Devátá brána

• Španělsko La novena puerta (více)

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy "Devět bran do Království Stínů" jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným... (Magic Box)

Neuroxerus

FIlm ze začátku vypadal velmi zajímavě, ale čekla jsem od toho něco víc. Ovšem Johny Depp to zahrál jako vždy naprosto dokonale a bez chybičky...čekal jsem i trochu více od závěrečné scény, kdy Balkan začne vyvolávat...ale nakonec je asi dobře že to skončilo tak jak to skončilo:-)... 3* za film + 1* za Deppa. ()

Johnysman

Jinak povedeně mysteriozní film kazí nepovedené efekty - kterých by si tento žánr zasloužil více. Škoda. Jinak Depp zahrál roli pěkně ( téměř jako vždy). Zpočátku mě děj zaujal a zajímalo mě rozuzlení..ale postupem filmu náboj upadal. ()

Tuty

Divnej film s výbornou atmosférou a klesající kvalitou směrem ke konci. Tam se vaří z vody trochu. Ale i tak. 70% ()

Laci

Čo to toto? Strašne nezaujímavý príbeh na to, že sa jedná o mysteriózny film. Nuda, nuda, nuda. Spočiatku ma to celkom zaujímalo ale asi po 20 minútach som sa začal neskutočne nudiť, a ten stav nudy pretrval až do konca. Johnny Depp hrá na rozdiel od ostatných veľmi presvedčivo. Pôvodne som chcel dať za 3*, ale za hodinu a pol nudy s nejasným koncom musím tú jednu ešte ubrať. ()

MrLinhy

Ze začátku jsem pořádně nevěděl o co tam de, ale pak se mi to strašně začalo líbit :) pak se to zvrtlo a občas jsem se nudil.,.děj byl takový zdlouhavý a ten konec se moc nepovedl .,. Ale Depp jako vždy skvělí :) ()

EddieIron

V hlavní roli Johnny Depp a to doslova a do písmene.Všechno ostatní,včetně režiséra a scénáristy je jenom stafáž.Film se mi líbil,mám podobná témata rád,ale právě proto si myslím,že se s tím dalo udělat víc a nemuselo se mluvit jen o Deppovi.75% ()

Naghavi

Jeden z nejlepších filmů s Johnnym...Satanská mytologie ve filmech mne neskutečně baví, proto se na ten film vždycky rád kouknu, i když jsem ho viděl mockrát...Andělská dívka mi ale není moc sympatická, proto dávám filmu ''jen'' 80 % ()

MFJD

Film ktorému, napriek nápaditému námetu stále neviem prísť na chuť. Neviem či si nesadli Polanski a Depp alebo je to niečim iným? Môže mi to niekto prezradiť? Satanská temátika si zaslúží lepší podtext a silnejšiu atmosféru a nie takúto limonádu. Sorry Johnny:( ()

spawnxp

Vyrazně nadstandardní casting, velice uměřenej vizuál, špičková atmosféra... Dokonce i humor (zlej jude Balkan zadupe na "satanisty" a ty se rozutečou). Ovšem ta přearanžovaná zřícenina ve finále - co to jako mělo bejt? Zápletku pominu, to ať si každej přebere, jestli to mělo konec nebo ne (pro mě ne) ale to divadlo s "vládcem světa" mě opravdu disgustovalo. Jinak slušnej filmek. ()

sydney

Kdyby druhá polovina filmu nespadla do silného podprůměru, moje hodnocení by bylo za 5, takhle musí stačit 3. První část uvede diváka do napínavého, slibně se vyvíjejícího hororového příběhu s vynikající Deppem. Ale jak se blíží vyvrcholení děje, ztrácí se logičnost a souvislosti mi přijdou násilné. Všeho schopný vševědoucí Balkan je nakonec opravdu "všeho schopný". Jeho setkání s ďáblem je odfláknutá fraška. Konec sám - no dobře, ať si divák vybere sám, podle své představivosti. Budu si muset přečíst knižní předlohu. ()

Kozlowski8

Dean Corso - expert na staré knihy, je najat bohatým sběratelem, aby zjistil pravost jeho vzácné satanské knihy... Rozporuplný film. Na straně jedné zajímavá hudba, skvělá kamera a výborný Depp, na straně druhé totálně nudné a bez výrazu Lena Olin a Emmanuelle Seigner. I když by se mohlo jednat o vcelku zajímavý příběh, mnoho zbytečných, smysl postrádajících skutečností z něj dělají nezajímavou a nudnou záležitost. Například postava, ztvárněná E. Seigner byla zcela o ničem, vůbec jsem nepochopil její podstatu. To se bohužel dá říct o celém filmu. 50%. ()

Rodriguess

Velmi svizny dej naozaj dobre bavil. Miestami to bolo priehladne ale celkovo to vobec nekazí moj velmi dobry dojem s filmu, jednoducho ma tento film dobre bavil. Depp opat famozny ako som uz u nho zvyknuty. ()

Lomprdik

Celý film jsem čekal, kdy konečně přijde nějaká zápletka, změna nebo něco co by mě dostalo zpátky napětí, bohužel ničeho se nedostavilo, a tak tento film nezachrání ani Depp, který stejně ani nemá co hrát. ()

BarVo

Bolo úžasné pozorovať ako dokázal Polanski od výborného začiatku film domrviť až do nudného a ťažkopádneho konca... ()

zigy

Kilar napsal snad nejlepší melodii k mysterióznímu snímku, jakou si lze přát, sedí jak..., však víte co. Atmosféru dotváří i skvělá režie, takže milovníci tajemna a satanistických báchorek mají o zábavu postaráno. Jsou filmy, u kterých jsou dvě hodiny trvání málo, a tohle je ten případ. Pár scén je fakt děsivých (např. konec baronky - sběratelky starých knih), takže pouštět si to před půlnocí chce odvahu. Konec je mnohoznačný, ale možná je to dobře....přemýšlejte a sami přijděte na to, jak to tvůrci mysleli. Každopádně tenhle film je ještě lepší než Strachova Ďáblova lest - a to je ďábelsky silná konkurence:) ()

Petka92

Jedna hvězda za Johnnyho. Jinak bych dala odpad. Vůbec se mi to nelíbilo, přišla mi to vskutku hloupost. Možná je to tím, že nechápu Polanskiho. Nevím. ()

Johnnyho Božská komedie

Johnnyho Božská komedie

04.12.2008

Johnny Depp už jednou pravost starého rukopisu ověřoval – vzpomínáte na Devátou bránu? Zdá se, že bude opět listovat „v knihááách vázaných v kůži“. A co je v nich „napsáááno“? Danteho Božská komedie.… (více)