Devátá brána

• Španělsko La novena puerta (více)

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy "Devět bran do Království Stínů" jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným... (Magic Box)

kluzo

Abych se přiznal, nechápu negativní hodnocení. Za mne je to jeden z nejlepších filmu žánru, do kterého Radim třeba i Leonardovu šifru. Depp je skvělý jako většinou. Temná atmosféra mnohdy prodchnuta "erotickým" napětím se mi taky líbila. ()

Drom

Hm, to možná bylo lepší, než si pamatuju. Navíc ty detaily, kterých si člověk všimne. Nejdřív jsem si to vůbec nevybavoval, ale postupně se mi vzpomínky navracely a musím říct, že jsem se docela dobře pobavil. Zejména některé scény, to jsem si zvolal: No, tohle je film! Na rozdíl od jiných. Stejně tak hudební podkres (na rozdíl od jiných) v některých scénách tak krásně vybarvoval kontrast mezi pocit hlavního hrdiny a nezůčastněného okolí. Ale nezůstanu jen u chvály, protože mi přišlo, že se nějak vytratilo budování napětí a všechno to nakonec zařizovaly jen podpůrné prvky. Lepší tři a časem uvidíme. Je ještě hodně žump k prozkoumání, třeba budu jednou ještě za ten film rád. No vlastně už jsem. ()

Torgal

Mysteriózny thriller, ktorý stavia hlavne na atmosfére. Tá sa v samom závere zosype ako domček z kariet vo chvíli keď Langella začne so satanistickými rituálmi. Kým sa len pátra po knihách napísaných Luciferom ale funguje veľmi dobre, hoci aj vtedy je to celé rozťahanejšie než by mi bolo milé. Spracovanie mi prišlo skôr na úrovni lepšieho televízneho filmu, no výborný Depp ho drží nad hladinou. 6/10 ()

Stíba

Byť finále a celkové vyplynutí může působit celkem prázdně, ta celková mystická atmosféra, postavy a některé celkem dost mrazivé scény to z nějakého průměru přece jenom určítě zvedají. Blízký pohled do tváře Emmanuelle Seigner byl pak kapitolou sama pro sebe a pokaždé jsem čekal, kdy vyskočím až ke stropu při nějaké šokující přeměně na ďábla :-) ()

chlebos

Celý čas pečlivě budovaná tajemná atmosféra filmu vezme za své při velmi divném závěru, který jsem nepochopil. Taky jsem měl (ač jsem nekuřák) chuť zapálit si Lucky Strike.:) ()

mirror

Thriller s pozvoľným tempom, ktoré otupí divákovu pozornosť a ten si prestane všímať čo je na ktorej rytine Deviatich brán do kráľovstva pekelného stvárnené a či sa Corso počas filmu do obdobných situácii naozaj dostal a tak si to musí pozrieť ešte raz, aby pochopil :-) ()

Quido

Docela pěkný filmík, ale už je to dost dlouho co jsem si ho mohl vychutnat. Depp zde opravdu hraje bajecne. ()

Odpadlik

Další film, který je důkazem mnohokrát omílané pravdy že napětí se nemusí vytvářet pomocí ďábelských efektů a potoků krve, ale jen třeba obyčejným záběrem do opuštěné ulice, kde jen trochu zlověstně šumí keře lemující silnici (scéna v Portugalsku). Vlastně takových scén je ve filmu hodně. Člověk pořád čeká co se kde vynoří a díky působivým lokalitám, atmosféře starých knihkupectví a domů nebo hudbě je pořád v napětí. Vlastně jde spíš o detektivku s hororovou zápletkou a neodolatelným J.Deppem, kterého mám v poslední době stále radši. Pokud jde o závěr, tak ten jsem si vyloužil po svém a nijak mě netrápí, narozdíl třeba od Identity. ()

Zevon

Film není průměrný, ale na to, aby byl výborný, mu maličko chybí. Polanski evidentně hledal svou bránu ve scifi v kombinaci s mystikou a horrorem. Přítomnost Deppa rozhodně nic nepokazila, bohužel je natolik dominantní, že ostatní postavy nevystoupí z jeho stínu. Přesto z toho vyšla dobrá jukna, za pár let si určitě ještě někdy pustím. ()

spofford

Satanismus pro široké publikum, ale proč ne, jen málo filmů se k němu otevřeně přiznává. Pár scén bylo nedotažených nebo naopak přetažených, ale kdybych měla hodnotit celek včetně brilantního hereckého arzenálu, tak se mi tento filmový příběh skutečně líbil. ()

liberator

Even Hell has its heroes, señor. (CENIZA) ***** Nothing is more reliable than a man whose loyalties can be bought with hard cash. (BORIS BALKAN) ***** ()

Kvasekus

Podle mě to neni vůbec špatnej film. Johnny je v něm skvělej a i díky hudbě se film pomaloučku rozjíždí a určitě byli všichni zvědavý jak to dopadne, ale ten konec...no minimálně určitě rozporuplnej. 75% ()

Lasombra

Mrazivá a tajemná atmosféra filmu se doslova lepí na paty. Výkon Deppa určitě není zanedbatelný a jde vidět, že ho to bavilo, točit s tak bravurním režisérem. Snad jen finální scéna byla maličko předimenzována. Knižní předlohu neznám, takže neposoudím. ()

BDMarty007

Díky osobité režii Romana Polanského a jeho smyslu pro atmosféru a tajemno má film určité kvality. Bohužel ale zůstává velmi dlužen své literární předloze, která je daleko propracovanější, ale překvapivě i sevřenější. Upřímně řečeno, ten film mě donutil si tu knížku přečíst. Nalákal mě, ale příběh samotný a jeho rozuzlení se v něm vlastně ztratily. Takže z mého pohledu je to slušný trailer k dobré knize: Arturo Pérez-Reverte: Dumasův klub (1993). ()

PedroPo

Věříte v nadpřirozené síly? Věřím ve svou provizi! Jak to ten Johnny dělá, že mu zrovna tyhle týpkové jdou? Ale jinak je to spíš průměr a nebýt tam právě on, asi dám o jednu hvězdu méně. ps - schválně koukejte, jaké číslo zadává Frank Langella jako kód do své knihovny... ()

Jazz06

Do půlky super film. Dobrá atmosféra, napnutej jsem byl jak struna... V druhé části to ovšem už pokulhává a místy je to nuda a z konce jsem byl při nejmenším v rozpacích. Depp byl excelentní takže slabé 4*. ()

Johnnyho Božská komedie

Johnnyho Božská komedie

04.12.2008

Johnny Depp už jednou pravost starého rukopisu ověřoval – vzpomínáte na Devátou bránu? Zdá se, že bude opět listovat „v knihááách vázaných v kůži“. A co je v nich „napsáááno“? Danteho Božská komedie.… (více)