Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

Brooks

Famózne rozohraná žánrová partia (rýchle tempo, vynaliezavá réžia, originálne poňatie flashbackov, presný casting), ktorej renomé zráža twist tesne za polovicou a absolútne zabíja ten záverečný. Snaha o originalitu za každú cenu sa cení, ale tu nie je v rovnováhe so starosvetsky rozprávanou kriminálkou a celok pôsobí veľmi nesúrodo, vo finále dokonca až nechcene komicky. ()

MFloyd

Docela balancuji na hraně. Na jednu stranu jsem měl pocit, že sleduji celkem solidní thriller, který měl zajímavé zvraty a pár úplných mindfucků. Na druhou stranu mi ty zvraty přišli hodně ušité tak, aby to bylo překvapivé, ale ve skutečnosti to nedává vůbec žádný smysl. Jinak za mě jen lehce nadprůměrné béčko, díky několika hercům a povedené atmosféře, ale rozhodně nijak nevyčnívá. ()

ForGump

V mnoha chvílích jsem si říkal, jestli to náhodou někdo nenatočil podle Tarantinova scénáře, byť tam na něj je až málo vtipných momentů, chybí tam Samuel L. Jackson a je to až moc hororové. Nicméně k mému překvapení i takhle si scénář Cooneyho hraje výborně a Mangoldova režie je přesně tak dobrá jako vždycky. Atmosféra toho filmu je tak vynikající a dobře vybudovaná, že těch 90 minut uteče jako voda (a to doslova). Navíc všichni herci hrají báječně, proto nebudu jednotlivě vyjmenovávat. Je to opravdu zábavný kousek, o jehož existenci jsem se dozvěděl až ze své pravidelné revize žebříčků ČSFD. A jsem moc rád, že na to došlo. 70% ()

maeb

Lehce, ale skutecne lehce nadprumerny horor (thriller). Zapletka je originalni a zajimava, ale to je asi tak vsechno. ()

Sir Ludvig

Film sa snaží byť napínavý a atmosférický...a to až príliš. Snaží sa prekvapovať a tvári sa záhadne...a to až príliš. Nechcel byť jednoduchý a priamočiary...a tak skončil prekombinovane. Záverečné odhalenie je bud a/ nie dobre natočené alebo za b/ je to typický príklad deux ex machina. Niektoré postavy sú zajímavé a výborne zahraté a iné sú núdné atd.atd. Priemer. ()

stephano

tenhle film muzu.....hlavne atmosfera staryho penzionu nebo co to bylo.... jako Cusack je vybornej ..... a Ray Liotta je hroznej hajzl :-) ale on to asi jinak neumí .... ()

deep

hodně milý překvapení.na rozdíl od většiny ostatních mi závěrečná pointa připadala hodně dobrá a atmosféra neustálýho deště byla nádherně depresivní ()

Cortesz

Jeden z nejlepších hororů, tedy vyvražďovaček, s geniálním příběhem, hutnou, mrazivou a bezmocnou atmosférou, nekonečnou tmou, dešťěm bouří, skvělými herci, perfektní hudbou, a na závěr naprosto dechberoucím rozuzlením, které dělá z obyčejné vyvražďovačky něcé víc a pro mě naprosto famózní horor s tou nejlepší hororovou atmosférou, kterou jsem kdy snad viděl. ()

Soubi

Thriller s dobře vybraným hereckým obsazením (zvlášť na Amandu Peet se moc hezky dívalo), hustou atmosférou a promyšleným, byť na závěr zbytečně komplikovaným dějem. Mám rád tuto problematiku a filmů s ní není mnoho. Škoda. ()

Burrows

Identita mě příjemně překvapila a šokovala (to už tak příjemné nebylo). Nejedná se o klasickou vyvražďovačku, kdy šílenec s motorovou pilou kosí jednoho chudáka za druhým a zůstane jeden, který přežije. Jde o chytrý horor/thriller se zajímavým psychologickým aspektem, který mi zamotal hlavu a i po skončení se mi na mysl navracel ten zvrat a já si říkal "na to se musím podívat znovu". Nejen díky pointě, ale i mrazivé atmosféře odlehlého hotelu za bouřky. Co na tom, že někteří říkají, že scénárista poslepoval několik filmů dohromady a vznikl takovýto slepenec. V Identitě jde především o filmový zážitek a zábavu. ()

Borecz

V úvodu velice napínavý film, který rychle vtáhne do děje. Atmosféra vyvražďovačky je také velmi dobrá a film je stále velice zajímavý, ovšem ve chvíli, kdy se se člověk prvně dozví hlavní pointu filmu, začíná snímek ztrácet na mysterióznosti, tedy i na hutnosti atmosféry a tím pádem i na zajímavosti a kvalitě. Závěrečné rozuzlení je pak více než čitelné a poměrně nezajímavé a pramálo překvapivé. Zprůměrujeme tedy výtečný začátek a podprůměrný konec a zaokrouhlíme krapet nahoru, dostaneme 3* ()

Winise

Tento film dopadl nad očekávání dobře. Dostal mě jak atmosférou, tak koncem. Trošku slabší herecké výkony vedleších rolí kompenzují dobré výkony těch hlavních - John Cusack a Alfred Molina. ()

jafuska

tak nevím, je to docela rozpolcený, půla filmu vypadala slibně, ale konec hrůza, nechápu,proč konec nemohli dotáhnout lépe do konce, pak byli jen zmatky,ale nebyl to zase tak špatný film ()

Grunt

Ten film mě dostal! Už dlouho jsem neviděl tak originální scénář a tak dobrou atmosféru. časová stopáž byla dostatečně dlouhá, ne však příliš dlouhá a herci hráli velmi dobře. ()

Black3R

Waaau to bola pecka :-D Výborný príbeh s dobrými neočakávanými situáciami a výborným koncom. Kto by to povedal. Od polovice ma tak zaujal, že som sa nevedel odtrhnúť :-).....slušných 85%!!, odporúčam pozrieť ()

Havala

Po celou dobu výborně natočený a napínavý film, dobré herecké výkony, hlavně neskutečně skvělá horrorová atmosféra. Plně zasloužených 5 hvězdiček. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)