Ecce homo Homolka

Behold Homolka

Komedie

Československo, 1969, 80 min

Naprosto věrný obraz průměrné české rodinky. S Homolkovými se skutečně může sžít (i dnes) spousta z diváků, kteří i dnes po letech propukají v smích, když vidí ve filmu to, co jim v běžném životě zase tak směšné nepřipadá. Herci jsou naprosto kouzelní a navždy mi v hlavě utkvěl hlavně Josef Šebánek.(3.8.2002)

Ecce cinematografica satira... :-D) - Nedosažitelná a dosud nepřekonaná sonda do života českého šosáka. A kdo líp že dneska žijete, hoďte kamenem... S padesátiprocentní slevou od Lidla.(11.1.2006)

Krásná komedie, která je opravdu ze života průměrné české rodiny.(22.2.2005)

Takoví jsme byli, takoví jsme a takoví i bohužel zůstaneme. Jelikož češi jsou největší burani ve vesmíru.(14.2.2009)

No, já nevím, je to celkem dobrá zábava, ale mě tahle uřvaná rodinka nikdy moc nezaujala. Snad až ve třetím díle. 65%(31.12.2007)