Série(2) / Epizody(16)

Jim Hacker už sedí v premiérském křesle celé tři dny - a zatím si vede skvěle. Tedy alespoň on sám o tom nemá nejmenších pochyb. Pravda trochu mu vadí, že se asi napříště bude muset obejít bez obědů, neboť v Downing Street se nevaří. Ale tato drobná nepříjemnost je bohatě vyvážena radostným očekáváním nadšených reakcí veřejnosti, jichž se mu nepochybně dostane, až ji seznámí se svým geniálně prostým "Velkým plánem", jímž jediným politickým tahem vyřeší problém obrany, školství i nezaměstnanosti... (oficiální text distributora)

eagle-eye

SItcom v politickém prostředí?? Proč ne... Pokud je to podáno tak excelentním způsobem, jako tomto britském seriálu, tak se musí zaručeně bavit každý... ()

markul

Už jenom z principu za pět. "Je zřejmé, že kabinet se shodl, že vaše politika představuje výtečný plán, přesto však vzhledem k vyjádřeným pochybnostem, přál bych si navrhnout zápis v tom smyslu, že po pečlivém uvážení, dospěl váš orgán k názoru, že ač má návrh širokou podporu, takže některé z jeho principů jsou v principu natolik principiální a některé úvahy natolik složité a v praxi tak jemně vyvážené, že už v samém principu bylo navrženo přikročit k rozumné a prozíravé praxi a návrh předložit k podrobnějšímu prozkoumání, přičemž by se kladl důraz na základní kontinuitu nového návrhu v rámci nynějších principů a také na princip principiálních argumentů, které návrh obsahuje a předkládá ke schválení parlamentu. Už z principu." ()

sl4necek

Platí totéž, co jsem napsal k "Jistě, pane ministře!". Už jste někdy viděli, aby byl seriál lepší a lepší? Škoda, že to utnuli po šestnácti epizodách. ()

Paity

Dám 4* přestože mám vlastně k tomu seriálu řadu výhrad. Ale příkladný britský humor dělá ze seriálu něco, co musíte vidět. Jen snad ministr mi trochu nesedí, ale to je otázka vlastního vkusu. ()

Arach.No

Slovy Terryho Pratchetta: "Humor zůstává, myšlenky se prohlubují." Vtipy dostávají v čísle 10 větší náboj a premiér se už občas dokáže postavit proti svému tajemníkovi (krásným příkladem je můj nejoblíbenější díl Klíč). Ještě lepší než Jistě, pane Ministře. "Británie musí chránit slabší proti silnějšímu." "Proč jsme tedy nechránili Afgánistán proti Rusům?" "Ti jsou moc silní." ()

jasiska

Prime Minister je rovnako geniálny ako Minister. Vždy sa najviac teším, keď premiér prejde cez rozum Humphreymu:-))) ()

Hanes88

Než jsem viděl jeden díl, říkal jsem si: "Co to bude zase za blbost?" no a po shlédnutí: "Kdy bude další díl?" Je to opravdu skvělý seriál, který srší vtipem a vším možným, co člověka může pobavit. ()

HawkeyeSaw

Nové prostředí, zajímavější témata a to stále se stejně kvalitní zpracování. Ideální doplněk ke studiu zákona o státní službě. Viděno v rámci nočního premiérského maratonu na Právnické fakultě. ()

Phorbo

U druhé série jsem se kupodivu bavil víc jak u první. Že by to bylo tím že se z pana ministra stal pan premiér?:) 9/10 ()

petrfox

Skvělé navázání na úspěšný britský komediální seriál, ve kterém se vrací i celá zábavná partička v čele se Sirem Humphreym... ()

NJD

Za 3 roky studia politologie na VŠ jsem se toho o politice nenaučil tolik, jako od Sira Humprheyho v 5 sériích Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére :) ()

Nethar

Obě série dokoukány, stále stejně kvalitní vysoká laťka, oproti ministrovi ubírám u premiéra jednu hvězdičku, protože hodně základních vtipů, proslovů, střetů, výměn ústupků za ústupek mezi Humpym a premiérem, apod. se tu opakuje. Ale vidět to "pozpátku", dopadlo by to asi obráceně. ()