Devátá brána

• Španělsko La novena puerta (více)

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy "Devět bran do Království Stínů" jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným... (Magic Box)

Tyny

Začala bych tím, že podstata filmu je nulová. Žádnou pointu nebo něco, co by mi film dal, jsem nenašla.. Ani bych neřekla, že je to horor, spíše Thriller, ale co už. Tajemné prostředí a neobvyklý konec. Devátá brána sice bohužel není podle mého gusta, ale někdo si v tom najde své. ()

Belbo

Jedna z nejpříšernějších filmových adaptací, kterou znám. Takhle zprasit skvělou knižní předlohu... ()

Lachtaan

Premisou a vzezřením hodně atraktivní kousek, který se ale velmi brzo sklápí v nepřehledný hon za prapodivnými vazbami na Satana, jenž na svých bedrech sotva unese snaživý Johnny Depp. Náznaků hororu a mysteriózna tu lze najít víc než dost, že by to ale ve finále mělo diváku podat jakokouli formu zážitku, to už je zahaleno větší vrstvou prachu než knihy ve většině zde zobrazených expozic. [viděno na Netflixu 10.1.2024] ()

lennyd

Dean Corso (Johnny Depp) jest knižním detektivem. Pátrá po původech knížek, docela tomu rozumí, a nebrání se ani přivydělat si pár dolarů do své kapsy (viz úvodních 5 minut). Takže, když mu Boris Balkan (Frank Langela) nabídne práci, aby prozkoumal knihu "Devátá brána", za kterou byl její autor v roce 1667 upálen, neváhá a jde do toho. Na světě jsou tři kopie této knihy, a Dean má zjistit, která je ta pravá. I když mu jde brzy o život, nevzdává se .. Film má bohužel docela sestupnou tendenci, od začátku skvělé, ke konci už "jen" zajímavé, ale stejně jde o nadprůměrný film (k čemuž skvěle napomáhá i Johnny Depp).. A trošku toho tajemna nikomu neuškodí :) ()

Redswif

Velice fešná podivaná, která vás až do konce drží v nejistotě a v napětí. Hudební doprovod jen umocňuje atmosféru. Go J.Depp go ()

majxik

Asi jeden z prvních filmů kde jsem si všimnu Johny Deppa , a ocenil jsem jeho herecké schopnosti, a také tento film trošku vyzvyhuje z jinak průměru. ()

dANo

Moje sklamanie z tohto filmu spôsobila hlavne plytkosť a predvídavosť príbehu... námet dáva určite oveľa viac možností. Škoda. :o( ()

Tereza666

Samozdřejmě se film liší od ostatních ve kterých Depp hraje, ale i tento má své kouzlo. Pro mne naprosto skvělá ponurá atmosféra, vynikající hudba která to vše doplňovala a jako třešnička na dortu Depp. Já se rozhodně nenudila. ()

shantim

Od Polanského jsem čekal hlubší vyprávění, vrstvení děje, tajemno ukryté v člověku a pomalu odhalované, postupnou gradaci tohoto odhalování a také i filmové akce. Nakonec je Devátá brána jen průměrným filmem se satanskou tematikou. Špatný ale není. 68% hvězdiček ()

zdenny

Nádhera. Nemohu zapomenout. Pro mne naprosto unikátní v ději, atmosféře a ex i interiérech. Filmy typu "Šifra mistra Leonarda" prostě miluji. V tomto filmu nás středověké tajemno dovedlo na francouzský i italský venkov, do starých a starodávných budov. To fakt miluji. A navíc Johnny Depp v civilní roli. Opravdu jsem si to hledání "Ďáblovy knihy" náramně užil. ()

ZeroCZ1233

Když jsem se dozvěděl, že se tento film točí kolem knih a hlavní hrdina je milovník knih, tak jsem se do toho vrhl. Sice s minimálním očekáváním, ale vrhl. A ono se to kupodivu povedlo. Nejlepší aspekt tohoto snímku je atmosféra. Takovou atmosféru, kterou jsem zažil zde, jsem zažil jen jednou a to při hraní legendární hry Broken Sword. Taková ta tajemná atmoška, kdy víte, že se kolem něco děje, ale nedává se to tak najevo a hlavně to ticho. Třeba já si pod pojmem New York představím živé město, ale v tomto filmu mě dovedli do ulic, kde sotva prošla noha. To stejné se v podstatě dělo ve všech místech, které hlavní hrdina navštívil, prostě nikde žádní lidé a to tomu dodávalo ještě tísnivější atmosféru, kde nevíte, kde divák neví, co ho čeká za rohem. Postavy. Nejlepší je samozřejmě hlavní hrdina Corso v podání Johnnyho Deppa. Milovník knih, který svou zálibu využívá i ve své profesi a díky tomu má možnost si sáhnout na dost vzácné kousky. Vedlejší postava, takzvaná "Dívka v podání režisérovi manželky je taky dobrá a tvoří další tajemný prvek tohoto filmu, protože se v podstatě nedozvíme, kdo to sakra, proč dělá to, co dělá, proč tak tajemně mizí a zase se vrací a mnoho dalších otázek. Nejslabší je záporák, který se sice v jeho prvních scénách celkem zajímavě představí, ale nakonec to je jen další průměrný ctižádostivý egoistický debílek. Příběh se mi také líbil, cestování po světě při hledání posledních dvou kopií ze tři je zajímavé a zase okolnosti kolem té knihy dodávají filmu to již několikrát skvělé tajemno. Všechno tohle trvá do půlky, možná do první tři čtvrtiny filmu. Ta poslední čtvrtina spadne bohužel do průměru a postavy se začnou chovat hloupě a jinak, než se chovali celou dobu předtím, což je škoda. A jako jednoho z mála mi ani otevřený konec ani moc nevadil. Všehovšudy dávám 4*, protože si to tento snímek za první tři čtvrtiny vážně zaslouží, protože i přesto to je nedoceněné dílo, na které by se měl každý milovník tajemných, atmosferických a pomalejších filmů, podívat. ()

VanTom

Asi si z tématu filmaři nestříleli, jak by naznačovala "lišácká" hudba, jenže jakákoli temná znamení či akce zde vypadaly vyumělkovaně, skoro až směšně a žákovsky, resp. stařecky nezvládnutě. Přitom zkoumání pravosti / rozdílů tří kopií jedné starožitné satanské knihy skvělým Johnnym Deppem zaujalo, fraška se z něho stávala až postupně (k čemuž velice přispěl příšerně bezduchý výkon i výraz záhadné dívky Emmanuelle Seigner). ()

lykan9

Já osobně mám Devátou bránu velice rád. Nejedná se sice bůhví jaký horor v pravém slova smyslu, ale přesto, že se film točí z větší části u knih, jejich studování a nahlížení do nich, tak je atmosféra prakticky pořád napjatá. Z větší části za tento atmosferický pocit mohou lidé ze scénogarfie a hudby. Díky nim mám vždy pocit napětí a díky prostředí i sklíčenosti. Uznávám, že na pět hvězd Devátá brána nemá, ale rozhodně nemohu souhlasit s tím, že film se pohybuje v šedých číslech. Tato totiž má vypadat umírněný horor s démonickou tematikou. ()

cross

Přestože film nedosahuje kvalit literární předlohy a jeho scénář by si zasloužil trochu vylepšit, jedná se o zajímavý thriller-nethriller, kde nic není, jak se na první pohled může zdát. Celý snímek se táhne v napínavém duchu, především kvůli velmi dobré hudbě a výpravě. ()

drackula

Film si ide prakticky celú minutáž svoje mierne a miestami nazáživné tempo. Johny Depp predvádza svoje dokonalé optimum a z veľkej miery tento priemerný film zachraňuje. Nič svetoborné, nič hrozné. 60 % ()

Johnnyho Božská komedie

Johnnyho Božská komedie

04.12.2008

Johnny Depp už jednou pravost starého rukopisu ověřoval – vzpomínáte na Devátou bránu? Zdá se, že bude opět listovat „v knihááách vázaných v kůži“. A co je v nich „napsáááno“? Danteho Božská komedie.… (více)