Jednorozený

(festivalový název)
  • USA Begotten
Fantasy / Horor / Experimentální
USA, 1990, 78 min

Begotten jako lyrická báseň a zároveň brutální obraz zavede diváka daleko za hranice vkusu. Perverznost a brutalita filmu si steží hledá sobě rovného. Jaký osud potká Matku přírodu a jejího syna v této černobílé ďábelké hře? Záběry z filmu byly použity i v písni "Cryptorchid" od Marilyna Mansona. (raffspIn)

jankaxdavid

Begotten. Bizarné dielo Edmunda E. Merhiga poukazujúce na prirodzený cyklus: smrť a zrodenie. Z filmu ľahko vyčítať, že sa autor snažil dosť experimentovať s prvkami hororu. Začiatok sa otvára morbídnou scénou samovraždy boha. To je však bohužiaľ jediná časť filmu, ktorá bola ako tak zaujímavá . Ostatok je už len neprajne zdĺhavý, nezrozumiteľný a rozmazaný, plný neužitočných čiernobielych snímok ničoho. Autor sa tento prepad snažil zakryť tým, že je to umenie. Od toho to má však ďaleko. Musím uznať, myšlienka a základ veľmi dobrý. Prišlo mi však, že sa to snažili spracovať až moc „umelecky“ až z toho vzniklo také veľké kulo. :( ()

Caviar

Tento počin se snad ani  nedá označit jako film. Je to spíše umělecké dílo,a to dílo hodně bizardní.Směs umělecky Spojených fotografií do jednoho v podstatě nic neřikajiciho balastu do kterého musíte zapojit spoustu vlastní fantazie abyste alespoň částečně tušili, co se vlastně před Vámi odehrává.To všechno ještě podbarvuje zvláštní styl zvukové stopy,která se nedá k ničemu přirovnat.Nikomu to vnucovat nebudu, ale za podíváme to stojí a možná si vás to najde. ()