poster

Ecce homo Homolka

 • anglický

  Behold Homolka

Komedie

Československo, 1969, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • juta
  ****

  Je to možné, film se dá natočit i jen z toho, že někdo někoho zamkne v pokoji a pak se všichni pozamykají navzájem. No, aby to někomu nestačilo a aby každý viděl, že je toto možné jen u nás, tak pokud někdo bude volat o pomoc, tak v nejlepším případě je utéct pryč.(15.4.2013)

 • Sobis87
  *****

  Když se řekne „film o české povaze“, okamžitě si vybavím Ecce Homo Homolka Jaroslava Papouška. Tento film pojednává o pražské rodině Homolkových, která se jednoho dne rozhodne vyrazit na výlet do přírody, aby si každý z nich užil trochy toho zdravého vzduchu. Díky velmi rozmanitým charakterům, které tvoří celou rodinu, osobně tento film považuji za velmi vtipnou ale zároveň i pravdivou sondu do tradiční české rodinky. Dominantní babička, která si zaslouží přívlastek „generál“, suverénní děda, jejich syn Ludva řízený svou věčně nespokojenou manželkou Heduš a jejich dva synové (dvojčata) – konfrontace takových figurek prostě nemůže vyústit v bezproblémově strávený den v přírodě. Místo toho diváky čeká pravé rodinné peklo, které je zároveň i pekelně zábavné. 100%(8.6.2009)

 • Hromino
  ****

  Bláznivá komedie o bláznivé rodině, která pobaví, zasměje a co především, promítnete si, kolik takových rodinek žije v České republice každý den.(16.7.2008)

 • Galadriel
  *****

  Krásná komedie, která je opravdu ze života průměrné české rodiny.(22.2.2005)

 • sud
  *****

  Excelentní komedie a velmi realistická sonda do života jedné obyčejné rodinky. Děda Homolka je asi největší hláškař českého filmu a scéna s házením cigaret do okna je nesmazatelně zapsaná do dějin kinematografie. Jeden z nelepších tuzemských filmů, bez nadsázky. 100%.(15.2.2005)

 • - Josef Šebánek (dedko Homolka) v čase nakrúcania nebol herec. Všetko improvizoval, nepoužíval žiaden scénar a režisér sa obával, aby nepovedal niečo nevhodné. Vždy sa však udržal v rámci normy. (unagi)

 • - Ve 49 letech poprvé ve filmu Marie Motlová. (M.B)

 • - O natáčení scény, kdy jsou obě rodiny v jednom pražském bytě a hádají se, Helena Růžičková později pronesla, že byla filmována v létě, ve velkém počtu lidí na malém prostoru a za takového vedra, že se herci ani nedrželi scénáře a skutečně na sebe křičeli. (Claude Speed)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace