Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

AlexUnited

Perfektne hustá atmosféra, ktorá by sa dala krájať, špičkový výkon Johna Cusacka a jedna debilná pointa, ktorú som sa snažil vo výslednom hodnotení ako tak ignorovať. Problémom je, že táto pointa sa nám neodhalí na samom konci, ale ešte pomerne dosť skoro, a záver filmu som bol teda nútený dosledovať s vedomím ako to celé v skutočnosti je. Ale nech celú pointu vezme čert, celkový priebeh a spracovanie filmu je geniálne, presne podľa mojej chuti. Update: po druhom zhliadnutí mi už pointa až tak nevadí, naopak som si pripomenul niekoľko výborných čiastkových zvratov a zopár pre mňa vtipných momentov. Identita si predsa len zaslúži plný počet. Update č.2 : po niekoľkonásobnom zhliadnutí odvolávam všetko zlé, čo som napísal, kľúčová pointa je úplne v pohode (najskôr mi síce prekážala, ale teraz už nie), špičkový herecký výkon nepodáva len John Cusack ale absolútne všetci, skvelý scenár, plynulý dej, suma sumárum - toto je jeden špičkový úžasný horor, ktorý si vždy znovu rád pozriem aj keď ho už viem naspamäť. ()

N3O

Rádoby rafinovaně se tvářící psycho-thrillero-horor, který ale svým rozuzlením podkopává židli sám sobě. Takže za 60%. ()

PeterFLJilek

Mohol to byť vynikajúci film, keby Clea DuVall nezačala uvažovať nad spojitosťami medzi uväznenými ešte predtým než objavia kľúče odpočítavajúce zavraždených. Od tej chvíle sa celý scenár rúti ako domček karát a ako tak ho držia herecké výkony. Film si zachováva atmosféru napätia až do konca, ale - žiaľ - práve vtedy, keď si triler vyžadoval viac psychologizácie, všetko začalo byť prvoplánové. ()

Dinsberg

Na první pohled překombinované, ale již po prvním shlédnutí snadno pochopitelné. Jde o krásné podobenství lidské duše. Také složené z několika osobností. Je jen na nás, které dáme přednost. ()

warhammer

Velice milé překvapení. Od filmu jsem moc nečekal. Dobré herecké obsazení, neustálá akce. Žádné mrtvé body a zajímavé rozuzlení, které se trochu dalo od určité části filmu čekat, ale tomu bych nepřikládal moc velkou váhu. Dávám plnohodnotné čtyři hvězdičky ()

Barghest

Ačkoliv jsem nakonec dostala úplně něco jiného, než jsem očekávala, stejně jsem byla velmi mile překvapená. Největším kladem filmu je velice zajímavý námět a pointa, která mě osobně příliš nešokovala, spíše do děje tak nějak přirozeně zapadla. Proto je škoda, že si tvůrci nedali větší práci se scénářem a nevyvarovali se občasných logických lapsů. ()

Izi-Peťan

Po celou dobu filmu jsem přemýšlel, co se tam vlastně děje a když mi to tvůrci prozradili čuměl jsem s otevřenou pusou. Závěr můj šok ještě umocnil. Tento film je názorný příklad toho, že nemusí mít film přes 2 hodiny aby byl napínavý se skvělým závěrem. 100% ()

Guran

Poprvé se budete bát, ale jakmile na to budete koukat poněkolikáté, přijde vám to jako normální film. ve filmu hrajou také dobří herci, kteří snímek podrží. snímek u kterého opravdu nevíte, kdo nakonec dělal tyvraždy co se v něm odehrály, je to také dost záhadné a dějově výborné. Filmaří měli dobrý nápad a neváhali ho využít, samozřejmě, že vrah se nakonec ukáže, ale toho neprozradím, jen řeknu, že je to osoba, s kterou byste nepočítali, že bude vrah. ()

ratpile

Úvod perfektní, atmosférický, mysteriozní. Zápletka sice omšelá, nicméně dobře zvolená partička herců s přehledem dokázala držet pozornost. Závěr byl ale laciný a křiklavě nekorespondující s předešlou stopáží. Takto pitomě naroubovaný scenáristický twist mě naprosto vytrhl z konceptu a vyrušil. Mangold potěšil. Škoda, že mu někdo ustřihl posledních 20 stran scénáře. ()

bloody21

takové filmy moc rád nemám, celý čas něco sledujete a pak se najednou zjistí, že osoby nejsou skutečné, že jsou vymyšlené rozdvojenou osobností.. ()

mrclTV

Horor žiadny, skôr čierna komédia, keď totiž už príliš skoro odhalíte, ako sa veci majú a film sa hraje na veľkú záhadu, pričom vôbec žiadnou nie je. Miestami je to skutočne až smiešne, keď pozeráte na tie akože dejové zvraty, ktoré boli jasné už pred polhodinou alebo aj viac. Ale nedá sa uprieť snaha tvorcov aj zmiasť diváka na postranné chodníčky fejkovými zápletkami, ale na mňa tento film nevyzrel a nenechal som sa oblbnúť. Príliš jednoduché. Ale inak celkom zaujímavé vizuálne spracovanie života človeka s rozorvanou povahou. ()

ac1976

Škoda, že po zaujímavom a zamotanom rozbehu sa to ani nerozmotáva ani nezamotáva, len sa to tak motá dokola. Zjavne sa dosť domotali aj Mangold a Cooney. Cusack je taký tuctový zjav, že je až výnimočný, fajn herec. Amanda má krásne oči, Rebecca je stále kus a ten Prút Taylor Vinco je taký neuveriteľný ksicht, že do úlohy psychopata ťažko vybrať lepšieho kandidáta. On by si mal ten ksicht dať patentovať. Napriek všetkým mínusom je to dobré na zabitie večera pokiaľ Vám na okno ští dážď 24 hodín denne. ()

PlayEasy

Wow!!! Tak tohle bylo extra silné kafe! Jeden by řekl, že je děj téměř identický s Hitchcockovým Psychem nebo podobný knize a filmům Deset malých černoušků/Až tam nezbyl žádný .... Ovšem James Mangold je výtečný režisér. Byl by to plný počet, ale ten konec, prostě to je ten důvod proč tento žánr (horory) až tak nemusíme. Asi tak 90% hororů, které jsme viděli pohřbil závěr.... a tohle bohužel není výjimka. 80% ()

iz67

Videl jsem to asi nekdy po premiere. A ted (2020) davam znovu, nepamatoval jsem si z toho skoro nic. A musim rict, ze furt dobry. Dobra zanrovka. ()

0verseer

"As I was going up the stairs, I met a man who wasn't there. He wasn't there again today. I wish, I wish he'd go away." Tak pôjdem trochu proti prúdu a napíšem, že sa mi na rozdiel od väčšiny tunajšieho osadenstva záverečný zvrat páčil. Dodal filmu väčšiu hĺbku, osobne ma zaujala predovšetkým myšlienka či potrestať telo, ak za zločinom stojí myseľ, v prípade keď obe nie sú integrované do jednej osobnosti... Kategória horor je v prípade popisu tohto filmu na čsfd dosť zavádzajúca, mysteriózny thriller je omnoho výstižnejší. Identita je jedným z tých lepších Mangoldových (v prípade Raya Liottu to platí dvojnásob) filmov... ()

JosefTomas

Poprvé jsem zíral s otevřenou pusou a pak jsem se začal trochu smát. Nikoliv, že by film působil směšně, ale proto, že mě nikdo ve filmu takhle hodně dlouho nevypekl. Naprosto výborný film, který má tak vynikající scénář, herce, režii a pointu, nad kterou budete ještě hodně dlouho přemýšlet. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)