Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

Cruchot

Noc, hustý déšť, motel, partička lidí, kteří tu shodou okolností uvízli, a přibývající mrtvoly. Klasická vyvražďovačka, u níž ovšem postupem času začínáte tušit, že půjde přeci jen o trochu víc. Rozuzlení je vcelku originální, ale úplný závěr byl i na mě moc. Přesto za výbornou atmosféru, herecké výkony a nápaditou režii pěkné ****. ()

Barak

Druhý film, který jsem od Jamese Mangolda viděl - a ani tady mě moc nepřesvědčil. Scénárista si v první dvacetiminutovce musel opravdu zavařit hlavu, aby vymyslel všechny ty události, které dostaly těch několik lidí právě do tohohle motelu - že to byly ale pěkné náhody. No a po půl hodince už konečně začne nějaká ta vyvražďovačka.... Stačí se na chvilku zamyslet a hnedka si můžete vsadit na toho, kdo "přežije", protože je to jasné.. a ještě dodávám, že Ray Liottovi jsem toho policajta nějak nemohl uvěřit už od začátku, protože takhle blbě se policajt fakt nechová. No, ale zpět k samotnému filmu. Co se mi na něm hned nelíbilo, tak to byla kamera, která všechno zabírala tak nějak zblízka - doteď nemám představu, jak celý "motelový komplex" vypadal, protože na všechno jsem se musel dívat snad z té nejbližší možné vzdálenosti, jaké to jen jde - jásal jsem při každém vzdáleném záběru. No, takže je to celé vlastně celkem slušná zabijačka, při které jednotlivý členové postupně umírají (žádného většího vykreslení charakterů postav se nedočkáme). Co ale nastane potom, to se jen tak nevidí (možná se objeví teďka pár spoilerů, chci říct určitě). Z potencionálního vraha, který pobíhá kolem se vyklube nějaký indiánský duch a náhle na to zase nějaká rozdvojená mysl či co. Do teď nechápu, co to mělo jako být (a asi nikdy nepochopím, dokud mi to někdo pořádně nevysvětlí - jde to vůbec?). Tím závěrem to úplně zmrvili - ten malinký musel opravdu hodiny trávit v posilce nebo fakt nevím -, opravdu jsem ho nějak nevstřeval (a k tomu všemu je ještě otevřený - dvojku ne!). Tak proč teda ty tři hvězdičky? Protože nebýt toho blbého a nechápavého konce, je to celkem dobrá vyvražďovačka s nedobrou kamerou a s úsměvným úvodem plným náhod.... 6.5/10 ()

GIK

Těšil jsem se na horor, ale první hodinu jsem se neměl čeho bát. LIdé uvízlí v motelu sice umírají ryhle, ale není to řádně napínavé ani strašidelné. Tak tohle teda horor není! Po hodině film konečně nabírá solidní atmosféru. Během chvilky jsou ale na stůl vyloženy všechny karty a najednou je konec. Moc rychlé a utnuté. Pointa trochu úsměvná. Nebýt dobrých herců a zručně odvedeného řemeslného díla celého štábu, nestačilo by to ani na ty 3*. Z pár věcí jsem byl navíc překvapen až udiven. To se jako v Americe převáží vrazi v osobních autech jen lehce spoutaní a s jedním policajtem?? Asi jo, no. Holt Amerika. ()

Filmárik

Zasa sa potvrdilo pravidlo " kto má veľa ,chce mať viac".Autorom nestačilo podať divákovi pomerne logické vysvetlenie páchania činov vraha pred záverom filmu,nie,oni to museli ešte doraziť úplne smiešnym vyvrcholením,ktoré ako tehla krásne zbúralo tak starostlivo naukladaný domček s karát ktorým tento film od začiatku bol.Teda priznám sa že zhruba v prvých dvoch tretinách som váhal medzi 5* a 4* ale ku koncu to bolo skôr tak medzi 2* a 3*.No nakoniec ma presvedčili perfektne zvládnuté prvé 2 tretiny,ktoré sú skutočne ukážkové. ()

Márduk33

Velmi strhující počin se skvělým Johnem Cusackem, který svoji roli odehrál naprosto perfektně. FIlm mi dost překvapil svým průběhem a hlavním pointem, který jsem vůbec nečekal. Prostě velmi zajímavý horor/thriller s výbornou atmosférou. ()

foundation

Identita patri k mojim top mysterioznym thrillerom. Horror ako sa uvadza v popise to rozhodne nie je aj ked sa tu mozno najdu 2,3 sceny ktore ho pripominaju. Film som videl celkovo 3 krat. Od poslednej projekcie to je uz nejaky ten rok takze som si ju nedavno pustil znova a nedalo mi nieco ku tomu tentoraz napisat. Herecke obsadenie. Liotta, Cusack, Amanda Peet. Vsetci traja patria k mojim velmi oblubenym a naozaj tu hrali ako o zivot pricom najviac sa mi asi ratal Cusack v tesnom zavese za nim Liotta.MIERNY SPOILER: NIC VAZNE. Identity je film v ktorom celu dobu ide o nieco aby ste nakoniec zistili ze ide o nieco absolutne ale naozaj absolutne ine. Niet lepsieho filmu ako takeho ktory vas drzi v napati cely cas a zaver okoreni spickovou pointou na ktoru uplne na zaver nadviaze este jedna miniceresnicka naviac. Tento film obhajujem pred mojimi kamaratmi a znamymi uz velmi dlho lebo nie vsetci su z toho rovnako nadseni ako ja. Nevadi nedam na neho dopustit a budem ho tvrdo obhajovat aj dalej. Identita z roku 2003 patri u mna rozhodne na samy vrchol v ramci zanru pricom je to velmi vysoko nadpriemerny film aj v celkovom hodnoteni. Z mojej strany 95 percent. Neexistuje snad viac ako 5,6 mysterioznych thrillerov ktore by som doporucoval viac ako tento. Lahodka, ktora ale ako sa zda nezapasovala kazdemu. ()

Biopler

Námet môže byť fajn, ale ak ho pán Mangold nevie dostatočne spracovať, aby ma to bavilo počas celého trvania filmu, tak si nezaslúži môj obdiv, ani lepšie hodnotenie. ()

Nail

Dobrý film se zajímavým koncem. John Cusack a Ray Liotta to parádně zahráli, prostě taková vyvražďovačka a jeden schyzofrenik :-) ()

Kingjiri

Identitu jsem viděl už po druhý, takže jsem si v mírnejch náznacích pamatoval závěrečnou pointu, která mě na první shlédnutí docela uzemnila. Ale stejně jsem si to docela užil, protože jsem si to moh aspoň dát všechno pořádně dohromady. Oceňuju nápaditost scénáře a závěr, kterej dá snímku uplně jiný vyznění ve chvíli, kdy si divák začíná myslet, že se tu děje něco nadpřirozenýho. Herecký obsazení sympatický, slušná atmosféra, dostatek napětí a přiměřená stopáž. Co víc si přát? Na první shlédnutí by to bylo možná za pět hvězd (díky pointě), na druhý je to "jenom" na čtyři silnější hvězdy. ()

ozeki

Úvodní seznamovací sekvence musí uspokojit i ty nejnáročnější kritiky, protože je prostě dokonalá. Celým filmem prostupuje hutná deštivá atmosféra vyvolávající nemalé množství otázek. S vysvětlením, které se urodilo v mým květáku, jsem nakonec velmi spokojený. Někdy v budoucnu dostane tenhle mysteriózní hororo-thriller, který mi několikrát zježil chlupy po celém těle, další projekci. ()

Ygnor

Celou dobu mi vadil ten neuvěřitelně studiový "look". Načančaní herci, kulisy a umělý déšť. Scénář dost obšlehnutý a pro mne neoriginální. Začátek dobrý, pak už jen hůř a hůř. Prostě takový dobrý McD. v papírových obalech a prima studenou kolou. Hodně lidem to chutná. Mi to nezahnalo ani hlad (po dobrém filmu). ()

Torgal

Vyzdvihujem predovšetkým scenár, ktorý prináša veľmi originálny twist do tradičného konceptu vyvražďovačky v motely a aj po jeho prevalení zvyšok filmu nestráca iskru. To všetko podporené intenzívne upršanou atmosférou. Herci v hlavných úlohách síce nepatria k mojim obľúbeným, ale svoje si odohrajú. Vedel by som si to predstaviť aj efektnejšie a šokujúcejšie s hlbšie vyťaženou nosnou myšlienkou, ale aj tak veľmi slušný film. 7/10 ()

KafuR

Od začátku film šlape jako hodinky, pomocí zdánlivých náhod rychle seznámí s postavami a uprostřed noční sloty je uvězní v motelu, který se od té doby několikrát zabarví krví. Skvěle zfilmováno, film má tempo a narůstající počet vražd společně s paralelní dějovou linií svádí k vymýšlení nejrůznějších teorií. Ta jediná správná je však nakonec tak trochu zádrhelem filmu. Což o to, pointa je fikaná (a dokonce dvojitá;), ale po hodině sledování zběsilého trhilleru divák prostě očekává stejně zběsilé zakončení a ne zvolnění tempa a náhlý psychopatologický rozměr. Je to sice chytrý tah, ale ne každý ho skousne. ()

Whitebeard

Vůbec to nebylo špatný. Po dlouhý době film aspoň s minimálním nápadem, kterej nechá diváka po celou dobu filmu na trní, cože se to tam vlastně děje, aby byl na konci překvapenej. Za to velkej palec nahoru. Napětí se krásně stupňuje, tápání se prohlubuje, aby to všechno nakonec dostalo takovej aspoň pro mě slabší konec. Nemyslím tim hlavní zápletku filmu, ale přišlo mi to takový blboučký. 3* ()

ViktorS

Identita je typ hororu, ktorý, pre svoju rozmanitosť žánrov, nie je úplne strašidelný. Je to film, ktorý zo začiatku pôsobí ako klasický horor kde postupne zomierajú postavy rukou neznámeho vraha. No v poslednej tretine filmu sa ukáže psychologická stránka tejto snímky, ktorej výsledok je dosť prekvapivý, ale z môjho pohľadu nie moc uspokojivý. Možno aj kvôli minutáži sa mi pointa filmu javí ako príliš unáhlene objasnená a teda aj trocha zvláštna. Ale cez to všetko má film svoje dobré momenty a oplatí sa mu teda dať šancu. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)