Devátá brána

• Španělsko La novena puerta (více)

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy "Devět bran do Království Stínů" jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným... (Magic Box)

3n3my

Deviata brána má u mňa viac sympatií ako novodobé odrody Angels & Demons, resp. National Treasure. Pôsobí síce rozpačitejším dojmom, no má to atmosféru, myšlienku a poriadny námet. Možno tomu treba ešte jedno zhliadnutie, ale Polanski je z toho cítit, aj keď to zďaleka nie je jeho najlepšie dielo. ()

Noviik

Je to hrozně utahané, zdlouhavé, hudba většinou totálně nepasuje k dané scéně - v tomto ohledu je to tak na 1*, ale má to skvělého Johnnyho Deppa, zbytek taktéž velmi dobrý. Celkově tedy 3*, protože se mi líbila scéna přivolávání ďábla v té zřícenině. ()

Mylouch

Starý svazky a ženský - po Vrchní prchni druhý nejvýznamnější film o knihách a ženách. Corso s neodolatelně "pirátským" nadhledem J.Deppa je v kabátě, se žebradlem, univerzální pařížskou dvoudenní pomocnicí E.Seigner a s "vírou v provizi" na stopě návodu, jak vyvolat Knížete temnot. Některé knihy však nelze otvírat beztrestně. Polanski v thrilleru v duchu hry "najdi x rozdílů" s příjemnou mírou napětí a se zvládnutou režijní žánrovou nadsázkou (portugalská dvojčata) prokazuje, že ďábelské téma mu od dob Rosemary není cizí. Provází nás se symbolikou červené a zelené ponožky od okultních knihoven známých Borise Balkana až k večírku Řádu stříbrného hada s atmosférou Eyes Wide Shut z téhož roku. -"Bestia cuius oculi..." -"Mambo-jumbo!" Ač režisér nenašel odvahy více než na zadání ♫ béčkově přiměřené hudby ve smyčcovém stylu Základního instinktu, zůstává živá přinejmenším apologetika tržních principů: "na muže, jehož věrnost si lze koupit, se mohu spolehnout" ()

eisha3

Začíná to dobře, vyvíjí se to však k tomu, že je z toho nakonec celkem špatný a nudný film. Nezachránil to ani jinak výborný Johnny Depp. ()

CatcherBlock

Naprostá Top-Mysteriozní špička a můj nejvícekrát viděný film. Absolutně dokonalé ve všem. Nejlepší atmosféra, Johnny Depp, skvělý příběh, fantastické rozuzlení, které má v sobě tolik otázek, že to asi nikdy zcela nepochopím a možná je to dobře...... ()

Decker

V zasade nemam vetsich vytek. Celou dobu jsem byl opravdu napnuty jak to vsechno dopadne. Velice mi tento film asocioval s pocitacovymi adventury 90 let (Broken Sword), kde hlavni hrdina mi velice pripominal Johnyho Deppa, ktery postupne a pomalu odhaluje obrovske tajemstvi one Devate brany. Knizni predloha musi byt opravdu skvela zalezitost a nejspis si ji v blizke dobe nekde sezenu ;) ()

fantoci

Vynikající příběh, skvělý výkon Johnyho, tajemno od začátku do konce, zvraty a překvapení, mystika na vás dýchá přes obrazovku. Atmosféra kterou se týmu filmařů podařilo do snímku dostat je prostě děsivá. Pokaždé když bere Johny do ruky knihu všem se tají dech a což teprve když "otevře" svojí kamarádku:)To je asi jediná vada tohohle filmu. Ta scéna se tam vůbec nehodí. Jinak je to ale fakt skvělý film. ()

Hafran

Satanistický film, s nepříliš překvapivým dějem, ale s výborným Johnny Deppem a velmi hutnou atmosférou. ()

Cedr

DO-KO-NA-LÉ... naprosto dokonalé. Takovou dobu jsem tomu filmu vyhýbal jen proto, že se mi nezdál jeho námět. Omyl. Od začátku do konce to bylo naprosto chytlavé a celé mi to uteklo, jako kdyby to bylo o polovic kratší. Tradičně dokonalý Depp a krásná Emmanuelle Seigner pod taktovkou Polanského mi dohromady vytvořili tak skvělý filmový zážitek, jako už dlouho žádný jiný film. ()

Motinski

Tento krát ma Polanski neuveriteľne sklamal. Ani by som nepovedal že ide o jeho prácu. 1* dávam iba za Johnyho v hlavnej úlohe. Na to ako moc mám rád Pianistu alebo Čínsku štvrť som bol teraz nemilo prekvapený. Dejovo aj filmarsky niekde na úrovni totálnych brakov. Nulová atmosféra a tuctový príbeh. ()

David.Darco

S Polanskim je to ako s hojdačkou. Niekedy zaujme viac, niekedy menej, ale nikdy úplne nespadne na zem. Deviata brána zaujme svojou pochmúrnou atmosférou dýchajucou najmä z lokalít, ktoré boli zvolené (Európske lokality a pekné interiéry). Potešil ma aj perfektne obsadený Johny Depp. Tieto postavy frajerov-podivínov mu vždy išli na výbornú. Po príbehovej stránke však Deviata brána neprekvapuje, aj keď je jej pointa tak trochu nečakaná. Prekvapili a potešili ma ale dve scény. A to obrad satanistov - najmä jeho záver a vášnivá ohnivá scéna. Ach tá Seigner a jej oči. Asi si ešte prelistujem katalóg filmov v ktorých hrala... ()

JimmyII

Hodně špatná satanistická slátanina, kde těžko věřit, že ji natočil Roman Polanski. Tak nějak bych za tím viděl špatně adaptovanou knihu, zkratkovitost a hollywoodčnost... A ani Depp to nezachraní, celý film se tváří stejně, jen občas vykulí oči. ()

ivan_drago

Tak to je snad poprvé co mě zklamal film, ve kterém hraje Johny Depp. Film bych nazval raklamou na Lucky Strikes. Ty cigára sou všude. Jinak atmosféra filmu je nepřesvědčivá a i ostatní složky filmu jsou lehce podprůměrné. ()

haushinkaa

Ze začátku pecka, bohužel pak film ztrácí na svižnosti a je velice předvídatelný. Navíc mi celkem vadil konec, kdy jsem se nedozvěděla PROČ? Od Polanskeho jsem čekala víc, Depp a Langella se mi líbili. ()

Tyny

Začala bych tím, že podstata filmu je nulová. Žádnou pointu nebo něco, co by mi film dal, jsem nenašla.. Ani bych neřekla, že je to horor, spíše Thriller, ale co už. Tajemné prostředí a neobvyklý konec. Devátá brána sice bohužel není podle mého gusta, ale někdo si v tom najde své. ()

Johnnyho Božská komedie

Johnnyho Božská komedie

04.12.2008

Johnny Depp už jednou pravost starého rukopisu ověřoval – vzpomínáte na Devátou bránu? Zdá se, že bude opět listovat „v knihááách vázaných v kůži“. A co je v nich „napsáááno“? Danteho Božská komedie.… (více)