poster

Ecce homo Homolka

 • anglický

  Behold Homolka

Komedie

Československo, 1969, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bestlama
  ***

  Tak aspoň něco "českého", co mě aspoň občas rozesměje .. Typická česká rodinka, ale vtipné to je, postavy jsou vcelku dobré, herci kteří je hrají, tak taky ..(21.5.2009)

 • paascha
  *****

  To se nedělá, smát se druhejm, říkali mi v dětství. Ale když já si prostě nemůžu pomoc:-)))))))))(14.1.2008)

 • Morien
  ****

  Asi kvůli účasti Heleny Růžičkové jsem měla vždycky dojem, že se jedná jenom o jakýsi "prequel" ke Slunce seno a proto jsem ani neměla potřebu se na to koukat. Můj soud byl špatný, film naopak vůbec špatný není.(26.5.2010)

 • Sarkastic
  ***

  Popravdě řečeno, z celé téhle Papouškovy trilogie jsem viděl vždy jen chvíli, ale i těch pár minut moji osobu vždy svým buranstvím a nevtipností iritovalo natolik, že i přes četné reprízy mě nikdo nepřesvědčil zkouknout alespoň jeden z dílů od začátku do konce. Po několika letech záměrného ignorování mě však nakonec povinnost donutila zhlédnout Ecce homo homolka celé a stejně jako třeba v případě Hoří, má panenko (ano, znovu Papouškův citelný rukopis), musím přece jenom změnit, nebo spíše poupravit názor. Ano, přiznávám, chvílemi jsem se docela bavil, vcelku si i užíval atmosféru snímku, oceňuju dobře typově vybrané herce, ale víc mně tahle „výborná“ společenská satira opravdu nedala, nejspíš ještě moje maličkost stále nedorostla její intelektuální náročnosti :-) . Celkově zvědám hodnocení z pomyslného hnoje na lepší 3*. „Tak ho vidíš dědka. Ono mu nestačí, že mně zničil život, ještě mi bude ničit povlečení.“(24.12.2012)

 • kinej
  *****

  Absolutní realismus. Jak takovýhle film vznikne? Je předem napsaný scénář, nebo lidi improvizují? Jak docílit takového realistického efektu. Skoro až dokument. Ze všech postava teče frustrace, všichni jsou naštvaní.(21.11.2004)

 • - V spálni Homolkových visí obraz Madony s Ježiškom, ktorý pôvodne zdobil príbytok rodičov hlavného hrdinu filmu Černý Petr (1963). (Raccoon.city)

 • - Josef Šebánek (dedko Homolka) v čase nakrúcania nebol herec. Všetko improvizoval, nepoužíval žiaden scénar a režisér sa obával, aby nepovedal niečo nevhodné. Vždy sa však udržal v rámci normy. (unagi)

 • - O natáčení scény, kdy jsou obě rodiny v jednom pražském bytě a hádají se, Helena Růžičková později pronesla, že byla filmována v létě, ve velkém počtu lidí na malém prostoru a za takového vedra, že se herci ani nedrželi scénáře a skutečně na sebe křičeli. (Claude Speed)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace