Nechte ho jít

• USA Let Him Go (více)

Přišli o syna, ale za žádnou cenu nechtějí přijít o vnuka. Poklidný život penzionovaného šerifa George Blackledgea (Kevin Costner) a jeho ženy Margaret (Diane Lane) přeruší tragická smrt jejich syna. Vzápětí jim osud uštědří další ránu. Jejich snacha se znovu provdá a s novým partnerem odjede žít k jeho rodině. Pochopitelně s sebou odveze i svého malého synka. George a Margaret by se s tím snad nakonec smířili, kdyby nový partner jejich snachy neměl násilnické sklony. I proto se vydají na strastiplnou cestu přes půl země do Dakoty, aby v případě nouze zakročili a odvezli chlapečka s sebou domů. Jenže jeho nová rodina, jíž šéfuje svérázná Blanche (Lesley Manville), něco takového rozhodně nedovolí. (Cinemart)

alldo.raine

No, představoval jsem si to jinak, ale co nadělám...... Costnerovo minimalistické hraní je prostě nejlepší a zde to jeho tylu hraní bylo ušité na míru. Postava Diane Lane mě celý film štvala, ale zahráno fantasticky. Pomalé tempo jsem si moc užíval a nebylo ani trochu na škodu. Zajímavé drama s povedeným scénářem a nestárnoucími hvězdami v hlavních rolí. ()

pushover

Trochu westernovej příběh zasazenej do začátku 60 let. Nenápadně gradující až k adrenalinovýmu finále. Costner mě baví až teď kdy je důchodovym věku. ()

papadoce

Skľučujúca psychologická dráma vo veľmi pomalej atmosfére, ale so skvelým Kevinom a úžasnou Dianou. Chémia medzi týmito hercami bola hmatateľná a skutočná. Ich vzťah bol natočený hrozne uveriteľne a veľmi citlivo. Film sa nikam nehrnie, ale je atmosféricky premakaný, drží diváka v napätí, dáva mu možnosť vydýchnuť, rozcítiť sa pri spomienkových sekvenciách a nakoniec vychutnať si aj celkom emotívny záver. Treba uznať, že Blánš mala opraty vedenia svojej milej Adamsovej rodiny pevne v rukách a klučiny ju počúvali na slovo. Len odfaklili hnáty nesprávnemu šerifovi, na čo teda doplatili. Výrazná atmosféra a citlivé obrázky “lásky” robia z tohto filmu dobrý biják. Kevin s Diankou si vybrali na staré kolená skutočne dobré role v dobrom filme s umnou réžiou. Posielam spokojné štyri hviezdiny do južnej Dakoty. Milí ľudia tam rančujú, len čo je pravda. ()

oldy

Tak trochu jsem věděl jak to asi dopadne. Costner a Lane dokazali udržet moji pozornost po celý film. 7/10 ()

Bezda22

Pohodovej film. Záporáci dobře zákeřný a zlý. Trošku chybělo víc napětí. Tam by se dalo víc přitvrdit... 65% ()

Mamlas odpad!

Babička s dědou jedou na výlet s cílem najít snachu a s vnukem ji navrátit na jejich ranč. Přes 90% filmu je masakrální nedívatelná nuda, jak babka kecá s dědou. Zbylých 10% ujde jakž takž. Ona totiž první nějaká konečně dívatelná událost přichází až po 75 minutách naprostého hypernudného zmaru. Když to tak zprůměruju, vychází mi zaslouženě odpad. (6%) ()

DJ Kritik

Film, ktorý rieši vzťahy medzi svokrou a nevestou a následne aj vzťah medzi jej novou rodinou. Nie vždy ide všetko ako má. Ale tak nejak mi to nesedelo. ()

PlysovyMacko

Hlavní hrdinovia, manželský pár cestujú do ďaleka, aby získali do opatery svojho vnuka  potom čo zistia, že otčim ho bije. Narazia na veľký odpor, kde otčimova matka je nebezpečný človek. Film je rodinnou drámou, ktorá vyeskaluje do thrilleru (scéna so sekerou, horiaci dom). Koniec sa nezaobíde bez obetí. ()

Tominni

Spíše komorní drama o manželech, kteří ztratí syna a díky neústupné Margaret (skvělá Diane Lane) se vydají zachránit svého vnuka - jen je otázka, za jakou cenu to bude. Pomalejší tempo nevadí, napětí graduje. Do toho Vidlákova v Dakotě by se mně tedy nechtělo. ()

solisoli

Dráma typicky v americkom štýle komunikácie, čo amíkom rozhodne muselo sadnúť. O tom ostatnom, čo sa týka príbehu, nie je o čom uvažovať. Dobré herecké výkony v rolách dôchodcov Kostnera a Diane Lane. To bolo asi všetko pre hlbšiu analýzu ťažkopádneho deja, ktorý sa až nakoniec od prezentoval svojím dojmom. Na záver ma inšpirovala Diane Lane, že si asi otvorím živnosť na pošepkávanie epilógov pred cestou na druhý svet, miesto posledného pomazania, pre neveriacich. ()

Renswo

Let him Go : emotívna trilerová dráma so silným príbehom. Kevin Kostner a Diana Lane si tu zahrali starší pár a táto rola im veľmi pasuje. Z ich chémii ktorú medzi sebou majú je cítiť naozajstnú lásku a vy im môžete veriť  , že sú naozaj šťastne zamilovaný. Kostner tu hra bývalého šerifa na dôchodku a užíva si Ranč. Lane je typická tvrdá matka v domácnosti. A aby to všetko nebolo len take krásne , tak osud im to šťastie prekazí , nečakanou tragédiou . Nešťastná náhoda im zabije ich vlastného syna. Jeho manželka a dieťa , vyrastajú pod ich strechou na ranči až kým si časom nevezme nového manžela , ktorí ich fyzicky týra. Jednej noci sa vytratia z bydliska a náš postarší pár sa rozhodne zachrániť vnuka pred násilím. Dej je pútavý a napätý. Vrelo odporúčam ()

deizolator

Tak povedené nepříjemně napjaté pocity ve mě naposled dokázali vyvolat jen skuteční lidi.. u mě doma. Rozjezd byl možná trochu pomalý, ale zpětně ho vnímám jako nezbytný úvod do nálady. ()

safixxx

Když je dobrej příběh a TOPové herecké obsazení, není co řešit. Skvěle natočené gothic-western krimi vsazené do amerických 60tek uprostřed hor, vtáhne člověka do děje již od počátku a graduje až do konce. Diane Lane převedla výkon skoro na oscara. ()