Vabr

V češtině jsem si zmínili Marquis de Sade a zajímalo mě, jak nějaké jeho dílo musí vypadat. Už dřív jsem slyšel nějaký tajemnosti okolo tohoto filmu. Je pravda, že je to hodně nechutné. Sexuální, perverzní, grafické. Plno nahoty, nechutných pedofilů, odporných myšlenek a pohledů, zvrácených činů. Taková vsuvka mimo, ale musím pochválit kameru. Nechápu, proč ji mají dvoutisícovky tak úděsnou. Zase zpět. Bylo mi z filmu hodně zle, cítil jsem se jako bych vykonal nějaký hřích, že jsem to sledoval, i dost smutno, protože mi bylo líto obětí, kterým se děly tato zvěrstva. Na atmosféře ještě dodává dobové zasazení a to, jak je film starý, takže vidíte ty nedokonalosti, ale to tvoří ten film. Saló aneb 120 dnů sodomy vás nudit nebude, ale ke konci (ve čtvrtém dějství) mi přišlo, že už to ztratilo svou laťku a bylo to trochu odfláknutě zakončeno, takže hvězdičku snižuju. Zdejší hodnocení zároveň chápu a zároveň si myslím, že by neměl být film tak odsuzován, ale spíš vykřikovat jako úkaz hrůz, které se na světě dějí. Vyhodnocení: Nemůžu říct, že by se mi film líbil, to bych zněl jako psychopat, ale můžu říct, že byl dobře zpracovaný ()

FeriusParfax

Jak jsem to po shlédnutí shrnula příteli. 3x jsem se vzrušila, 3x jsem se zasmála a 2x tam byly naprosto nehygienické scény. Myslím, že film neměl být o ničem jiném, než co nejvíc pobouřit. Takže se nebral ohled na děj. Ten byl velmi chabý. Proto dávám 2*. Nic pobuřujícího a nechutného (kromě hovínek k obědu) jsem ve filmu neviděla. Nesnažím se dělat machry a ramena, ale fakt to byla celkem nuda. Ještě, že to nebylo moc dlouhé. Ve filmu mi bylo navíc slíbeno mučení. To se tedy dělo v posledních 4 minutách a to snad ani nestálo za řeč… ()

Lenka0064

Film opět nepředčil knihu. Stejně jako u Nekromantika si myslím, že pokud by bylo točeno dnes, nedívám se s takovým klidem a pobaveným úsměvem. ()

Panacek odpad!

Nejdebilnější svinstvo, na které jsem si kdy koupil lístek do kina. Aby toho nebylo málo, tak jsem ještě před filmem musel poslouchat 20 minut Hendrichových tlachů o tom, že když se mi to nebude líbit, tak jsem dement (mimochodem, Hendrich, jako majitel jediného správného názoru na cokoliv, který se nepustí mikrofonu, ani když na něj půl kina křičí, ať už vypadne, to je kapitola sama o sobě...). Kruh hovna mě málem zabil, ještě že jsem měl pro sichr kelímek od piva (díky, Aero) a nemusel se tudíž až tak strachovat, že vrhnu někomu do klína. ()

Teleri odpad!

Dávám odpad, protože je to ošklivej film a je mrhání časem se na něj dívat. Kdyby člověk radši dobu nutnou k jeho shlédnutí věnoval nějaké ušlechtilé činnosti přinášející do světa víc "lásky". Pokud to neudělá, tak vlna "zmaru" zasáhne jeho mysl na dlouhou dobu a to k ničemu není ani dotyčnému člověku ani světu. (já se koukal na prvních tak deset minut a lituji i toho) Určitě je takovýchto filmů hodně, tak doufám, že na další nenatrefim.. ()

spacylemon

Viděl jsem to (možná naštěstí) zhulený jak mraky, takže úplně jinou optikou, co mi z toho ale naprosto nezkresleně vyšlo, je fakt, že takoví lidé skutečně žijou a může to být kdokoliv... třeba váš soused, prodavačka v krámu, učitel, co vás 5 let učil, vy... ()

Brinkley

Film hodnotím zhruba s dvouletým časovým odstupem. Původně jsem mu chtěla přiklepnout *** za poctivě zvládnuté filmové řemeslo. Nicméně nyní si uvědomuji, že si po těch dvou letech vybavuji jen pár scén, a to velmi mlhavě. Přitom jsem ale neprodleně po skončení promítání byla zralá na panáka - paradox. Saló se nedá upřít, že u diváka vzbudí tak silné emoce, jaké běžné snímky sotva kdy z člověka vydolují.... ale dosahuje jich velice laciným, prvoplánovým způsobem. Násilí člověka jistým způsobem vždy fascinovalo a fascinuje, a to i přesto, že ho z duše odmítá. Pokud ovšem jde o zobrazení fašismu, komunismu, zkrátka jakéhokoli režimu potlačujícího lidská práva, toto se mnohem přesvědčivěji zdařilo mnoha jiným. Třeba G. Orwellovi ve Farmě zvířat. Stačila bajka.....a tomu já říkám umění!! ()

the.emef

Jedna krásná hvězda pro Pasoliniho za to, že dokázal vymyslet tu největěí prasárnu, kterou jsem kdy viděl, sehnat na ni peníze a někoho, kdo mu to odehraje, a nakonec to i natočit. Tohle už se nejspíš nikdy nikomu nepodaří. Díky bohu! ()

waska odpad!

Naprosto nechutný zvěrstvo! Dívat se jak člověka nutí jíst výkaly, jak člověku řežou jazyk nebo jak mu pálí genitálie je opravdu nechutný a krutý. ()

Shaleman odpad!

Nechutné a nudné. Zamyšlení nad lidskostí, tyranií a moci podávat na talíři umaštěném od výkalů, s penisi jako přílohou, bílými řitěmi jako hlavním chodem za tónů ódy na perverznosti... v tom prostě nevidím budoucnost. po chvíli koukání jsem se dal do rychlého přetáčení v naději, že se objeví i něco jiného, než je pokus o impotenci diváků, celosvětové zrušení erekce a až poté (když se naděje změnila v niveč) jsem tento "skvost" vypnul, vymazal a zapomenul na něj. ()

Carolyn

Od tohoto filmu jsem čekala mnohem víc. Myslela jsem, že mě někam posune, že bude mít nějakou silnější myšlenku, nad kterou se člověku bude chtít přemýšlet. Ale při vší úctě k panu režisérovi, tohle prostě není dobrej film. A nemyslím si to proto, že by mi vadily ty nechutný scény (pravda, nechutný byly, ale po komentářích zde jsem čekala minimálně kuchání zaživa) - prostě je to o ničem. Ty dvě hvězdy jsou v podstatě jen za nevyužitej nápad. ()

Nyan

Nejnechutnější dílo v dějinách kinematografie! Kam se hrabou současné (rádoby)hnusárny jako Wrong Turn, Hory mají oči, atd. ()

m4xp4yn3

Nevím, jak mám tenhle film hodnotit. Příběhově ani historicky nemá valnou hodnotu, přesto je jeho vliv na kinematografii a na společnost obecně značný. ()

Primavera odpad!

Nie je to kontroverzné, pretože to by muselo mať myšlienku. Mne chýbala. V tomto filme, aj keď možno režisérov zámer zobraziť ľudskú krutosť a zvrhlosť, ktorá sa v spojení s mocou, mení na beštiu požierajúcu všetko to, čo nás robí ľudskými bytosťami, bol dobrý, ale takto sfilmované je to pre mňa len a len super inštruktážou pre sado-maso orientovaných spoluobčanov. Konzumácia hovien? Vypichovanie očí? Odrezávanie jazyka? Znásilňovania? Toho bol plný stredovek a zrejme sa týchto diablumilých praktík ľudstvo nikdy nezbaví. Pasolini, ale prečo si to vychutnávať v takmer dvojhodinovom filme? Len preto, že aj takí sme ľudia? No a čo s tým? ()

Puerdraco

Hmm, tento druh filmov sa dá buď označiť ***** alebo ODPAD. Rozhodol som sa pre prvú možnosť a to z dôvodu, že film je skutočne silným varovným výkrikom, že zneužitie moci je príliš ľahkou vecou. Bděte! ()

Nekroskop odpad!

Vydržel jsem 40 minut. Doufal jsem, že to bude dýl. Že je to silně kontroverzní film jsem věděl a s tím jsem do toho šel. Jsem ale zklamaný, pokud vynechám prasárny a hnusy tak je to šílená nuda. K tolik komentovaným hovnům, které film v podstatě proslavili, jsem se ani nedostal. Superpero, Sud a další mají pravdu. Tomuhle filmu se opravdu nic jiného, než odpad!, dát nedá. ()

josieaddms odpad!

Asi nejděsivější a nejodpornější film co jsem kdy viděla. Stáhla jsem si ho ale jen proto, abych si mohla porovnat s filmem Antikrist - všimněte si, že osoby které dávají tady odpad a podobně nízké hodnocení, dají Antikristovi klidně čtyři hvězdičky a víc! S tím že je to skvělý film plný skrytých poselství a podobné kydy! Oboje je to hodně silná uchylárna, ale i přesto mi přijde že Pasolini, který musel být fakt nenormální, měl ve svém filmu daleko víc věcí které chtěl říct, na rozdíl od Triera kteréhož výpověď byla "jsme v lese, kdysi se nám zabilo dítě, vyspíme se spolu, jsme v lese, ustřihneme si genitálie a tak to skončí". V tomto filmu některé narážky na zlo, odpornou povahu lidí, a zvráceného pohledu na morálku nebylo tak docela od věci. Úplně se stydím za své CSFD kolegy, a za jejich pokrytectví a úchylnou ubohost. Všichni se musí tvářit jako hrozní intelektuálové kteří nesmírně chápou celé to poselství těchto sado-porno filmů. Tyhle snímky jsou sami o sobě dost odporné, ale lidé kteří je obhajují jsou ještě horší. Myslím že na tenhle film asi nikdy nezapomenu. ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri