foto

Matěj Forman

  • nar. 23.8.1964 (55 let)
    Praha, Československo

Biografie

Narodil se 23.srpna 1964 jako syn režiséra Miloše Formana a herečky Věry Křesadlové. Už jako několikaměsíční miminko si s bratrem Petrem zahrál ve filmu ZLOČIN V DÍVČÍ ŠKOLE, následovaly dětské role v sérii o rodině Homolkových. Vystudoval filmovou a televizní grafiku (VŠUP a Kolumbijská universita).

Od roku 1984 společně s bratrem Petrem a se zcela nepříbuzným Milanem Formanem rozjíždí některé divadelní projekty jako byly např. Forman a Herodes, Divadelní poutě, Bouda. V těchto projektech je scénickým výtvarníkem, jinak působí taktéž jako grafik a ilustrátor. Později roku 1991 zakládají Divadlo bratří Formanů, které postupem času spolupracuje s např. Evou Holubovou. Představení Kráska a zvíře, za které získal v oboru scénografie Matěj Cenu Alfréda Radoka, bylo dokonce uváděno na scéně Národního divadla.

V současnosti se věnuje převážně divadelnímu umění a činnosti ilustrátora, kdy ilustroval knihy z nakladatelství Meander, hlavně Jiřího Stránského. V televizi či filmu vystupuje sporadicky.

Vít "tuberaq" Konečný

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2006 Před půlnocí (TV pořad)
1998 Na plovárně (TV pořad)
1992 Posezení s Janem Burianem (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky