poster

Ecce homo Homolka

 • anglický

  Behold Homolka

Komedie

Československo, 1969, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  *****

  Odzbrojující Papouškovo opus magnum. Hleďme, člověk... Narozdíl od biblického citátu, v němž se má vyzdvihnout jedinečnost a velikost lidské bytosti, ukazuje nám satirický snímek Jaroslava Papouška člověka ve velmi křivém zrcadle - jako bytost nízkou, přízemní, záludnou a svým způsobem velmi primitivní. Řekl bych minimálně stylizovaný pohled do duše české středostavovské maloměšťácké rodiny (i když kdybych chtěl charakterizovat onu Homolkovic rodinu, použil bych spíše okřídlenou frázi o ,,italském manželství"). Papouškův film má sílu sociologické studie a ono ,,Nerudovské" vykreslení postaviček je přesné a typově trefné (hlavně postavu dědy v kongeniálním podání Josefa Šebánka i fyziognomicky trefně věrnou potkávám denně ve svém okolí) a jde o to postihnout ten příznakový rys maloměšťáctví a buranství. Dobře se dívejme. Takoví jsme...(28.4.2007)

 • Aky
  *****

  Klasika, která je tak česká, že je zřejmě nepřenesitelná. Ale my se u ní božsky bavíme.(25.2.2011)

 • Galadriel
  *****

  Krásná komedie, která je opravdu ze života průměrné české rodiny.(22.2.2005)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Buranská sláma trčí Homolkům z bot až někam ke kolenům. Nejradši bych napařil dvě hvězdičky, protože zde prezentovaná banda malicherných čecháčků je protivná až za roh, na druhou stranu je to vše natolik výstižné a přesně zahrané, až z toho mrazí. Výborná satira.(22.3.2010)

 • swamp
  *****

  Homolkovi - definice české rodiny. Toť vše.(13.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace