucet chutí a snažíte sa rozoznať ktorá patrí k danej žuvačke a za druhe o chvíľu je žuvačka taká veľká že vás bolia ústa od neustáleho žuvania a musíte žuvačku vypľuť. Mangold sa rozhodol že skúsi triller s hororovými prvkami. Po príšernom Kate a Leopoldovi mu to nevyvracám a rozhodne spravil krok dopredu , lenže ako som už podotkol je tu príliš veľa teórií a príliš veľa konšpirácií že som tomu skrátka neveril a tu sa dostávame k hlavnému bodu a to že atmosféra horor nerobí. Atmosféra len napomáha. V každom horore je totiž dôležitý príbeh a postavy. Postavy aspoň niektoré stáli za pozornosť - Cusack, Liotta, Hawkes ale ostatný boli zbytočný a súhlasím z vyššie uvedenými komentármi že skrátka prekombinovanosť a snaha o nejakú strhujúcu zápletku potopila celkom solídny triler. Ako keby sa nevedelo čo sa točí. A len by ma zaujímalo ako chlapec nechal vybuchnť auto alebo ako so svojimi veľkými mocnými rúčkami dokázal zabiť sérióveho vraha, aj keď len priviazaného - veď načo máme nohy nie? a dospelého muža? No neviem , Síce som povedal zápletku ale aspoň vidíte aké je to strašne hlúpe pretože aj keď sa tvorcovia snážia vysvetliť prečo je to chlapec a ich vysvetlenie je celkom presvedčivé tak sa sem zase dostáva tá prekombinovanosť a filmu skrátka už neveríte nič ani solidný začiatok a to je škoda. ()

hendrich6

Tenhle film mě hodně překvapil.Ani chvíli se nenudíte,zvlášť začátek je svižnej a výborně natočenej.Film ale neztratí úroveň ani v dalším průběhu a pointa je vážně výborná.Za mě je to minimálně za 90 % s tím,že mě tenhle flm hodně dostal. ()

PROROK14

Ďalší skvelý mysteriózny film. Páčila sa mi atmosféra a to napätie. Ten záver ma aj tak odrovnal. Toto je film, ktorý by ste mali vidieť lebo by bola škoda nechať si ho ujsť, takže vrelo odporúčam. Pre mňa je to jeden z tých lepších hororov čo som videl. 80% ()

BoPo

Film, ktorý si užijete len raz. Príbeh, ktorý je rozohraný klasickým spôsobom sa začína postupne viac a viac zamotávať. Dobre spracované, ale chýba tomu niečo navyše. Niečo čo by mňa prinútilo chcieť si to pozrieť znova. ()

bouncer

Popravdě těch zvratů je tam opravdu moc, ale na druhou stranu mě atmosféra nadchla. Vzhledem k žánru nápadité a velmi napínavé. Porstě doporučuju :-) ()

Dale

Ešte predtým, ako som si pozrel film som vedel, že mám čakať prekvapujúci záver a tak som to, kto je vrahom tušil už po prvých vraždách, ale aj napriek tomu musím oceniť originalitu filmu a to, ako to pekne všetko do seba zapadá a taktiež výbornú atmosféru. ()

Ouwen odpad!

Další žánrové dno, které staví dění, chování postav a uchopení co se týče rozluzlení jako takového, na otřepaném klišé. Dvacet minut ve filmu, bez sebemenších indícií jsem naprosto v pohodě uhádl kdo je vrah. Hádejte. Protože i vyčnívá. Je zde však ještě jedna pointa, která to rozluzlení trošku komplikuje, ale to mi bylo naprosto ukradený. Bortit se sračkama stupidního chování postav, jednotvárných dialogů, které jsou předvídatelné, televizního audiovizuálu a nijak strhujícími hereckými výkony.....co si z toho mám vzít. Vsadim se že kdybych se jen trošku zamyslel, napadne mě hromada dalších nesmyslů v tomhle filmu. Jo a už prosím pěkně, je to skutečně těžké, nebo nadlidské, natočit alespoň jeden pořádně hororovej thriller bez těch otřesných, stupidních a předvídatelných jump scarech? Je to už frustrující a iritující. Asi největší problém filmu tkví v tom, že to jede podle zajetých kolejí podobného rázu a však, zároveň vsází na prvek že "rázem i nemožné, bude možné, protože druhá pointa" a takovej alibismus, pro jinak otřepané dění ve filmu, já nepřijmu. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)