Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

MrCreosote

Ničím výjimečná a podprůměrná vyvražďovačka je ke konci maskována jako ,,něco víc," což na mě působilo vyloženě trapně. Pro někoho možná příjemné zpestření, pro mě neuvěřitelně vykonstruované a rušivé. James Mangold umí točit lepší filmy. ()

JohnCZ

První polovina mě trochu nudila. Jednotlivé charaktery jsou totiž strašně na pěst, zkarikaturizované a nesympatické. Postupně se zápletka vyvinula docela zajímavým směrem a i když mi to celé ve finále přijde strašně přitažené za vlasy, mám tyhle twistoidní mysteriozní thrillery rád. Na druhou stranu dneska nejde už o nic ohromujícího (jeden nedávný film s hodně podobným námětem se mi líbil podstatně víc), vidět to už v roce 2003, asi by byl dojem výrazně silnější. ()

Blofeld

Opravdu hodně povedený thriller s šokující pointou (tu má ale od premiéry Šestého smyslu hodně film;oD) a několika skvělými hereckými výkony - jmenovitě tradičně dobrý Cusack, tradičně dobrý Molina a netradičně dobrá Peetová. Závěrečné odhalení, které vám převrátí dosavadní teze o příběhu vzhůru nohama, je sice poněkud diskutabilní, ale na rozdíl od pointy takových Purpurových řek dostatečně dořečené a vysvětlené. A na rozdíl od pointy Šestého smyslu nezpůsobí, že film bude napodruhé naprosto nepoužitelný (snažil jsem se a nefungoval - aspoň pro mě). Navíc je celý film ukázkou perfektní moderní filmařiny (z předchozího režisérova filmu Kate a Leopold jsem viděl jen kousek, ale můj dojem byl naprosto opačný) a hlavně začáteční sekvence, která nám představí všechny postavy za pomoci jedné události na silnici, je naprosto úžasná. Hodně originální film s krásným nasnímáním a perfektní Silvestriho hudbou. A skvěle vybaveným DVD, mimochodem. ()

villon17

Tak nabušený obsazení a stejně tak nepokulhávající psychodetektivní zápletka, která by se zalíbila i Normanu Batesovi ()

Padme_Anakin

Začátek skvělý, houstnoucí atmosféra parádní, budování napětí fantastické, motel uprostřed ničeho a cesty odříznuté lijákem.. Herecký ansámbl zajímavý, John Cusack i Ray Liotta potěšili.. Závěr mi bohužel vůbec nesednul, možná zkusím někdy opáčko.. ()

corpsy

Tento supernapínavý thriller s obrovskou dávkou očakávaní občas ubíja prílišná prekombinovanosť a pointa, ktorá síce nechá vašu sánku spadnúť až ku susedom, ale je značne pritiahnutá za vlasy a vaša reakcia bude ´´what the f...´´. Celkovo ale nadpriemerné, mierne geniálne dielo. ()

DDT

Ve svém žánru lehce nadprůměrný film, který by díky pěkně ponuré atmosféře fungoval i bez té převymyšlené psychiatrické linie jako roztomilá "obyčejná vyvražďovačka". Tři a půl hvězdičky. ()

PauloZ

Identita je přesně ten film, který musíte sledovat celý od začátku až do konce, jinak nemáte šanci film pochopit a můžete na něj mít velice sporný názor. Do 2/3 filmu se totiž jedná a obyčejné propletení osudů s pár haluzema, u kterých se člověk třeba i s nadhledem usměje. Jenže přesně v tomhle místě, kdy už si říkáte, že je to divná blbůstka Vás scénárista totálně uzemní a navede na správnou kolej. Já jsem změnil názor během vteřiny. Pro mě celkem silný zážitek. ()

Marsik

Kvalitní thriller! Lekavé scény fakt stály za to :) Závěr kapánek těžce pochopitelnej, ale jinak 80 minut uběhlo jak nic. 77% ()

Tryskomyš

Po novém zhlédnutí měním hodnocení ze 3 na 5 hvězd. Čas ukázal. Podle mě je to psychologický thriller, nejen mysteriozní. ()

Cimr

Identita je jen krok za nejlepšími díly žánru (Mlčení jehňátek, Šestý smysl, Sedm), nicméně ten krok je znát. Začíná napínavě (od televize neodtrhnete oči!) a napětí nepoleví až do trochu rozpačitého konce. Má to atmosféru, má to dobré herce, ale ta konečná pointa je skutečně takový skok úplně jinam. Neříkám, že je špatná, jenom se nehodí ke skvěle vystavěnému začátku. ()

fcreading

Tvorcovia si zámerne dovolili nás prekvapiť, šokovať a to sa im aj podarilo aj keď nie úplne. Predovšetkým fantastický výkon predvádza John Cusack ( Pokoj 1408) a Amanda Peet, s niektorými to už ide skopca napr. nesadla mi tam tá blondýna, ktorá stále iba vrieskala. Spočiatku neviete kdo zabíja a prečo, až si uvedomíte že vrah môže byť hocikto, až sa dočkáte šokujúceho záveru, ktorý je ale o niečo premyslený a naťahovaný ale i tak celkový pocit umňa bol skvelý 80 percent. ()

selfesteem

Neustávající průtrž mračen, problikávající světla zapadlého motelu do nekončící noci, ve které najde smrt tolik lidí. Brilantní začátek s úžasně navazujícími scénami...děsivý, napínavý a překvapivě často velmi humorný průběh ( "I wish I had beige"...) a naprosto úchvatný konec, ze kterého mě mrazí ještě teď. Nenudila jsem se ani minutu a i kvůli vtipným dialogům, dokonalým děsivým scénám, poutavé hudbě a působivě natočené scéně rozuzlení, která už by nemohla být působivější, jsem na tom tenkrát byla v kině 4x.(Co mi trochu vadí, že ten můj oblíbený konec má dvě verze, mně osobně více baví ta, ve které se vůbec neobjevuje "skutečný pán", ta v kině nebyla) ()

Seejey8

Identita je zajímavý thriller, na který sem si popravdě dlouho nenašel čas, ale teď musím říct, že ničeho nelituji. Je to sice SKORO klasická vyvražďovačka, u které máte na začátku svůj vlastní "tip", kdo bude asi tím vrahem.. ke konci jsem tedy zjistil,že jsem byl naomylu a že je vše jinak a to mě i trochu mrzelo. Ale (i když jsem si to popravdě chvíli myslel) nečekaný závěr, mě opravdu dostal. Příjemná věc, která už ovšem podruhé nemá cenu :/ .. 4* (75%) ()

havLord

Mangold vůbec nemá dobrou ruku při výběru scénářů, ten k Yumě byl od půlky postavenej na hlavu, k Zemi policajtů vůbec durch hloupej (napsal si sám) a k Identitě je logickýma děrama v ději prošpikovanej jak ementál. Jo, charaktery tu skapávaj efektně, atmosféru slušná, jenže pointa mi přišla trapná, i když má jistou působivost a svym způsobem je dobrá, ale zas jí sráží nelogičnost v jednání postav. I tak je Identita zatim to nej, co jsem od Mangolda viděl a teda musim uznat, že i když jsou jeho filmy takový velmi pochybný kvality, režie je na vysoký úrovni- koukatelný jsou víc než hodně. 70% ()

Ellmariachi

Když jsme se na to dívali v jeden moment jsem si uvědomil, že jsem to už viděl. Snažil jsem se vybavit si kdo že to tam obyvatelé masakruje. Jediné co jsem si ale vybavil bylo to, že před X lety jsem pointu nějak nepobral. Přičítal jsem to nepozornosti apod. Můžu říct, že mě vše bavilo. Začátek, kdy se střípky skládaly dohromady. Vylidňovací střed, snaha o rozklíčování šifry při hledání vraha. Celé to pro mě ale skončilo právě pointou. Mě prostě nesedla. už se nedivím, že jsem to tenkrát díky reklamám a asi opravdu nepozornosti nepobral. Tentokrát totiž ano, ale výsledek mě nijak nenaplnil. Spíš naopak.... 65 procent. ()

Džejkop

Když to vezmu od podlahy, tak hned ten začátek dává tušit, že půjde o poměrně temný a tajemný thriller. To se také plnohodnotně potvrdilo. Vlastně ono to zpočátku vypadá hlavně temně, tajemně až nepochopitelně někdy během příběhu. Prostě jako jen náhoda (v podobě prudkého deště), která svedla několik lidí do jednoho zapadlého motelu. Tedy ta náhoda, až později vyzní jako řetězec neskutečných náhod, které nebyly náhody, ale pečlivě připravený osud. Zpočátku děj v motelu vypadá obyčejně, pár lidí je naštvaných, zklamaných s tím, že počkají do rána a všechno se vrátí do starých kolejí. Po první vraždě dojde k prvnímu průlomu, děj začne být naprosto temný. Pak postupně začnou padat hlavy jedna po druhé. A když se jakoby všechno objasní, dokonce je dopaden vrah, vypadá všechno na štastný konec. Opak je pravdou, do příběhu nám vstupuje velká míra nejasností a nevysvětlitelných úkazů. Opět padne pár hlav pod rukou pana kata. Příjde opět další průlom, dost nečekaný, vše se odehrává jen v jedné zvrácené schyzofréní mysli. Postupně tedy přežije ta správná osoba z těch nekolika rozdvojených a konečně to vypadá na sladký konec. Jenže zase se tak nestane, ukáže se že pachatelem je ten, od koho by to málo kdo čekal a sám pan psychiatr na to doplatí. Takže zkrátka, z tohoto počinu na člověka dýchne pocit beznaděje a taky to, jak záhadná dokáže být lidská mysl. ()

MikO_NR_1909

Náhodou, mne sa oveľa viac páčilo koncové vysvetlenie psychickej lability a narušenia ako samotné suché analýzy deja v prvej polovici. Pretože diverzita nápadov a situácií v moteli nemala žiadny reálny pohon a iskru. Čiže ja by som sa venoval vylepšeniu prvých 50. minút, zlepšil scenár, vizualitu a predovšetkým z hercov vytiahol skrytý potenciál. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)